Válóper előtt!


Zizzz # 2012.11.09. 14:42

Nem, ezekhez az ügyvédekhez még nem volt szerencsém.. Eszembe jutott viszont egy fiatal hölgy, akivel a párom meg volt elégedve, tartásdíj-témában képviselte.

sargavirag # 2012.11.09. 14:32

Köszi ZIZZZ! Ez biztató :-) akkor reménykedem, ebben a 2 névben.... ha nem ismerős neked :-) akkor jó :-)

Zizzz # 2012.11.09. 14:28

Sárgavirág, sajnos csak olyat tudok sorolni, akihez véletlen sem szabad menni, mert a munkadíj kifizetése után elfelejti az ügyfelet/ügyet, vagy összecsapja. De jó hír, hogy én még nem találkoztam az összessel.

wers # 2012.11.09. 13:34

még csak Veszprémben sem jártam
pedig szép város, az egyik kedvencem

sargavirag # 2012.11.09. 13:23

:-) mivel ilyen körökben NEM mozgok és nem vagyok VESZPRÉMI, így pont ezért tudakozódom a SOK INFÓ közül, a szeretném megtalálni a legjobbat....

Rexor # 2012.11.09. 13:13

A mondás szerint a jó ügyvéd ismeri a jogszabályt, a sztárügyvéd pedig a bírót...

sargavirag # 2012.11.09. 12:09

Köszönöm a segítséget...

JogiBear # 2012.11.09. 11:21

Nem ismerem egyik ügyvéd urat sem, sőt, még csak Veszprémben sem jártam soha. Ugyanakkor normális esetben egy bíróság előtt nem lenne szabad, hogy számítson, hogy az egyik ügyvéd a kamara elnökhelyettese-e, vagy sem.
Én azt az ügyvédet választanám, akiről úgy ítélem meg, hogy ténylegesen foglalkozik az üggyel, és nem lepasszolja egy jelöltnek, hogy készítse elő, ő maga pedig csak tessék-lássék készül fel a tárgyalásra, esetleg maga helyett egy kollégáját küldi, aki meg fél órával a tárgyalás előtt kapta meg az anyagot.

sargavirag # 2012.11.09. 09:43

Kedves SEGÍTŐK!

Hallott valaki Bálint Ferenc ügyvéd Úrról Veszprémbe? Mert továbbra is KERESEK EGY AGILIS -JÓ VÁLÓPERES ügyvédet, és ŐT illetve a Guda Lászlót ajánlották többen Veszprémbe!

A Bálint ügyvédről annyit tudok, hogy a Veszprémi kamara elnökhelyettese, pl.: nem tudom ez SZÁMÍT-e egy vagyonmegosztási-válási ügyben! Vagy a BÍRÓ-miatt igen? Kérem világosítson fel aki jártas ebben, mert DÖNTENEM kell, hogy a fiatal, agilis vagy az idős-"befolyásos" ügyvédet válasszam!

Köszönöm a gyors reagálásokat!

lajcsó # 2012.11.04. 09:04

Feltételezem, hogy pansznapra mégy a bíróságra.
A házasság felbontásához:személyes okmányok, házassági anykönyvi kivonat, születési anyakönyvi kivonatok. A költségmentesség megállapításhoz külön nyomtatványt (ezt majd ott kapol) kell kitöltened és visszajuttatni a bírósághoz.

Bossco # 2012.11.04. 08:02

Kedves fórumozók!Sajnos odáig jutottam,hogy beadom a válókeresetet.Pontosan mit kell vinnem magammal a bíróságra? Két kiskorú gyermekünk van, jövedelmem annyi,amit utánuk kapok (gyed+családi kb 65 e. ft) számíthatok illetékmentességre,ha megigénylem?
Köszönöm a válaszokat.

sargavirag # 2012.11.03. 19:53

Kedves SEGÍTŐK!

Nem tudok kihez fordulni...Veszprémbe kellene keresnem egy JÓ VÁLÓPERES ügyvédet!

Mielőbb várnék, nevet neveket!

Köszönöm, SÜRGŐS!

marika1 # 2012.10.19. 06:01

Nagyon köszönöm,hogy válaszoltál!

