stephie73-nak


derill # 2005.12.04. 03:40

Szerintem nem kaptam meg. Próbáld ujra.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

v.stella # 2005.12.03. 19:02

Kedves Derill, koszonom hogy valaszoltal. Irtam neked e-mail-t, kérlek szépen olvasd el majd, ha lesz egy kis idod.

derill # 2005.12.02. 20:49

Ebből ha jól vettem ki, a gyerek nálatok van elhelyezve (nem értem mondjuk, hogy akkor miért titeket terhel az utiköltség, gondolom igy vállaltátok, vagy az apa ezzel a feltétellel engedte külföldre a gyermeket).

Sajnos sok segítség nincs ilyenkor, a jogerős kapcsolattartási határozatnak eleget kell tennetek, ha másképp nem, akkor kölcsönt kell felvennetek, ha egyszer a jogerős döntés igy szól.

Esetleg megpróbálkozhattok azzal, hogy kértek ideiglenes intézkedést a kérdésben a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező szervtől (ahhoz, hogy tudjam honnan, tudnom kellene mikor és ki szabályozta a kapcsolattartást).Túl kevés az információ ahhoz, hogy többet tudjak segiteni.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

v.stella # 2005.12.02. 14:21

Sziasztok, szeretnék itt ujra hozzaszolni, mivel ez a probléma hasonlo az enyémhez. Mar korabban irtam egyszer, de akkor nem reagalt senki, talan én irtam rossz idoben, rossz helyre..
Nalunk is a lathatatas koltségei jelentenek problémat azzal a kulonbséggel, hogy mi 1000 km-re lakunk, és a koltségek bennunket terhelnek.
Ez eddig még nem volt gond, még mindig sikerult megegyezni a lathatasok idopontjairol is, és az utakat is mindig fizettuk.
Nem is tettunk kisérletet arra, hogy valtoztatast kérjunk. De mit tegyunk most: a parom sulyos beteg volt az osszel, nem akarom részletezni, ez mivel jart..
Megélhetési gondjaink nincsenek, de az idei téli szunetre nem tudjuk vallalni a magas utikoltségeket, ez a jelen helyzetunkben luxus.
Felajanalottunk mar az apukanak mindent: ajandékozza meg karacsonyra a gyerekeket az uttal, vagy segitsen bele..Ha végképp nem megy, kivételesen egyezzunk meg a farsang idejére, addigra pénzunk is lesz, hazavisszuk a gyerekeket..
Hozzateszem a volt férjem minimalis gyerektartast fizet csak, kulon engedményt tettem anno a részére, mi a tobbszorosét koltjuk a gyerekekre, ha nala vannak nem vesz nekik egy par cipot sem, de soha nem is kértem rajta semmit szamon.
Tanacstalan vagyok. Az apuka persze nem megérto, nem kotelessége hinni nekunk..De bankot rabolni nem fogunk..Ugy érzem egy patt helyzetben vagyunk, amivel vissza lehet rank utni.

derill # 2005.11.29. 17:11

A lényeg ugyanaz, nem tudtam elküldeni:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

vzoli # 2005.11.29. 14:27

Derill!

A stephie73@freemail.hu létező email-cím.

http://www.server2.com/…ateEmail.asp

stephie73@freemail.hu appears to be a valid email address

Valószínűleg megtelt a postafiókja, azért "pattant vissza" onnan a leveled.

derill # 2005.11.29. 13:47

Sajnos azt irja ki a freemail, hogy a Te email-cimed nem létezik (mondjuk azt nem értem, hogy akkor hogy kaptam tőled emailt, de tény, hogy valami hiba van a rendszerben. Ezért ide küldöm a választ:
A kapcsolattartás költségei a kötelezettet terhelik, tehát neki kell fizetnie a költségeket.

Természetesen megteheted, hogy egy részét Te fizeted, de ez nem kötelezettséged.

A tartásdij nem tul magas, nem tudom mennyit keres, de esetleg pl. abban megegyezhettek, hogy nem kéred a tartásdij felemelését, vagy valami hasonló engedményt adsz neki, akkor talán nem kötözködik.

Derill
Anita :) írta:

> Kedves Derill!
>
> Ismét hozzád fordulok segítségért, ezuttal láthatással kapcsolatban.
>
> Tulajdonképpen gyakorlati kérdésről van szó. Úgy néz ki, hogy a közeljövőben
> el fogunk költözni Nyíregyházáról Szegedre.
> Ilyen esetekben hogy alakul a láthatás? Ki állja az utazás költségét?
> Fele-felében szokták vagy levonják a gyerektartás költségéből? Mi az
> általános gyakorlat?
>
> A válóperes papírokba csak annyiban maradtunk, hogy kéthetente szombat 9-től
> vasárnap 4-ig viheti el.
> Eddig bármikor szólt a volt férjem mindig elvihette, tehát ez nem gond. De
> nem tudom, hogyha megtudja a költözést akkor nem kezd-e el kekeckedni. Én
> szeretném normálisan rendezni a dolgot, de egy hónapra 10 ezer forintot ad,
> és kb ennyibe kerül egyszeri benzinköltség is, arra az 540 kilóméterre
> oda-vissza.
>
> Köszönöm szépen
>
> Anita


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu