Végrendlet


Majordomus # 2023.03.03. 21:10

Ha nincs bizonyitékod,akkor ez a hajó elment.

Bebbe # 2023.03.03. 17:16

Köszönöm a hozzászólásokat! Próbálok mindegyikre reagálni.

A hölgyet Én nem ismerem, csak az elhunyt ismerte, aki nem szorult ápolásra, el tudta magát látni egyedül. Látogatni látogattuk, az ehhez kapcsolódó megjegyzést nem is értem! Nyilván nem minden nap, de hetente 1* igen!

A temetésen találkoztam ezzel a hölgyet először, és ott mondta, hogy van egy végrendelete az elhunytnak.

Ettől a hölgytől tudom, hogy a végrendelet előre meg lett írva, úgy vitte oda, a számlaszám és az ügyfélszám lett helyben kitöltve, ez látszik a papíron.

Az egyik tanú, az ügyvéd, aki megírta a végrendelet, és oda van írva alulra, hogy az örökhagyó előttük írta alá!

Ami furcsa az egészben, hogy utólag azt is megtudtuk a Banktól, hogy volt egy "autó nyereménybetét számla", amit ennek a hölgynek akart adni (ezt szintén a hölgytől tudom, mert az elhunyt mondta neki, de azt hitte, viccel vele), de azt nem hagyta rá a végrendeletben.

Tudom zavaros és bonyolult az egész, de nagyon olyan érzésünk van, hogy ezt kitervelték, de sajnos bizonyítani ezt nem tudjuk!

A végrendelet az Önök által leírtak szerint hiteles, így semmit se tehetek ellene!

Köszönöm az eddigi segítségüket!

Majordomus # 2023.03.02. 21:30

Az biztos.
Kérdés hogy ki az a hölgy?

Mert ha ő ápolta,gondozta,
akkor nehéz lesz a megtámadás.

Szomorú örökös # 2023.03.02. 17:51

drbjozsef

Vagy a hölgy úgy gondolta, hogy bár az idős úr saját kezűleg írta a végrendeletet, akkor lesz csak hiteles, ha két tanú aláírása is rajta van. Mindenesetre nagyon nehéz lesz mindezet hiteltelennek nyilvánítani és megdönteni a valódiságát, fel kell kötni a gatyát hozzá rendesen.

drbjozsef # 2023.03.02. 17:48

íratott vele egy végrendeletet
Ez valóban úgy hangzik, mintha az elhunyt a saját kezével írta volna.
De akkor nem is kellenek rá tanúk.

a végrendeletet mikor megírták, úgy ment oda a hölgy, hogy a két tanú már aláírta
Ez viszont nem úgy hangzik, hogy az elhunyt írta sajátkezűleg. Vagy igen, csak előbb elvitték "tanúzni", és utána írta alá? A sajátját? Ez nem valószínű.

Szerintem az utóbbi lesz az esélyes.

Szomorú örökös # 2023.03.02. 17:33

Egy általunk nem ismert hölgy, szeptember közepén, a kórházban, íratott vele egy végrendeletet

Az meg nem kérdéses, hogy az illető önálllóan, saját akaratából írta azt a végrendeletet.
Innen kezdve elég nehéz dolga lesz a kérdezőnek, ha ennek ellenkezőjét bizonyítani szeretné.
De gondolom a kórházban nem nagyon látogatták, most lett hirtelen fontos. Igaz, ez már nem jogi kérdés.

drbjozsef # 2023.03.02. 16:57

Bebbe

Kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy egy ilyen végrendelet megírásának milyen követelményei vannak, meg lehet-e valahogy támadni?
Követelmények : Ptk. 7:15.§ - 7:18.§

Megtámadás : Ptk. 7:37.§ - 7:47.§

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Először is a végrendeletet mikor megírták, úgy ment oda a hölgy, hogy a két tanú már aláírta. Ez így szabályos? Nagybátyám Szekszárdon hunyt el, az egyik tanú érdi lakos a másik Ercsi lakos.
Ezt tudod bizonyítani utólag?
A tanúk azt tanúsítják a teljes bizonyító erejű magánokirat aláírásával, hogy az okiratot aláíró személy előttük írta alá az okiratot, vagy az aláírt okiraton szereplő aláírást előttük a sajátjának ismerte el.
Úgyhogy nem igazán szabályos, ha a tanúk előbb írják alá. Ha csak utólag, az lehet szabályos, akár külön-külön is. Hogyan bizonyítod, hogy melyik aláírás került előbb az okiratra?

Ha a papíron lévő aláírás eltér a személyi igazolvány által aláírttal, az támadható-e?
Önmagában azért nem. Ha vita van, írásszakértő vizsgálhatja, hogy az aláírás tőle származik-e. De egyelőre van egy két tanús (=teljes bizonyító erejű) magánokirat, ami igazolja, hogy az az ő aláírása. Ezt kellene megdöntened. Ha keresztapád már elhunyt, akkor legfeljebb perben, írásszakértővel.

Bebbe # 2023.03.02. 15:54

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Végrendelkezéssel kapcsolatban lenne kérdésem.

A történet nagyvonalakban:

Keresztapám elég rossz állapotban volt, ezért szeptemberben bekerült a kórházba. Egyenes ági örököse nincs, ezért a testvérei örökölnek utána. Egy általunk nem ismert hölgy, szeptember közepén, a kórházban, íratott vele egy végrendeletet, melyben az összes pénzbeli vagyonát rá hagyja, ami a bankban van (csak ezt).

Kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy egy ilyen végrendelet megírásának milyen követelményei vannak, meg lehet-e valahogy támadni?
Először is a végrendeletet mikor megírták, úgy ment oda a hölgy, hogy a két tanú már aláírta. Ez így szabályos? Nagybátyám Szekszárdon hunyt el, az egyik tanú érdi lakos a másik Ercsi lakos.

Ha a papíron lévő aláírás eltér a személyi igazolvány által aláírttal, az támadható-e?

Köszönöm a válaszukat előre is!