ObudaFan # 2012.10.18. 21:11

Akkor is megszüntetik. De ha így döntesz, akkor inkább írásban jelentsd be, hogy visszavonod a keresetet, hogy ne kelljen a bíróságnak se feleslegesen várni rád, se a férjednek.

marika1 # 2012.10.18. 20:18

Nagyon köszi a választ!Ha a férjem mégis elmenne,mert ő mégis válna és én nem akkor mi van?

ObudaFan # 2012.10.18. 20:08

Ha a bíróságon visszavonod a keresetet, vagy ha nem mész el a tárgyalásra, a bíróság a pert megszünteti.

marika1 # 2012.10.18. 19:53

Szeretném kérni a segítségeteket!Szeptember elején a férjemmel közös megegyezéssel beadtuk a válókeresetet.Pontosabban én adtam be a bíróságon a keresetlevelet.Jól tudom,hogy akkor én vagyok a felperes vagy közös egyezésnél ez mindegy?A lényeg,hogy mostanra elég jó irányba mozdult a kapcsolatunk(együtt lakunk még),vagyis főleg az én részemről felmerült,hogy mégsem kéne elválni.A férjem még nem biztos benne igazán.Mi történik,ha nem megyünk el a tárgyalásra(aminek még időpontja sincs kitűzve).Jelezhető e esetleg előre,mielőtt kitűznék a tárgyalás napját,hogy nem válnánk el.Ha én érzem úgy,hogy nem válnék el és nem megyek el(mint felperes)mi történik?

köszi a segítséget
Marika1,aki még megmentené a házasságát

jucus.no1 # 2012.10.18. 15:48

Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.18. 15:46

Biztosat sose lehet tudni, de én arra fogadnék, hogy nem kapod meg. Viszont a kérésen veszteni nem lehet. Másodlagosan kérj illetékfeljegyzést.

jucus.no1 # 2012.10.18. 15:43

Netto 85 ezer forint. Abból fizetem egyedül az összes rezsit (évek óta), mert ő nem velem él. A kiskorú gyerekünkre igaz, hogy fizet(get) havi 20 ezret, de mi az egy 15 éves gyerek ellátására, iskoláztatására? A nagylányunk már külön életet él férjével.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.18. 15:24
  1. Mennyi az a munkabér?
  2. Nem.
  3. Az eredetit kérd vissza. (Kérés nélkül is vissza kellett volna adni.) De lehet, hogy egyszerűbb, ha kér egy újat.
jucus.no1 # 2012.10.18. 13:34

Segítségeteket kérem!

  1. Ha van munkabérem és 1/2 részem egy tehermentes társasházi lakásban, számíthatok-e - ha kérem - költségmentességre a perben?
  2. Két gyerekünk közül egyik már nagykorú, kell-e az ő születési anyakönyvét is csatolni a keresetlevélhez?
  3. Négy évvel ezelőtt már adtam be válópert, de akkor kibékültünk. A házassági akvi. kivonatunk akkor be lett adva, nem is kaptam vissza. Kell-e most másolatot igényelnem és beadnom, vagy a korábbi perben beadottra hivatkozhatok?

Várom segítő válaszaitokat!
juci

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.25. 16:39

Azért az, hogy a közös vagyon terhére törlesztették a különvagyoni jármű megszerzéséhez felhasznált kölcsönt, számít.

De csak ismételni tudom: nem fog ez ügyvéd nélkül menni.

ObudaFan # 2012.09.25. 16:33

bogica89

Főszabály szerint jár a befektetésből. A hitel 50-50%-ban terhel titeket, de a bank egyetemlegesen követelhet. Aki túlfizetésben van, követelheti ennek megtérítését.

Számítaz valamit, hogy együttélésünk alatt a férjem előző kapcsolatából származó gyermek után fizetett gyerektartás és a házasság előtt,részletre vett jármű törlesztés befizetése után férjemnek szinte semmi sem maradt a fizetéséből?

NEm.

ObudaFan # 2012.09.25. 16:31

Kérdésem a következő: válásnál az osztozkodásnál anyámé is a hitelkártya adósság fele, noha nem tudott róla?

Ha sikerülne ezt bizonyítani, akkor esetleg lehetne mentesülni. De a gyakorlatban ezt bizonyítani lehetetlen.