Családi viszonyon alapuló vagyonjogi ügy


ObudaFan # 2019.03.27. 10:28

Ehhez már végig kellene nézni az iratokat, de könnyen lehet, hogy esélytelen a fellebbezés.

eszter.eszter # 2019.03.26. 18:27

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm a vàlaszt.
Megjött az ítèlet, miszerint a tartàsdíjat megszünteti.
Indoklàsban az van, hogy "a perfelvètel lezàràsát követően az alperes beadványában a keresetet elismeri"
Az elismerő nyilatkozat alapjàn alapos.
Egyedül ez alapjàn.

(ezt ott szóban visszavonta)de nem fogadta el a bíró)

Anyànak mondta a bíró, hogy a fellebbezèst adja be.
Mire kell ez esetben hivatkozni?
Köszönöm:
E

ObudaFan # 2019.03.20. 14:42

Hatálytalannak tűnik.
Igen, ellenkérelem-változtatás, sőt. Ráadásul teljesen ellentétes a már elismert tényekkel. Formálisan is csak a perfelvétel lezárásáig van helye, de erősen kérdéses a leírtak alapján, hogy értelme van-e. Mindenesetre ismerni kellene a teljes periratot.

eszter.eszter # 2019.03.19. 16:30

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm a választ. Ezzel kapcsolatban még lenne 1 kérdésem.

Mivel nem lett hivatkozva semmire, akkor ez semmis?
Lehet ebben a szakaszban kérni a t. díj megemelését?
Szóban?
Vagy írásban kell kérni? - ez ellenkérelem változtatás?
Köszönöm:
E

ObudaFan # 2019.03.11. 14:01

Hogy mire lehet számítani, annak eldöntéséhez ismerni kellene a keresetet és az ellenkérelmet, ideértve a perfelvételi tárgyalás jegyzőkönyvébe foglalt nyilatkozatokat is.

A perfelvételt lezáró végzés meghozatalát követően a keresettel, viszontkeresettel, beszámítással szembeni ellenkérelem megváltoztatásának (e fejezetben a továbbiakban együtt: ellenkérelem-változtatás) az elsőfokú ítélet meghozatalát megelőző tárgyalás berekesztéséig törvény eltérő rendelkezése hiányában akkor van helye, ha

  1. tényállítás megváltoztatása esetén a fél olyan tényre hivatkozik, amely önhibáján kívül, a perfelvételt lezáró végzés meghozatala után

aa) jutott tudomására, illetve következett be, vagy
ab) tudomására jutó, illetve bekövetkező tényre tekintettel válik a per eldöntése szempontjából jelentőssé,

  1. jogállítás megváltoztatása esetén azt az a) pont szerint megváltoztatott, és a megváltozatott jogállítással közvetlen okozati összefüggésben álló tény indokolja,
  2. elismerés megváltoztatása esetén azt az a) pont szerint megváltoztatott tény indokolja és e tény az elismerést nyilvánvalóan okszerűtlenné teszi, vagy
  3. az ellenkérelem-változtatást a bíróságnak a perfelvételt lezáró végzés meghozatalát követő anyagi pervezetése indokolja és azzal közvetlen okozati összefüggésben áll.
eszter.eszter # 2019.03.10. 19:33

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm az előző választ, ehez kapcsolódna még egy kérdés.

A keresetet az édesanyám elismerte, de nem szüntette meg a bíróság az eljárást, hanem kitűzött egy új tárgyalást.

" Az érdemi tárgyalási szakban a bíróság a jogvitának a perfelvétel során meghatározott keretei között bizonyítást folytat le és eldönti a pert."

Ez azt jelenti, hogy meg akarja ítélni a bíró a tartásdíjat?(látja a már beadott bizonyítékokból, hogy a kereset elismerése nem igaz?)

Nem tudtam munkát kapni , nem volt pénzem és ösztöndíjat sem kaptam csak márciusban. Nem tudok a tart. díj nélkül megélni. egyetem mellett nem kapok munkát, most már nem hagyhatom ott, mert 700ezret kellene visszafizetni +ez meg az. (szeretem és nem is akarom othagyni)
anya nem tud segíteni, betegsége miatt csak közmunkán van. Nem elég a rezsire sem.

Pár hét múlva lesz a tárgyalás .
1/ Mit kellene csinálni, mert a pert anya nyerné, - de nem értem, lesz tárgyalás?? megítéli a tartásdíjat-?
a kereset elismerését minek vette a bíró?
Szerintem semmisnek vélelmezte a bíró mert ellentétes az előtte tett nyilatkozattal és a beadott iratokkal.(olvastam ilyet és hasonlót)
2/vissza lehet vonni a kereset elismerését, milyen indokkal?
Köszönöm:
E

ObudaFan # 2019.02.06. 12:49

Szerintem nem tagadhatod meg. A per alperese ismerheti el a keresetet és akkor nem kell tanúskodnod. Az alperes vélhetően az édesanyád.

eszter.eszter # 2019.02.05. 18:02

Tisztelt Szakértők!

Tartásdíj megszüntetési perben (vérszerinti apám a felperes,
anya alperes)
Azt olvastam én megtagadhatom a tanúvallomást.
Nem akarok tanúskodni magam ellen sem mellett, senkinek nem leszek tanúja.
Mégis beidézett a bíró (18 múltam)-Családi viszonyon alapuló vagyonjogi ügy- jogcímen.
Milyen indokkal van lehetőségem megtagadni a tanúvallomást?
Köszönöm a segítséget!
Ha nem lehet, akkor visszamondom a tartásdíjat. Nekem kell ezt kérni, és hol?
Szabályos ez egyáltalán?(egyetemen tanulok)
Köszönöm:
E.