Ferjem ki akar semmizni


Lili01 # 2003.07.24. 15:06

Kedves Mama!

Szerintem hagyja, hogy a férje adja be a válókeresetet, de azirányban kelle a tárgyalás előtt megegyzeniük, hogy Inkább a férje fizesse ki Önt, hiszen házasságuk alatt - nem tudom, hogy hány éve házasok, de gondolom 15 éven túl van - minden a közös vagyon rész lett kivéve azon vagyonrészket, melyek bármelyikük különvagyonába tartoznak.

Ha Ön költözik mindenféleképpen Önt ki kell fizetnie a férjének. A házra ráépített emelet mindenképpen az önök házastársi vagyonközösségébe tartozik. Egyfelöl ennek a megosztására lenne szükség, majd a közös tulajdonukban lévő ingó megosztásra irányul.

Ezen kívül Ön felé a férjének meg kell váltania a léakáshasználatot is, mivel elhagyja a közösen épített házrészt.

Mindenféleképpen javaslom, hogy Ön legyen az elköltöző, - az Ön nyugalma érdekében- de olyan összeg megfizetésében egyezzen csak bele, amelyből egy tisztességes lakást tud vásárolni, az Önök által közösen épített és használt ingatalnrészt értékét és nagyságát alapul véve. Javasolnám, hogy egy adó- és értékbizonyítvány kiállítását kérjék az ingatlanról - Önkormányzatnál kell kérnie, a módját ott majd részletesen elmondják Önnek  - a megállapodás érdekében.

Azonban ha férjének ügyvédje lesz a tárgyláson és nem sikerül a vagyonmegosztás kérdésében megállapodnia a férjével, mindenképpen ajánlom, hogy keressen jogvédelme érdekében Ön is ügyvédet magának.

Üdvözlettel:

Lili
mama írta - 2003.07.23 20:08
Ferjem ez ev februarjaban egy szo nelkul elment otthonrol es azota nem lattam.Nemreg felhivott,hogy el akar valni(En is csak sajnos anyagi lehetosegeim nem teszik lehetove,hogy az ugyvedi koltseget kifizessem,mivel rokkantnyugdijas vagyok!).A feltetele az lenne,hogy fizessek ki neki egy bizonyos osszeget egyben es aztan meg a maradekot havi torlesztesben(amire persze eselyem sincsen)-mindezt az o tulajdonreszeert. Van 2 nagykorú gyerekünk akik velünk egy házban élnek. A házat 5 éve építettük férjem anyjának telkén a házára (+1szint).Felvettunk OTP hitelt,amit azota is torlesztek,es a teljes kifizeteseig meg 4 ev van hatra.1 bejárata van a háznak. Alsó rész haszonélvezoje az anyósom, tulajdonosnak férjem és anyósom van beírva.A ferjem nemreg vett egy uj wagon r+ is.A kerdesem az lenne,hogy mi tevo legyek.Megvarjam mig ferjem beadja a valokeresetet?Mennyi ra az eselyem,hogy ne keljen kikoltoznom a hazbol ,ahol lakom.(Kifizetni semmikeppen nem tudom a reszet.)


Lili

mama # 2003.07.23. 18:08

Ferjem ez ev februarjaban egy szo nelkul elment otthonrol es azota nem lattam.Nemreg felhivott,hogy el akar valni(En is csak sajnos anyagi lehetosegeim nem teszik lehetove,hogy az ugyvedi koltseget kifizessem,mivel rokkantnyugdijas vagyok!).A feltetele az lenne,hogy fizessek ki neki egy bizonyos osszeget egyben es aztan meg a maradekot havi torlesztesben(amire persze eselyem sincsen)-mindezt az o tulajdonreszeert. Van 2 nagykorú gyerekünk akik velünk egy házban élnek. A házat 5 éve építettük férjem anyjának telkén a házára (+1szint).Felvettunk OTP hitelt,amit azota is torlesztek,es a teljes kifizeteseig meg 4 ev van hatra.1 bejárata van a háznak. Alsó rész haszonélvezoje az anyósom, tulajdonosnak férjem és anyósom van beírva.A ferjem nemreg vett egy uj wagon r+ is.A kerdesem az lenne,hogy mi tevo legyek.Megvarjam mig ferjem beadja a valokeresetet?Mennyi ra az eselyem,hogy ne keljen kikoltoznom a hazbol ,ahol lakom.(Kifizetni semmikeppen nem tudom a reszet.)


Mama