útlevél elvált gyermek részre


HFZS # 2004.02.20. 16:26

Köszi The big cat a válaszokat. Van még egy kérdésem egy tartási problémával, ott is jó lenne ha válaszolnál, vagy segítenél
Köszi előre is

the big cat # 2004.02.20. 16:23

Rendőrség, gyámhivatal.

HFZS # 2004.02.20. 13:50

Köszi a választ, erre voltam kiváncsi, valószínű lépni is fogunk ez ügyben

the big cat # 2004.02.20. 13:11

Ez bűncselekmény is lehet. Mindenesetre súlyos jogsértés, és a hatóságok előtt nyilván hamisított is az anya. Így okirathamisitás is felmerül.

claudy # 2004.02.20. 12:56

Az én helyzetem nagyon sajátos volt, mert szüleim nem éltek házasságban, így válás sem volt. Az én útlevél-igénylésem (20 nappal 18. születésnapom előtt) a helyi hivatalban két tanú előtt és a jegyző, ill. édesanyám aláírásával történhetett meg.
Igazából jó pár évvel ezelőtt is így kaptam útlevelet, akkor engem is elvitt anyám külföldre. Talán nem a legjobb vélemény az enyém, de miért nem kérdez meg egy ügyvédet? Az én apám mellesleg 5. éve Moszkvában él és dolgozik, alig van itthon, ezért nem is tudta volna aláírni a kérvényt.
Ügyvédtől hallottam, hogy egyébként ez nem szabályos, de működik, minden további szankció nélkül...

HFZS # 2004.02.20. 12:42

Az exfeleség az apa tudta és beleegyezése nélkül csináltatott útlevelet a gyermeknek és el is vitte külföldre.
Milyen jogi következményei lehetnek ebből az anyának, ha kihagyja az elvált apát az útlevél-igénylésből, pedig ha igaz, csak és kizárólag az ő beleegyezésével kérhetik azt meg?