családon belüli erőszak


csalados (törölt felhasználó) # 2014.11.29. 10:27

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy családon belüli erőszak miatt feljelentettem még január 20-án az öcsémet, azóta meég mindig folyik az eljárás. A szüleimet terrorizálja, hiába jelentem a gyámügyön is senki nem tesz semmit. Mit tudok tenni? A szüleim nagyon beteg emberek, azt csinálják amit mond az öcsém csak ne bántsa őket. Mondják, hogy gyámság alá tudom helyezni őket, de az öcsém ott van egy fedél alatt velük, és valószínű mindenre képes, így nem nagyon merem elindítani az eljárást. Mit tudok tenni, legszívesebben a gyámügyeseket is feljelenteném, mert nem csinálnak semmit. Tud valaki valami okosat mondani?

ObudaFan # 2014.12.01. 17:17

Attól függ, hogy pontosan mi történik. Feljelentést tehetsz a rendőrségen, esetleg a bíróságon pedig kérhetsz megelőző távoltartást.

csalados (törölt felhasználó) # 2014.12.04. 07:08

Az ügyésznél megtettem a feljelentést, mint írtam de jan 20 óta folyik az eljárás. A szüleim kérhetnének távoltartást, de ők sajnálják, mert beteg. Azt mondják a rendőrök hogy kevés a bizonyíték mert a családon kívül nincs szemtanu. Ő meg nyilván nem hülye, hogy szemtanuk előtt bármit is csináljon.Sőt azt állítja, hogy ő nem verhette meg az aput mert nálunk volt két hónapig. Az öcsém világ életében notórius hazudozó volt. Nem tudom az ilyet hogy lehet sarokba szorítani. Mert nyilván én sem tudom az ellenkezőjét bizonyítani. Nem gondoltuk, hogy a szüleimmel mindent írásba kell foglalni. Mindenki tudja és ismeri (az ügyész, a bíróság, a rendőrség is), de mégsem sikerül sarokba szorítani. Hosszú évek óta a családot zsigereli anyagilag. A szüleimmel mindent aláíratott. Így lízingelt nevükre autókat, amiket a bank vissza vett persze és még követel több száz ezer forintot. Felvetetett velük hitelt, amit mi vállaltunk át. Velünk is be lízingeltette az autónkat mondván, hogy rendezi a hiteleket és akkor nem lesz gond.

ObudaFan # 2014.12.04. 18:42

Tvoltartást azt te is kérhetsz, mert a bántalmazott hozzátartozója is kérheti a bántalmazottra vonatkozóan.

csalados (törölt felhasználó) # 2015.05.30. 05:15

A lenti ügyben kérnék további tanácsot. Másfél éve folyik a nyomozás az öcsém ellen, mert apukámat bántalmazza, terrorizálja. Most ott áll az ügy, hogy talán van elég bizonyíték ellene és lesz vádemelés. Csak megint meghosszabították a nyomozást. Apukám kért távoltartást ami hét elején tudunk meg, hogy a bíró jóváhagyja-e. Mit tudok tenni? Ráhatással tudok lenni, hogy végre ne húzzák az ügyet, mert ettől a mi helyzetünk változatlan, vagy az a jó ha tovább nyomoznak?Ez is nevetséges, hogy nem tehetem ki a gyerekem a házamból ha úgy gondolom?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.30. 06:07

Testvéred tulajdonos az ingatlanban? Haszonélvezeti joga van vkinek az ingatlanon?

Lyonee # 2015.05.30. 06:46

Hány éves az öcséd?

csalados (törölt felhasználó) # 2015.05.30. 16:32

A testvérem 39 éves, nem dolgozik. Nem tudom van-e vmi pénz amit most kap. A szüleim nyakán lóg, dolgozni nem akar. Az ingatlan a szüleim nevén van. Ő csak ott lakik mint gyermek, bejelentve. Nincs haszonélvezet. A szülők tulajdona 50/50. Egy hitelintézet követelése van rajta, a hitel az én, férjem és a szüleim nevén van. Ezt a hitelt azért vettük fel hogy a házat ne árverezze el az otp faktor, mert az öcsém felvetetett a szüleimmel hitelt és nem fizette a pénz meg eltűnt.

