Gyermektarási díj kötelezettsége


lacirek # 2004.08.31. 14:19

Kedves sorstársak!

Szeretném, ha valaki válaszolna az alábbiakra:
2 gyermekem van, az egyik most volt 8.-os, (fiú)a másik most volt 2.-os középiskolás(leány), sajnos a leány jelenleg terhes és megtartja a gyereket talán estin tanul majd tovább, de a fiú úgy néz ki hogy nem megy tanulni.eddig fizettem utánuk a 20-20%-ot, az lenne a kérdésem hogy meddig vagyok köteles fizetni??
Köszi :lacirek

ildiko34 # 2004.08.30. 10:48

Sziasztok. A kisfiam most lesz 7 éves. A volt élettársam 1998 óta ismeretlen helyen, valószínűleg az Egyesült Államokban él, semmilyen kapcsolatot nem tart velünk. A bíróság 2001-ben visszamenőleg megítélte a gyermektartást 1999. áprilisig. 2003-ban a bíróság megszüntette a szülői felügyeleti jogát. A vollt élettársamnak semmilyen magyarországi tulajdona nincs. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben érdemes-e a gyermektartásdíj megelőlegezését kérni., illetve milyen lehetőségeim vannak tartásdíjat kapni.

cathy # 2004.08.30. 10:18

Sziasztok! Az én problémám a következő:1997 junius 21.-én mentem férjhez.'97 nov.01-én megszületett gyermekünk.Apuka 8 hónap múlva lelépett.2ooo junius 21.-én kimondták a válást.Azóta kb. 5-ször fizetett gyerektartást.8 hónapos kora óta nem is látta,nem érdekli a gyereke. Azt hozzá kell tennem, a kislányom hallássérült,Pestre jár ovodába.Van egy élettársam,ő azóta van velünk amióta apuka lelépett.Kislányom őt tekinti édesapjának,hisz az igazit 8 hónaposan látta utoljára.A betegsége miatt nehezen kommunikál,azt a keveset amit beszél azt mi értjük.Egy idegen nem értené.Gyerektartást ügyben nem intéztem semmit,nem akartam,hogy apuka ennyi év után elvigye a lányom,hisz neki az apja csak egy idegen.Tanácsot kérek,mit is kéne tennem.

katoka # 2004.08.26. 12:13

Köszönöm az információt. Sajnos elkeserít, hogy ilyen törvények vannak, bár nem ehhez a témához kapcsolódik, de amikor a párom volt felesége eladta a per alatt álló közös ingatlant, akkor másfél évig nem volt fontos a tartásdíj (még a BM sem tudta követni a kilétüket), amíg tartott a ház ára, amit a hölgy és a z akkor még 14 éves gyermek "feléltek". Majd amikor az a pármilliócska elfogyott, akkor feljelentette a rendőrségen az élettársamat, amiért nem fizette a tartásdíjat. Igaz, hogy több címről jött vissza a pénz, hogy "a címzett ismeretlen helyre költözött". Akkor hol itt az igazság??????????

derill # 2004.08.26. 11:12

Igen. Addig, amig a gyermeke tanul, ugyanis a tartási kötelezettség a vér szerinti szülőt terheli.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

katoka # 2004.08.26. 10:18

Kedves Olvasó,

segítséget szeretnék kérni a következő ügyben:
Párom hat évvel ezelőtt elvált, abból a házasságából született gyermeke az édesanyjánál maradt. A gyermek most lesz 17 éves, a gyermektartás díját (elég magas összeget) az élettársam a mai napig fizeti. Idő közben viszont megtudtuk, hogy a volt felesége összeköltözött egy Úrral, aki a kislány gondviselője lett. (hamarosan lesz egy testvérkéje is a lánynak). Kérdésem a következő:
ebben az esetben köteles-e fizetni a tartásdíjat az élettársam? (mivel van nevelőapja a gyereknek). Kérek mindenkit, aki járt már hasonló cipőben, vagy megfelelő jogi tanáccsal tud szolgálni, írja meg. Köszönöm!