Kinek a feladata?


Majordomus # 2022.11.01. 20:32

Nem a probléma nagy gond,hanem nem érdekeltek az ügyben.

.
Minek törje magát ha 1 ft ot nem lát az örőkségből.

gerbera317 # 2022.11.01. 08:54

Az se normáli, s ha valakinek a közjegyző ilyen egyszerű kérése / kérdése ekkora problémát okoz.

Majordomus # 2022.10.31. 21:02

Miért kell ezen rugózni mikor nem vagy örökös?

drbjozsef # 2022.10.31. 20:33

leltar,

Havonta egyszer nyitsz egy új topikot ugyanannak a kérdésnek? Ez már legalább a negyedik nekifutása ugyanannak...

Majordomus # 2022.10.31. 20:30

Ird meg hogy forduljanak bizalommal az örökösökhöz és ne téged zaklassanak.

osztap # 2022.10.31. 15:22

leltar,

A helyedben írnék neki egy válaszlevelet ÁNYK-n, amiben felhívnám a figyelmét a Hetv. 16. § (1) bekezdésre, és közölném, hogy nem vagyok a kért adat tekintetében adatkezelő, illetve azzal nem rendelkezem, és sajnos nem tudok segíteni.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

leltar # 2022.10.31. 07:16

Hagyatéki ügyben, ahol nem én vagyok az örökös, kinek a feladata az adatok beszerzése? Külföldön halt meg az örökhagyó. Elsősorban a férjére hagyta a vagyonát végrendeletben. A közjegyző sorozatosan küld ki leveleket a már évtizedekkel elhunyt férj egyik volt lakcímére, ahelyett, hogy a külföldi hatóságokhoz fordulna vagy a magyar követség segítségét kérné.

Minket, hozzátartozókat állít feladatok elé, hogy küldjük meg a hozzátartozónk elhunyt férjének az anyakönyvi kivonatait.

Segítőkészek voltunk először, beszereztünk egyet (ők is megtehették volna), ÁNYK-n keresztül elküldtük és azóta folyton hozzánk fordulnak, hogy nem tudják olvasni a csatolt file-t, mert fejletlen a rendszerük. És segítsünk.

Meddig kell, hogy terjedjen egy hozzátartozó segítsége az eljáró közjegyző és az örökös részére?

Szerintem így a legkényelmesebb nekik. Holott mi nem is öröklünk semmit.