gyermekelhelyezés megváltoztatása


Mano2011 # 2012.06.16. 06:38

Jelezd a gyámhivatalba! Mi ezt csináljuk minden második hétvégén + szünidős napokon.

Bombi # 2012.06.16. 19:46

Oké,jelzem..de mennyi az átfutási ideje annak ,hogy érdemben intézkednek?
Lehet eltelnek úgy ,hónapok,évek ,hogy nem láthatom a gyermekem,nem beszélhetek vele ,ami valljuk be a kapcsolatunk rovására megy..és még ki tudja milyen szöveggel látják el otthon..pl apa nem kíváncsi rád vagy ilyesmi.

Mano2011 # 2012.06.16. 20:47

Bombi, feljelented, őt behívják, meg kell magyaráznia miért nem adja ide...ha nincs logikus magyarázat, akkor mond a hivatalos ügyintézőnek, hogy kéred a végrehajtást, az 30 nap. De a férjem exénél ez sem használ, a férjem lassan 1 éve nem látta a kislányát, és nem is tudott vele beszélni.

Bombi # 2012.06.17. 04:48

Mano2011: Köszönöm a sok segítséget,még egy kérdésem lenne..vagyis kettő :-)

A gyermekem lakhelye szerinti gyámhatóságnál kell bejelentést tenni?
Ha igen,akkor lehet levélben? Elég nagy a távolság..

Mano2011 # 2012.06.17. 08:23

Szia! Igen, ahol a kicsi lakik, oda kell menni. Lehet levélben is, de ha el tudsz jutni oda, akkor jobb személyesen, esetleg fel is hívhatod őket, és akkor elmondod mi a helyzet, és hogy levelet írnél nekik. Biztos segítenek telefonon is.

Bombi # 2012.06.19. 09:54

Annyira már előrébb vagyunk,hogy sms-ben megbeszéltük a gyerekkel való nyaralást ,viszont itt is akadékoskodik..kijelentette,hogy nem hajlandó oda hozni a gyereket ahova a bírósági ítéletben meghatározták..nem értem mire jó ez.

Mano2011 # 2012.06.19. 20:33

Mire? Kötekedésre. Egyébként én is anyuka vagyok, de sajnos el kell ismerni, néha sok minden meg van engedve az anyukáknak, az ilyeneket, mint a férjem exe is, kicsit keményebben kellene megbüntetni. Csak mert anyukák, már minden meg van engedve? Nem tartom helyesnek. Az apukáknak is vannak jogaik!!!

Bombi # 2012.06.22. 18:31

Hát igen..kötekedés,aminek a gyerek IS meg issza a levét!
Lenne még egy rém egyszerű kérdésem..ha esetleg arra járok ahova óvodába jár és meglátogatom,annak lehet jogi következménye?

Mano2011 # 2012.06.23. 07:51

Ez érdekes kérdés, mi is szerettük volna, ha a bírónő ad nekünk olyan papírt, amin szabályozza, hogy a párom legalább oda bemehessen a kislányához, de a bírónő azt mondta, ezt ő nem tudja megírni, mivel hogy ez az óvodán múlik. Nekünk azt javasolták, hogy menjünk be az igazgató nőhöz, és beszéljük meg vele. Erre a bíróságnak nincs felhatalmazása, hogy ezt szabályozza. Mi azért nem mentünk, mert az igazgatónő egy elég 2 színű nő, meg az ex már telebeszélte mindenki fejét nem is nagyon hallgatott volna ránk. Az ex azt mondta ha el merünk ünnepségekre is menni, kihívja a rendőrséget, volt egyszer, hogy elmentünk egy megnyitóra, ott az ex odajött és cirkuszolt, leköpött minket, meg el zavart, pedig az nyitott ünnepség volt, az ment aki akart. De most már a páromé iskolába megy, így oda be fogunk menni az osztályfőnökhöz, és megmutatunk neki minden papírt. Eddig is volt papírunk, de most már minden jogerős, meg tudunk mást is mutatni, mert azóta ugye volt rendőrségi dolog is. Egy óvodai szabályzatban nincs kiírva, hogy nem szabad bemenni a másik félnek. Így azt tanácsolom neked, hogy hívd fel az ovit, röviden mond el, hogy szétmentetek, és ha arra jársz, bemehetsz-e a gyerekhez. Az időpontot gondolom ők majd meghatározzák, mivel ott is foglalkozások vannak....stb, megmondják majd neked, hogy kb. mikor érdemes menni. Az exed engedné? vagy az is balhézna? Nekünk végül is az ex azért nem enged semmit, mert nem akarja hogy a férjem pár másodpercre is találkozzon a gyerekkel.

maci66 # 2012.06.26. 10:26

Szép napot!

