10 milliós nem fizetett adósságom van. Ha valamikor Apukám után örökölök, a hagyatékin lemondhatok az örökségemről a lányom részére ?
Lemondás a lányom részére
kati48,
Nem.
Lemondani nem lehet az örökségről az örökhagyó halála után. Lemondani szerződésben lehet az örökségről, az örökhagyóval kötve annak életében. Ha te kiesel az örökségből, és csak egy lányod van, akkor ő fog örökölni (a te részedet) a nagyapja után.
A hagyatéki tárgyaláson, apukád halála után visszautasíthatod az öröklést. Ekkor nem leszel örökös, szintén kiesel az öröklésből, ha csak egy lányod van, ő örököl helyetted, pont mint fent.
Köszönöm a gyors válaszát, tehát ha visszautasítom a hagyatékin a örökségemet, a két lányom megkapja. Apukám éljen még sokáig...
Igen.
Hmmm..a férj nevére a házasság alatt több nagyobb értékű jármű került nevére, s nagy értékű állatállomány. Az anyja - tehát a férj anyja - most azzal fenyegetőzik, hogy elirogatják ezeket a nevéről. Még nem lett beadva a válási igény. Ha ezt a beadás előtt, vagy után megteszik, a lányom követelheti ezek felét ? Hiszen mindezeket közösen vették
kati48,
A házasság alatt szerzett vagyon főszabály szerint a közös vagyonba tartozik, az a házastársakat fele-fele arányban illeti meg. (Akkor is, ha az egyikük jövedelme esetleg jóval nagyobb).
Mondja meg nekik, hogy a házastársi vagyonba tartozó minden eladás után kéri a fele pénzt, különben pert fog indítani.
Ha azt állítja valaki, hogy egy vagyontárgy nem tartozik a házastársi vagyonba, akkor azt a törvényi vélelemmel szemben neki kell bizonyítani (és nem a lányodnak azt, hogy beletartozik). Ilyen lehet az ajándék vagy az öröklés.
Ha valóban közösen vették, a közös pénzükből - és nem pl. az anyós adta a pénzt autóra vagy állatokra -, akkor a fele a lányodat illeti.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02