Kismotor eladása után reklamáció


állampolgár # 2006.09.08. 15:25

Én azt szoktam beleírni az adásvételibe, hogy a vevő tudomásul veszi, hogy a jármű használt, így annak esetlegesen előforduló hibáiért az eladó felelősséget nem vállal. A vevő járműt megtekintett és kipróbált állapotban veszi át, eladó annak általa ismert hibáiról vevőt tájékoztatta.
Nem tudom, hogy jó-e de eddíg még nem hoztak vissza semmit, pedig volt köztük szuper állapotban lévő és nagyon ócska is.
Az meg, hogy a hiba miből adódott nehéz szakértő nélkül megállapítani, ezt bizonyítani pedig sokszor többe kerül, mint amennyit az egész ér.

Persze volt, hogy vevőként is átvágtak, ugyanis elvittem a kocsit a megvásárlás előtt a szervízbe egy állopotfelmérésre, ahol ezért jó sok pénzt kértek és megállapították, hogy a kocsin minden rendben van. Majd miután megvettem a kocsit, kiderült, hogy szinte minden rossz rajta. Csak azért nem pereltem, mert egy ismerőstől vettem a kocsit. Na ezek után ismerőstől soha semmit nem veszek , és nem is adok el.

Motormánia # 2006.08.31. 09:47

Köszönöm szépen mindenkinek!!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.31. 08:44

"...az eladó a segédmotorkerékpár jövőben
előforduló
hibáiért szavatosságot NEM VÁLLAL".

Nem biztos, hogy ezt a feltételt érvényesíteni lehet azokra a hibákra, amelyek az adásvétel időpontjában már fennálltak. Jó kis per lehet ebből, ha nem tudtok megegyezni.

Zso80 # 2006.08.31. 08:35

Szia!

Nem tudom, hogy a szerződésben benne volt-e az, hogy a vevő kipróbált, és megtekintett állapotban vette át a motort!
De gondolom, hogy kipróbálta, megnézte mikor megvette. Úgy gondolom, hogy neked nincs kötelezettséged az iránt, hogy a motor javítási költségét te álljad, hiszen abban a 2 napban, ami az eladástól a meghibásodásig terjedt, bármi olyan is történhetett, ami a vevő hibájából adódik (pl. ő tette tönkre, és gyorsan rád akarja hárítani). Illetve jó, ha benne van még a szerződésben, hogy az eladó rejtett hibáról az eladáskor nem tud.

Úgyhogy szerintem téged semmilyen felelősség nem terhel!

Motormánia # 2006.08.30. 22:24

Helló mindenki!
A következő ügyben szeretnék tőletek segítséget kérni!!
2006.Augusztus 8-án eladtam a segédmotorkerékpáromat. A vevő kifizette
egyösszegben a vételárat és mindketten aláírtuk a hivatalos,
nyomtatott fomájú adásvételi szerződést, amelyben tisztán és
érthetően le van írva, hogy "...az eladó a segédmotorkerékpár jövőben
előforduló hibáiért szavatosságot NEM VÁLLAL".
2006.augusztus 10-én kaptam egy sms-t a vevőtől, amiben az állt,
hogy a motor meghibásodott és hogy a felmerülő költségeket én álljam.
2006.augusztus 28-án megkeresett a motorszerelő és elsorolta a
hibákat és az is, hogy mit kéne kijavítani a motoron.A hibák számomra eddig ismeretlenek voltak. A javítási összeg kb. 35
ezer forint.
A kérdésem az lenne, hogy köteles vagyok-e visszavenni a motort vagy
kifizetni a javítás költségeit.
Kérlek benneteket, ha tudtok segíteni írjatok!!SÜRGÕS!!

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket !