Házeladásból származó bevétel megosztása


drbjozsef # 2019.09.18. 10:43

Tömör és világos tényállás.
Hát akkor hajrá bármilyen szerződéshez, valamire csak jó leszen.

Nike85 # 2019.09.18. 10:28

Az ok a múltban keresendő..aki 1x megégette magát, hiszékeny volt és becsapták, óvatos.

drbjozsef # 2019.09.18. 06:50

(De itt nem csak arról van szó, hogy ne ugyanannyit kapjnak, hanem arról is, hogy az okirat azért is kell, hogy "ne verje át" a féltestvér, jelentsen ez bármit, márpedig ezen ok ismerete szerintem elég nyomós tény lehetne az értelmes válaszhoz)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.17. 21:24

(Ez az a kategória, mint ha valaki mondjuk, háromszáz gyertyát vesz egyszerre a boltban. Nem kell, hogy a boltos tudja, minek az neki. Engem sem érdekelne, miért nem ugyanannyit kapnak az illetőségükért.)

drbjozsef # 2019.09.17. 16:41

Meg lehet, de én még mindig nem sejtem, hogy mi az értelme, így meg nehéz érteni a kérdést.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.17. 15:20

Meg lehet oldani, nem is bonyolult. De ez legyen az eljáró ügyvéd dolga. Azért fizetik.

drbjozsef # 2019.09.17. 11:44

(egyébként egyenesági rokonok között minden ügylet illetékmentes, mindenki más meg ugyanannyit fizet, úgyhogy se a testvér, se a féltestvér nem számít, illeték szempontjából akár idegenek is lehetnétek)

drbjozsef # 2019.09.17. 11:43

Nike85,

Igen, a féltestvér is testvér.

Nem értem. Nem az okot írtad.
Mi az oka annak, hogy eltérni akartok?

Mert például arra, amit írsz - hogy ne verjen át a féltesó - arra az ajándékozás is alkalmatlan. Hiszen nem csak visszakövetelhető, de még csak nem is kötelezhető rá az ajándékozó.

Ha van ok, amiért neked több JÁR, akkor azt kell írásba foglalni.

Nike85 # 2019.09.17. 11:33

Tisztelt "drbjozsef"!
Azt kivédendő, h ne az legyen, szóban megbeszéljük, utána
mégsem adja meg, hivatkozva a szerződésre.. Abszolút nem vagyok tisztában, mit/mennyit kell fizetni :( (illeték stb.) Féltestvér is testvér??

drbjozsef # 2019.09.17. 10:10

Nike85,

Szerintem nem igaz, hogy indoklás elég.

Ha a szerződésben rendezni akarjátok, akkor ez ajándékozás, ami illetékköteles testvérek között (lakóingatlannál 9%, egyébnél 18%).

Ezt az okiratot szerkesztő ügyvéd minden további nélkül akár az adásvételibe is beszerkesztheti, de külön szerződést is készíthet.

De van valami oka, hogy ezt le is akarjátok papírozni?
Fontos valami okból? Mert SZJA-t úgyis mindketten a jövedelmük alapján fizetnek, ahogy másik lakás vásárlásakor is csak a saját tulajdonrészük értékét számíttathatják be.

Mi a valós cél?

Nike85 # 2019.09.17. 10:00

Tisztelt "áprilismájus"!
Köszönöm!Az indoklásnak elegendő annyi, hogy megállapodtunk? (pl. mert neki még ebből a házból lesz része) Van ilyen jogi fogalom, hogy jó erkölcsbe ütközés?

aprilismajus # 2019.09.17. 09:39

Tisztelt Nike 85, ha megfelelően megindokolják az adásvételi szerződésben, miért kap az egyik húszmillióval többet a másiknál, s ezt a kevesebbet kapó fél elfogadja, akkor nem megtámadható, de egyébként véleményem szerint ez jóerkölcsbe ütközik, nagyon nehéz rá megfelelő indokot találni, s ha jóerkölcsbe ütközik, akkor semmis.

Nike85 # 2019.09.17. 09:06

Tisztelt Szakértők!
Van-e lehetőség arra, hogy ha egy 1/4 - 1/4-ed tul. hányaddal rendelkező testvérpár eladja a házat, akkor egyik testvér megállapodás alapján ebből az összegből többet kap? Ha igen, milyen szerződést/megállapodást kellene kötni? (amit a későbbiekben sem lehet megtámadni?)Tehát pl. ház értéke 100 millió - 25 -25 millió járna fejenként, de egyik ebből 35-t kap, másik kevesebbet + az összes járulékos költség fizetését vállalja. (illeték, stb.)