Kérem a segítséget a következőben:
Gyermekelhelyezés megváltoztatása és Gyerektartási díj megállapítása miatt a keresetet beadtuk és tegnap megvolt az első tárgyalás.
Egy bírónak tényleg jogában áll ostobának lennie? Nem kéri számon rajta senki?
Az 1 ½-óra hosszúra kiírt tárgyalás, ¼ órával később kezdődött, mert flangált össze-vissza a bíró. Végül is ez egy dolog! A tárgyaláson elhangzott, hogy kötelező a 15 éves gyermek számára az apához mennie, ha akar, ha nem! Kérte a kedvesem, hogy vegyék figyelembe a gyermek akaratát is, mire az volt a válasz, hogy ilyen nincs, ki kell adni a gyereket. Kérdem Én, hogyan fogja elvinni a gyermeket? Erőszakkal? Nekünk meg mosolyogva végig kell néznünk? Hogyan „hajtsuk” az apjához, ha ő nem jön érte? Nadrágszíjjal, esetleg korbáccsal?
Kb. ennyi hangzott el a gyermekről. Még az elhelyezést sem mondta ki, nem foglalt semmit írásba, sőt amikor kedvesem megemlítette, hogy erre szükség lenne a Családi pótlék megállapításához, azt mondta, hogy majd később. Azt sem tudta, hogy a családi pótlékot nem lehet 6 hónapra visszamenőleg igényelni, csak két hónapra! Igaz, hogy ezt eddig senki sem mondta, még a Gyámügyesek sem! Sőt, amikor azt mondta az ex ügyvédnője, hogy ezentúl odaadja a családi pótlékot, azt mondta a bírónő, hogy ez egy szép dolog!!! Az eszébe se jutott, hogy az is törvénytelen volt, hogy felvette és ha már eddig felvette, akkor azért kötelessége lett volna odaadnia! Ezek után még figyelmeztette is a páromat, amikor ezt szóvá tette! Ez kb. ¼ órát vett igénybe.
Újabb ¼ órát vett igénybe az ex hazugságai, amihez mosolyogva bólogatott a bírónő:
1.) A legidősebb gyermekük már 1 forintot sem ad haza és nem is lakik ott,
2.) Az ex, 30e Ft-ot keres alkalmi munkából havonta, kőműves létére!!!
No a végén kiderült, hogy mindent a páromnak kell bizonyítania, amivel nem ért egyet.
A fennmaradó ¾ órát arra szánta, hogy Mi hogyan élünk, Én hol és mit dolgozok, mennyi a keresetem és nem fért a fejébe, hogy egy házban lakunk, de nem egy háztartásban, hogy csak a közös költségeket fizetjük együtt és időnként vásárolok ezt-azt. Részletezze, hogy miket szoktam vásárolni! Azt mondta, hogy ilyen nincs! Pedig a Magyar jog is ismeri (ha jól tudom) és nem egy család így él, vagy még így sem!
Kérdem Én:

  • Mi köze van a tartásdíjhoz az Én fizetésemhez? Ha én jól keresek, akkor nem kell neki, vagy kevesebbet kell neki fizetnie?
  • Ha úgy dolgoznék, hogy két hetet egyfolytában valahol, egy hetet otthon lennék és így tovább, akkor nem élnénk szerinte életvitelszerűen együtt???
  • Az nem számít, hogy bármennyit is keresek, mennyi adósságom (költségem) van nekem egymagamnak?
  • Miért érdekesebb az, hogy Én ki vagyok, hol dolgozok, mennyit keresek, hogy élek, mint a gyermek, akiről kéne szólnia az egész történetnek?
  • Miért nem idézik be a gyermeket és kérdezik meg, hogy ez jó e neki így vagy miért nem rendelnek ki egy pszihológust?
  • Ha nem megy el a gyermek a nyári szünetben mert nem akar és nem tudom elhajtani sehogy sem, akkor megbüntethet a gyámhivatal, annak ellenére, hogy nincs jogerős végzés, csak szóban közölte a kötelességeit a páromnak a bírónő?

