Kik az örökösök?


ObudaFan # 2019.02.09. 14:53

tund1

HA innen sem szeretnél örökölni, ismét vissza kell utasítanod az öröklést.

ObudaFan # 2019.02.09. 14:50

Ez ügy tekintetében akkor a temetésről is az összes örökösnek közösen kell gondoskodni?

Igen.

Valamint nagymamám hagyatéki tárgyalásán hagyatéki teherkent leltarozva lett 400.000 Ft ami majd ha eladásra kerül az ingatlan azt valakinek nekünk ki kell fizetni!?

A hagyatéki terhekért az örökösök az örökrészük erejéig egyetemlegesen felelősek.

Nikcs01 # 2019.02.07. 10:43

ObudaFan.
Köszönöm a gyors válaszod. Ez ügy tekintetében akkor a temetésről is az összes örökösnek közösen kell gondoskodni?
Valamint nagymamám hagyatéki tárgyalásán hagyatéki teherkent leltarozva lett 400.000 Ft ami majd ha eladásra kerül az ingatlan azt valakinek nekünk ki kell fizetni!? Totálisan el vagyok most kavarodva ezzel kapcsolatban.

tund1 # 2019.02.07. 10:31

Tisztelt Szakértők

Édesapám elhalálozott több évvel ezelőtt, a hagyatéki tárgyaláson az akkor a közjegyző előtt lévő hagyatékról nem lemondtam, hanem ellent mondtam a magam, és a gyermekeim nevében is, hogy ne örököljek tartozást, így a testvérem örökölt be minden ingatlant, illetve tartozást.

Idő közben édesapám testvére meghalt, akinek nincs leszármazottja, csak a testvérei, így édesapám hagyatéka lesz az ingatlan egy része, ha közjegyző elé kerül.

Kérdésem a következő:

Ha már ELLENT mondtam anno édesapám hagyatékára, akkor az utána felmerülő örökségnek is ellent mondtam e, vagy ezt ismét meg kell tennem a közjegyző előtt?

Válaszukat köszönöm!

ObudaFan # 2019.02.05. 14:15

Nem jól értelmezed, az 5 testvér, illetve a kiesett testvér helyett azok leszármazói örökölnek.

Nikcs01 # 2019.02.05. 10:13

Tisztelt Jogi Fórum!
Nagymamám halála után 5 gyermeke örökölt. Végrendelet nem volt. 2 elő gyermeke van. A másik 3 gyermeke elhunyt így annak a gyermekei örököltek. Nem rég halt meg a 2 élő gyermekekbol 1 akinek nem volt családja. Ilyen esetben ha jól értelmezem az 1 elő testvér örököl? Válaszukat előre is köszönöm.