Életjáradék - lakás rezsi,tartozás


akosjf # 2019.01.14. 21:05

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.13. 19:37

Szerintem az örökös problémája. Vagy a szolgáltatóé.

gerbera317 # 2019.01.13. 18:51

A rezsitartozás az ingatlan tulajdonosának a problémája. Neked azzal kell törődnöd, hogy az életjáradékot (ami hátravan) megkapd.

akosjf # 2019.01.13. 18:01

Tisztelt fórumozó tanácsadók,

szeretném a témában kérni a segítségeteket:

Az elhunyt keresztpapámnak volt életjáradéki szerződése az ingatlanjára. Viszont engem jelölt meg az "életjáradéki kedvezményezettnek" arra az esetre, ha előbb elhunyna, mint hogy lejár a x éves szerződési/fizetési időtartam. Ez meg is történt, pár évnyi fizetés még hátravan.

Nos, valamennyi rezsi tartozása volt a lakáson. Közepes mértékű.

Tudtommal én "törvényes örökös" nem vagyok. Mert (1) a keresztpapámnak nem volt végrendelete. Csak ez az egyetlen életjáradéki kedvezményezetti nyilatkozat. (2) Nem vagyunk vérrokonok. Mellesleg törvényes örökös mind a mai napig nem jelentkezett. Gyermektelen volt. Felesége sem volt.

A kérdésem a következő lenne: A rezsitartozásokért én nem vagyok felelős, ugye? Hogy ha "elfogadom" az életjáradékot.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Üdv.,
Ákos

menton # 2013.08.08. 20:12

A lakáson lévő tartozásnál értelemszerűen a közüzemi díjakat gondoltam.
Például,ha százezres nagyságrendben van tartozás és ki van kötve víz,gáz,villany már,az elég "kellemetlen" az életjáradék útján szerzett tulajdonosnak,hiszen így a lakást használni/eladni sem lehet

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.08. 15:38

Nem nagyon van olyan, hogy "lakáson lévő tartozás". Az örökhagyó tartozásaiért az örökösök felelnek, de ők is csak az örökség erejéig.

menton # 2013.08.08. 15:22

Köszönöm a válaszod!

Azért gondoltam,hogy oda tartozik,mert haszonélvezeti joga volt rajta,igaz a tulajdoni lapon már nem ő volt tulajdonos.

Ilyenkor a lakáson lévő tartozásokat az örökösöknek kell kifizetni?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.08. 13:06

Miért kellene?

Hogy tartozna az az ingatlan a hagyatékba, amely nem az örökhagyó tulajdona?

menton # 2013.08.08. 12:29

Szerződés szerint(életjáradék) a járadékot kapó használhatja a lakást élete végéig,és neki kell fizetni a felmerülő ktsgeket(rezsi).
Mi történik akkor ha tartozást hagy maga után?Az életjáradék révén kötelezettnek kell fizetni a ktsgeket vagy sem?

Másik kérdésem:
Életjáradékra bejegyzett ingatlan hagyatéki eljárás alá tartozik e vagy sem?