Mit lehet ilyenkor tenni? Az ítélethozatal után fellebbezzünk és várjuk meg a másodfokú tárgyalást?

Előre is köszönöm a választ!

sió # 2012.06.26. 10:42

lényegtelen dolgokon akadsz fenn.
nehogy ez legyen a veszted!

maci66 # 2012.06.26. 12:04

Lehet, hogy lényegtelen és csak az igazságérzet túl nagy bennem, de azért érdekelne, hogy hogy is vannak ezek a dolgok! Az "apuka" kirakhatja a gyermekét minden további nélkül és nem kéri rajta számon senki, hogy a szülői kötelezettségét súlyosan megsértette, ugyanakkor meg ezekután elvárja, hogy a gyermek rendszeresen látogassa és "csapkodja" az asztalt hogy ez jár neki? Ehez meg vágjunk jópofát is?

ObudaFan # 2012.06.26. 12:07

CSjt. 69/C. §(1) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25%-ában kell megállapítani. A gyermektartásdíj meghatározásánál figyelemmel kell lenni:

  1. a gyermek tényleges szükségleteire,
  2. mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyaira,
  3. a szülők háztartásában eltartott más - saját, illetőleg mostoha - gyermekekre,
  4. a gyermek saját jövedelmére is.
pazs # 2012.06.26. 12:10

maci66: te ki vagy ebben a történetben?

maci66 # 2012.06.26. 13:00

pazs: Az anyukának az élettársavagyok.

ObudaFan: A b pont alatt kiemelted hogy szülő, akkor engem mit vekzál azzal, hogy mennyit keresek? Illetve a velünk élő, már dolgozó nagylányának a jövedelme miért számít! Ugyanakkor az exe élettársának a jövedelmét miért számolják be?

mentaldr. # 2012.06.26. 13:50

"miért nem rendelnek ki egy pszihológust?"
Miért nem keresel Te egy pszichológust, ha úgy ítéled meg, hogy az előbbre vinne? Miért lenne fontosabb a gyerek lelki világa a bíróságnak, mint a szülőnek?

maci66 # 2012.06.26. 14:03

Jó, átfogalmazom!
Lehet-e kérni pszihológus kirendelését?
Valószínüleg azért nem keresek, mert nem akkora a fizetésem, hogy minden gond nélkül zsebből kitudnám fizetni! Sajnos!
Egyébként nem csak a gyermeket kellene vizsgálni, hanem az apját és a barátnőjét is, mert alkalmatlanok a gyereknevelésre! Már előre készültek rá, hogy az első adandó alkalommal kitehessék a gyerek szűrét.
Az ilyeneknek milyen jogon jár akkor a szünetek fele?

ObudaFan # 2012.06.26. 14:26

Mivel az élettársak egyfajta vagyonközösségben élnek, ezért a szülő élettársa vagyoni helyzetét is vizsgálni kell.

Gyerekelhelyezés megváltoztatása ügyében annak kell bizonyítani, aki a megváltoztatást szeretné, így egyáltalán nem biztos, hogy az érdeketekben áll a szakértői bizonyítás.

kaméleon # 2012.06.26. 14:44

Gyerekelhelyezés megváltoztatása ügyében annak kell bizonyítani, aki a megváltoztatást szeretné, így egyáltalán nem biztos, hogy az érdeketekben áll a szakértői bizonyítás.” - Ha jól olvasom, éppen ők kérték a megváltoztatást.

Lehet-e kérni pszichológus kirendelését?
Lehet. (Viszont így sem lesz olcsó, és nagy reményeket nem is fűznék a szakvéleményéhez.)

nem csak a gyermeket kellene vizsgálni, hanem az apját és a barátnőjét is
Azaz, elvárásod lenne, hogy a bíróság az egyik szülőt másképp kezelje, és még a barátnőjét is vizsgálja meg, ugyanakkor azt szeretnéd, hogy a másiktól bemondásra fogadja el azt is, hogy akivel egy lakásban él, az nem élettársa.

