átvertek?


BZ951 # 2005.05.18. 08:12

Tisztelt Fórum! Tud valaki tanácsot adni? 2005 febr. végén, kereskedődől vettem, 2001 évjáratú, személygépkocsit. 50% kp.-50%hitel. A köv. hétvégén az autónak a hűtőfolyadéka elfolyt. Visszavittem azonnal kereskedésben, ahonnan kettő hét múlva tudtam újból kihozni, azzal a jelszóval, hogy az autó jó. Hát ez nem sikerült nekik. Megcsináltattam szakszervízbe a kötelező szervizét(nem kis pénzért). A hűtőfolyadék elfolyás nem szünt meg. A kereskedő széttárt kezekkel mondja, hogy nem tehet semmiről. Ezután szakszervizbe elvittem, ahol három hét múlva, henger fej csere után most hoztam ki és az alapprobléma nem oldódott meg. Motor cseréjét javasolják! Hát mondanom sem kell, eddig több 100 eft. költöttem a javításra és az autó nem használható. El tudok állni a vételtől? Szavatosság? Mit tehetek? Előre is köszönöm.

Ritschie # 2005.05.18. 10:28

Esetleg próbáld meg a km-rel bizonyítani, hogy annyit nem használtad a kocsit, hogy így elhasználódjon.Mindenesetre ez kínos, mert ha magánszemélytől vetted volna akkor neki tudnia kell, hiszen az övé volt, és használta, de ebben az esetben a kereskedő joggal mondhatja h fogalma sem volt róla, mert nem nagyon szokták átnézetni a kocsikat.Nem vagyok benne biztos de tudtommal, van egy olyan hogy 2 napon belül ha megjelenik egy probléma, akkor köteles cselekedni, de ennyi idő elteltével ez sajnos már nem fog menni.Mindenesetre ha 100ezreket beleöltél akkor érdemes beruházni egy 5-10E ft-ot egy ügyvéddel való beszélgetésre, aki tud segíteni.Vannak kifejezetten erre szakosodott ügyvédek!

Ritschie # 2005.05.18. 10:29

Javaslatom a következő: DAS

the big cat # 2005.05.20. 11:39

Arról ugye már lemaradt...de az ügyvéd az egyetlen kiút. A beperelt autókereskedő cégek nagy valószínűséggel veszítenek.

Banyamancs # 2005.05.20. 11:46

Hozzáértő ügyvédet tudnak ajánlani, de mivel gondolom biztosítása nincs, így segíteni nem tudnak azzal, hogy elvállalják az ügyet.