Szívességi lakáshasználat megszűnése


Isti_91 # 2020.07.11. 12:15

És tényleg kérhetik az egész ház bérleti díját arra hivatkozva, hogy miattam nem lehet eladni?

ObudaFan # 2020.07.10. 11:43

Hacsak írásos szerződésben nem kötöttetek ki 2 hónapos felmondási időt,szerintem nem fog menni.

Isti_91 # 2020.06.27. 14:40

Sziasztok!
A szüleim elakarják adni a házat amiben laktunk. A testvéreim és szüleim már nem laknak itt, csak én. Nekem időre van szükségem a költözésre, mert az állataimnak előbb meg kell teremtenem az új helyen a körülményeket. A 3 szintes házból összesen egy szobát használok. A szüleim az egész ház bérleti díját plusz rezsit akarják rajtam bevasalni a szívességi lakáshasználat megszűnte után annak ellenére, hogy tisztában vannak azzal, hogy nem daccból nem költözök el, hanem mert lehetetlent kérnek. Meg a saját és testvéreim holmijainak egy része a házban maradt, ami foglalja a helyet, annak ellenére, hogy nem itt laknak. Emellett 800 ezerrel is tartoznak, amit csak akkor akarnak odaadni, ha már elköltöztem, pedig magához az elköltözéshez is szükségem volna minden pénzemre.
25 nap elköltözési időt adtak, nekem viszont 2 hónapra volna szükségem. Egyezkedni egyáltalán nem akarnak.
Van valami jogi kiskapu, ami véd engem a kilakoltatástól?