Az ilyeneknek milyen jogon jár akkor a szünetek fele
Nem csak a szülőnek „jár” a gyerekével együtt tölthető idő, de a gyereknek is „jár” mindkét szülő, ezt nem illik elfelejteni, ha a gyerek érdekeiről beszélünk. Nem csak a tökéletes gyereknek, és nem csak a tökéletes szülőnek kell a kapcsolat, mert olyan nem is nagyon van. Egyébként, ha már a két szülő együtt nem képes civilizált döntéseket hozni, és a bíróságra bízza, akkor kénytelenek elfogadni (és a partnereik is), hogy a bíró a magánéletükben és a zsebükben vájkál.

hogyan fogja elvinni a gyermeket? Erőszakkal? Nekünk meg mosolyogva végig kell néznünk? Hogyan „hajtsuk” az apjához, ha ő nem jön érte? Nadrágszíjjal, esetleg korbáccsal?
Ha nincs elfogadható, nyomós indoka annak, hogy egy 15 éves nem akar az egyik szülőjével találkozni, akkor egy (pláne több) értelmes felnőtt el tudja érni, hogy a gyerek azt tegye, ami helyes és érdeke is. Ha nem, akkor bizony ő sem alkalmas a nevelésre.

maci66 # 2012.06.27. 06:51

Kaméleon
Sok igazság van abban amit írtál, de sok minden nem lett leírva általam ami befolyásolhatja a dolgokat.
Igazad van, Mi kértük az elhelyezés megváltoztatását mivel az apuka kirakta a gyermeket miután a párja és a gyermek között tetlegességig fajult egy vita.
Az ellen nincs semmi kifogásom, hogy mindkét felet vizsgálja meg a pszihológus. Magát a bírónő eljárását nem értem, hogy az apukánál minden további nélkül elfogadja, hogy kőművesként, alkalmi munkából 30e Ft-ot keres, ugyanakkor azt nem fogadja el, hogy nem élünk gazdasági közösségben (tulajdonképpen osztozunk a lakás rezsin). Az szerintem meg egy másik kérdés, hogy Én mire költöm a maradék pénzemet (80e Ft-os fizetésből, ha 25-30e Ft elmegy rezsire a kedvesemnél, akkor hogyan tudnának megélni a maradék 50-55e Ft-ból?)! Sok olyan házasság(!) van, ahol a férj ad egy fix összeget az asszonynak és a többi pénzzel meg azt csinál amit akar!
Az biztos, hogy nem vagyunk tökéletessek! Aki azt mondja, hogy az, az hazudik vagy elvakult!
Nincs azzal semmi bajom, hogy a gyerek láthatását megszabják, csak biztos vagyok benne, hogy nem tesz jót a gyermeknek, ha most, akarata ellenére kötelezik, hogy abban a lakásban töltsön bármennyi időt, ahol felnőtt, ahonnan kitették egyik pillanatról a másikra!
Annak ellenére, hogy a gyermeket két hónapig nem kereste (csak azután hívta fel, miután megkapta a keresetlevelet), mi csak bíztattuk, hogy találkozzon vele (semleges helyen találkoztak és akkor is arról kérdezte, hogy mit tervez ellene a volt felesége!), sőt megpróbálunk vigyázni arra, hogy elötte ne mondjunk rosszat az apjáról (ami nem mindig sikerül a kedvesemnek). A gyereknek akkor is az apja, bármilyen is és szüksége van rá! Én soha nem lehetek az apja és nem is törekszek rá!
Indoka tehát szerintem van a gyermeknek, hogy ne akarjon találkozni vagy legalábbis a lakására menni (reméljük csak egyenlőre) az apjának! Az Én kezem alól már kikerült három gyerek. Mindegyik más volt, mindegyikre másképpen lehetett hatni. Őt még csak most "tanulom", de úgy látom hogy nagyon nem egyszerű! Itt aztán jöhetnek a pszihológusok és elmondhatják, hogx hogyan élik meg a tizenévesek a szülők válását, hogyan változik meg tőle a személyiségük, stb...

