Exnejem nem akar kiköltözni


derill # 2004.07.12. 06:37

Nem. A II. foku ellen nem lehet. Az azonnal jogerős. Felülvizsgálatát lehet kérni jogszabálysértésre hivatkozással, de annak nincs halasztó hatálya.

Elvileg semmi, amint látod, a biróság is igy gondolta. Õ viszont ugy látszik nem igy gondolta. Ha viszont csak ő használta a lakást, és tudod bizonyitani, kérheted a biróságon - külön perben - hogy kötelezzék az eddig kifizetett rezsi megfizetésére.

És ha II. foku határozat volt, akkor azonnal kérd a végrehajtást, ha a határozatban a kiköltözésre megadott határidő letelt.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

csiko # 2004.07.09. 12:13

A másodfokú bíróság döntése után is lehet fellebezni? Ha jól értem akkor csak a végrehajtó tudja kitenni a volt feleségemet? Én már másfél éve nem lakom otthon az eldurvult viszonyunk miatt. De a rezsit én fizetem, mivel az exem nagyon jól tudja, hogy elvehetik tölem a szolgálati lakást ha nincs kifizetve a lakbér. Abban bíztam, hogy ha kifizetem öt akkor semmi köze többé a lakáshoz.

derill # 2004.07.09. 07:56

Attilával egyetértek. Ha lecseréled a zárat birtokháboritási eljárást kezdeményezhet, amit nem biztos, hogy megnyer, épp az itélet miatt.
Tehát én a helyedben megvárnám, mig jogerős lesz az itélet, és utána kérném a végrehajtást. Akkor jogszerüen leszel jó pozicióban, csak tovább tart, de szerintem megéri.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

szajbertattila # 2004.07.08. 18:53

a fellebbezési határidő letelte után lesz jogerős az ítélet..

a zárat nem cserélheted le, mert az ugyanolyan önkényes, mint a másik ellenszegülése a jogerős ítélet végrehajtásának ... de ha lecseréled, jobb pozicióban leszel - csak jogellenesen

csiko # 2004.07.08. 17:46

Nálunk a volt feleségem elöélete miatt kaptam én a gyerekeket. Jelenlegi élettársával komoly terveik vannak. Tud hova menni. A teljesítési határidö után én lecserélhetem a zárat? Természetesen a lelépési díj kifizetése után. Tudtommal az itélet jogerös a kihirdetés napjától vagy csak akkor lesz az ha papírom lesz róla?

szajbertattila # 2004.07.08. 07:47

hát először meg kell várni, hogy jogerős legyen az ítélet, és leteljen a teljesítési határidő. Ha akkor sem megy ki, akkor bírósági végrehajtás keretében lehet jogszerűen kitenni. Van hova mennie?

hajoslaci # 2004.07.08. 07:15

Nagyon szerencsés vagy. Megosztanad velünk, hogy hogy sikerült elérned, hogy neked ítéljék a gyerekeket? Hátha tanulok belőle valamit.

csiko # 2004.07.07. 14:14

Válás után a bíróság másodfokon nekem ítélte a gyerekeket és a lakást. A volt feleségem viszont nem hajlandó kiköltözni a lakásból akkor sem ha én kifizetem részére a megállapított lelépési díjat. Az ítéletröl még nem kaptam hivatalos papírt és várhatóan egy darabig nem is fogok. Ilyen esetben hová fordulhatok, hogy a jogaimnak érvényt szerezhessek?