ObudaFan # 2015.05.31. 20:07

Mit tudok tenni? Ráhatással tudok lenni, hogy végre ne húzzák az ügyet, mert ettől a mi helyzetünk változatlan, vagy az a jó ha tovább nyomoznak?

A polgári nemperes eljárásban kérhető megelőző távoltartásról a kérelem érkezésétől számított 3 napon belül dönt a bíróság.

csalados (törölt felhasználó) # 2015.06.01. 03:34

Két hét telt el a távoltartás kérése óta, mindig vki hirtelen lebetegszik stb stb. Remélem ma már lesz döntés. Csak ha nem rendelik el akkor nem tudom mi lesz. Látlelet és orvosi feljegyzések is vannak a sérülésekről és mindig azzal védekezik, hogy az apu iszik és elesik.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.06.01. 05:16

Lakáskiürítés iránti pert kell indítani a testvér ellen. Ki kell onnan rakni. Az ingatlan tulajdonosai indíthatják meg.

csalados (törölt felhasználó) # 2015.06.01. 08:21

Az anyukám szellemileg beteg és ő inkább elnézi, tehát ő nem ír alá. Az egyik tulaj is elegendő ehhez?

ObudaFan # 2015.06.01. 17:58

Elég.

csalados (törölt felhasználó) # 2015.06.15. 19:03

Az a baj, hogy szüleim nem kérik szerintem, és attól tartok, hogy apukám a távoltartást is visszavonja. Akkor pedig marad minden a régiben, de megint aláírnak neki mindent én meg fizethetem ha nem akarom, hogy még az én felyem főlül is elvigyék a házat. Más megoldás nincs? A szülők labilisek én meg nem bírom ezt a sok fizetni valót ami kárt már okozott a testvérem a családnak.

csalados (törölt felhasználó) # 2015.06.16. 11:38

...

ObudaFan # 2015.06.16. 14:02

Ahogy írtam, távoltartást azt te is kérhetsz, mert a bántalmazott hozzátartozója is kérheti a bántalmazottra vonatkozóan.

csalados (törölt felhasználó) # 2015.06.16. 14:49

Itt a rendőrök azt mondják csak ha én is a szüleimnél laknék akkor kérhetném.

csalados (törölt felhasználó) # 2015.06.16. 14:56

Holl találom a törvényt v.rendeletet?

ObudaFan # 2015.06.17. 14:56

Itt a rendőrök azt mondják csak ha én is a szüleimnél laknék akkor kérhetném.

Rosszul tudják. Ezért nem a rendőrségtől, hanem a bíróságtól kell kérni.

ObudaFan # 2015.06.17. 14:57

Itt olvasható el a jogszabály:

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

csalados (törölt felhasználó) # 2015.06.24. 08:09

Hogyha valakivel szemben távoltartást kér vki mert bántalmazza és elveszi a leveleit, nem engedi ki a házból, ezt nem kéne a bíróságnak figyelembe venni amikor meghallgatásra levélben értesíti a bántalmazottat és az nem tud megjelenni?

ObudaFan # 2015.06.25. 20:31

A kérelemben meg kell jelölni telefonszámot is és akkor ez nem probléma. De amit írsz, az bűncselekmény, tehát akkor ki kell hívni a rendőrséget azzal, hogy nem engedi ki a házból.

csalados (törölt felhasználó) # 2015.06.26. 10:45

Már a telefont is kikapcsoltatta és a szüleim nem jutnak telefonhoz, tehát telefont nem tud megadni. És telefonálni sem tudnak ezt a rendőrség is tudja.

csalados (törölt felhasználó) # 2015.06.26. 13:14

A rendőrség meg folyamatosan nem intézkedik. Mondván családi ügy.

csalados (törölt felhasználó) # 2015.06.27. 04:50

A "kérelem" pedig rendőrségi jegyzőkönyvbe mondás, hogy ők mit továbbítottak azt nem tudom.