kaméleon # 2012.06.27. 07:11

Kedves maci66, én úgy gondolom, hogy amíg az átlagember nem kerül velük szorosabb kapcsolatba, nagy reményeket fűz bizonyos szakmák művelőihez, majd többnyire, ugyanolyan nagyot csalódik is.
Ilyen a bíró is, de ilyen lesz a pszichológus szakértő is (és ha lesz, később a gyámügyes, a családsegítő, de azért hozzáteszem, csak általában).
Egyszerűen lehetetlen családi perpatvarokban olyan igazságot osztani, amely után minden fél elégedett lesz. A családtagok személyiségén nem lehet szabályokkal változtatni – látható, hogy ezt Te is tudod.
Egyébként, azt sem szabad elfelejteni, hogy egy eljárás alatt nem tudhatod, melyik féltől mit fogadott el a bíró biztosan. Nem kellene abból előzetesen következtetéseket levonnod, hogy úgy látod, a nyilvánvaló hazugságra mosolyogva bólogat. Ebből még nem következik, hogy el is hiszi, és ha tőled többet kérdez, nem feltétlenül azért teszi, mert neked nem hitt.
(Viszont, kívülállóként, a kevés infóval azt gondolom, nem tesz jót az ügyednek, ha nyilvánvalóan félre akarod vezetni, akár az élettársi kapcsolatról, akár másról. Ha már bírósághoz fordultatok, akkor hagyjátok dolgozni, és bízzatok benne. Ha másért nem, azért, mert nem tehettek mást.)

maci66 # 2012.06.27. 08:04

Hmm!
Engem az bosszant, hogy tőlem mindig elvárják, hogy hibátlanul dolgozzak és ha hibázok rögtön a fejemre csapnak! A gyámüggyel is meggyült a bajunk! Folyamatosan azt látom, hogy nem végzik túl jól a munkájukat a hivatalokban (finoman fogalmazva)! Az a baj, hogy a páromn ügyében eljáró hivatalok dolgoznak vacakul! Máshol, ahonnan infókat kérten teljesen normálisan, hozzáértően válaszoltak, minden kérdésemre kimerítően! :)
Lehet, hogy túl korán vonok le következtetéseket a bírónővel szemben. Egyébként, ha tőlem kérdezte volna, nem lenne semmi bajom vele.
A félrevezetésen azt érted, hogy nem mondta meg kereken, hogy abból a pénzből nem tudnának megélni?
Egyébként ez tényleg elég furcsa így, de valóban nem lünk gazdasági közösségben! Kölönben mondtam a kedvesemnek, hogy legközelebb nyugodtan mondja neki azt, ha nem tud valamire válaszolni, hogy kérdezze meg tőlem!

maci66 # 2012.06.28. 06:37

Köszönöm a hozzászólásokat a segítséget!
Remélem, hogy az októberi tárgyaláson (biztos rengeteg ügyük van és itt a nyári itélkezési szünet is) már lezárják az ügyet.
Még az az egy kérdésem lenne, hogy ha jól értettem eddig, akkor a gyereket aanak ellenére, hogy nem akar menni és nem tudjuk rábeszélni sem és "csak" szóban hangzott el a bíróságon, hogy 5 hetet a nyárból ott kell töltenie az apjánál, elviheti őt?
Nem kell hozzá jogerős végzés (nehogy törvénytelenségbe fussunk bele0?
Egyébként meg szerintem, akármilyen is az apja (és ezt csak itt írom le és soha nem fogom Neki mondani), mégis csak az apja!

ObudaFan # 2012.06.28. 08:11

Ha ez egy gyermekelhelyezés megváltoztatása per, akkor valamilyen szabályozásnak már kell lennie a kapcsolattartásra. Amíg azt nem változtatja meg a bíróság és nem is egyeztek meg másban, azt kell betartani.

maci66 # 2012.07.04. 07:05

Igen, ez egy gyermekelhelyezés megváltoztatása per.
No még egyszer az alap: Apukánál lakott a gyermek (nála helyezte el a bíróság, mert a gyermek azt szerette volna).
Nem egészen egy év után (kilenc hónap után), apuka kirakta (mostantól anyádnál laksz) a gyermeket. Se a gyerek, se mi nem voltunk ennek ellene, sőt örültünk neki, mert a párom alapban ezt szerette volna, csak a gyerek mindenáron az apjánál akart lenni (nem tett volna jót kettejük kapcsolatának, ha "erőszakkal" tartja maga mellett).
Tehát, arról van bírósági határozat, hogy a gyerek az apánál van elhelyezve és a páromnak jár a kéthetenkénti láthatás meg a szünetek fele.
Most, hogy nálunk lakik és az első tárgyaláson nem volt döntés a láthatásról, illetve szóban elhangzott valami (mondhatnám, hogy ki emlékszik már rá!), mi is vonatkozik ránk, mit is tartsunk be?