Vezethetem-e, ha...?


AlterEgg # 2005.04.15. 08:32

Üdvözlök mindenkit!

A következő kérdésemre szeretnék választ kapni.
A menyasszonyom vett egy új autót hitelre, önrésszel. A tulajdonos és az üzembentartó is Õ. A kérdésem, hogy én vezethetem-e az autót minden gond nélkül, vagy kell-e ehhez valami (bármi)?
Sajnos nagyon amatőrök vagyunk ezen a téren.

Megköszönném, ha valaki válasszal segítene.

Üdv: AlterEgg

Ritschie # 2005.04.15. 09:11

Seeya!

Alapból, ha én mondjuk kölcsönkérem egy haverom autóját kötelesek vagyunk kitölteni egy kölcsönadási szerződést!Ezt minden esetben kell kivétel ha:

  • Családon belüli autó (unokatesó, apu anyu hugi stb)
  • A lakcímkártyával igazolom hogy a frogalmiban szereplő cím eggyezik az enyémmel, tehát életársi viszony áll fent.
  • Vészhelyzet esetén.

Kb ezek a kivételek, sz.tem neked nem kell, semmi papír csak igazold h a menyasszonyodé!
De a zsaruk leszarják, én soha senkitől nem kértem még kölcsönadásit, és nem is nagyon szívták a vérem érte!
Remélem tudtam segíteni

világesze2 # 2005.04.15. 21:41

Tudtommal ha magánszemély tulajdonában van az autó, akkor forgalmi birtokában bárki vezetheti.

Kölcsönadási szerződést nem azért kell szerintem írni, hogy a rendőr előtt bizonygathasd, hogy jogosan vezeted az autót, hanem a vezető és a tulajdonos közti egyéb vitás esetek rendezésének segítésére. (Pl. ha összetöri a kocsit, akkor mit köteles fizetni)

Ritschie # 2005.04.16. 01:23

Sajnos családon kívül kell a papír!Különben ellophatom forgalmival eggyütt.Mellesleg, régen ugy volt ahogy mondod

világesze2 # 2005.04.17. 14:56

Ritschie!

Ezt melyik jogszabályra alapozod? Mert ha ez az elmélet áll, akkor azt is mondhatják, hogy a papírt hamisítottad. Vagy azt is loptad.

Nem?

Ritschie # 2005.04.17. 17:40

Precízen a jogszabályt nemvágom!De azt tudom hogy egy gyerekori cimbim verdájával mentem, hősrendőrünk megállított, minden rendben, de hol az adásvételi?Mondtam hogy gyerekori cimbié az autó, erre mondta hogy őt az sem érdekli ha tegnap óta, vagy 100éve ismerem adásvételi kell!Kaptam egy sponzorációs kupont!Így ismét 5 rugóval előrébb lettek velem a zsaruk.Aztán a csekk kitöltése végeztével elárulta, hogy csak rokonnál, családnál, és leinformálható élettársi viszonynál lehet csak ugy spontán kölcsönkérni az autót, minden egyéb esetben, kell kölcsönadási, függetlenül hogy órákra napokra, hónapokra kaptam e az autót, és hogy baráttól, szomszédtól, akárkitől.

Ritschie # 2005.04.17. 17:41

A szöveget elpipáztam!

Adásvételi : (értsd) kölcsönadási!!!

Bocsi

AlterEgg # 2005.04.18. 15:09

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
Azóta már utánajártam, hogy valóban csak egy kölcsönadási szerződés kell; két tanúval aláírva tökéletesen megfelel.

Mégegyszer köszönöm a segítséget!

AlterEgg

világesze2 # 2005.04.18. 19:54

Ritschie!

Az nem több, mint a rendőr véleménye. A rendőrök jogi ismeretei pedig... Ha egy egész kapitányságnyi rendőr állítja, akkor sem hiszem el, míg meg nem mutatták a jogszabályt.

Engem is bírságoltak már meg egy bizonyos ügyben. Utólag a tényállás leírásával állásfoglalást kértem a helyi okmányirodától, meg a közig hivataltól. Mindkettő - írásban, indoklással, pecséttel - nekem adott igazat.

Mindezt lobogtatva bementem az adott rendőrségre. A megvalósult tényállás, amire ők ötezer forint bírságot szabtak ki, nem sértett semmilyen jogszabályt - így a bírság jogtalan volt.

Rendőrök válasza: a bírságot aláírásommal elismertem, a befizetéssel jogerőre emelkedett, semmi jogom onnantól fellebezni. Pedig a hibát ők követték el.

Ennyit a rendőrökről.

világesze2 # 2005.04.18. 19:56

AlterEgg!
Hol jártál utána?

Banyamancs # 2005.04.18. 21:32

Világesze!
Erről az "Egy csók és más semmi" c. színdarab jut eszembe... Láttad?

Ritschie # 2005.04.18. 23:09

Rendőrök jogi ismerete tényleg nulla!Végülis meggyöztél, szívtam már meg a hülye infójukkal!

világesze2 # 2005.04.19. 21:38

Banyamancs!
Nem láttam sajna. Kicsit résleteznéd?

Ritschie!
Témára visszatérve: tudtommal a tulajdonos hozzájárulása ahhoz kell, hogy az autót külföldre vihesd. De leírva ezt sem láttam, csak hallottam, hogy szorgalmasan kérik a határon.

Banyamancs # 2005.04.20. 03:49

Az egyik alaptörténete, hogy ügyvédéknél a cselédnek születik egy gyermeke és nem árulja el a nő, ki az apa. (Ugyanis az ügyvéd úr fia az!), de mivel nagyon erölteti a papa a dolgot, így keresnek egy nevet a telefonkönyvben, valamilyen Tóni néven. A papa beadja az illető ellen a keresetet, hogy ismerje el, hogy ő az apa, kérnek tertásdíjat is. A tárgyaláson nem jelenik meg a feltételezett apa, így megítélik a keresetet, tartásdíjra kötelezik, stb. Miután kimondták az ítéletet, megjelenik az alperes, akiről kiderül, hogy nő. Ugyanis Antónia, de nem szereti így használni, ezért lett Tóni. Az ügyvéd úrnak a magyarázata: Tisztelt Bíróság! A szabályok szerint, az ítélet már megvan, tatásdíjat kell fizetnie az "apának", az pedig sajnálatos véletlen, hogy ez az apa nő... Kb ez a lényege, de ott jobban előadják, én dőltem a röhögéstől. Emellett Reviczky nagyon jól parodizálja a magyar bíróságokat. Jócskán van benne igazság -sajnos...

Ritschie # 2005.04.20. 19:12

Ez nagyon jóóóó!!!!!Ez tetszik!!!!! :DDD

világesze2 # 2005.04.20. 19:18

Jaja!

Asszem megvan a péntek esti program! :)

Banyamancs # 2005.04.20. 22:31

A Vígszínházban játszódik. :-)