Családi adókedvezmény


kilenc # 2006.01.11. 01:26

A családi kedvezményt 2006-tól igen csak megnyírbálták. Már csak 3 gyerek esetén jár. (Ebbe beleszámít a magzat is.) A magzat a terhesség 91. napjától "számít".
Vagyis 2006-ban, ha nincs - a magzattal együtt - 3 gyerek, akkor nem jár kedvezmény.

Átmeneti szabály, hogy ha már 2005-ben is járt a magzati kedvezmény, (2005.okt 2-én, vagy korábban fogant - APEH szerint :) akkor rá tekintettel 2006-ban akkor is jár, ha nincs (vele együtt) 3 gyerek.

Én nem látok seemi gondot abban, ha csak év végén veszik figyelembe a kedvezményt. Elég sok ilyen adóbevallást készítettünk. Egyszer sem hívtak be ezért senkit.

speedy # 2006.01.10. 15:26

Évvégén is le lehet vonatni , ill májusban is be lehet számíttatni, de ezt nem ajánlom,mert ha túl sokat igényelsz vissza, mehetsz az APEH-ba ellenőrzésre.

mimke # 2006.01.10. 13:09

köszi Secret!

Azt nem tudod véletlenül, hogy év végén egy összegben is igénybe lehet venni, vagy csak havonta részletekben?
Köszi

Secret # 2006.01.10. 12:32

Igen.
A családi adókedvezményre a 91. naptól lesz valamelyikőtök jogosult.

mimke # 2006.01.10. 06:58

Köszönöm válaszodat. pontosítom a kérdésemet, férjemtől vonják a gyerektartást, és csökkenteni szeretnénk mivel így már egy gyermekkel többet fog nevelni! Ezért már eggyel több felé kellene osztani az 50%-ot függetlenül attól, hogy a saját háztartásában él a gyermek, vagy hogy az ex neveli, nem? így is csak a születéstől vehető figyelembe?

ObudaFan # 2006.01.09. 19:29

A születéstől lehet gyermektartésdíjat kérni.

mimke # 2006.01.09. 13:20

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki a következő kérdésben?
Jogilag mikortól számít a magzat "gyermeknek". Hányadik héttől? Gondolok itt az adókedvezmény igénybevételére ill hogy gyermektartás szempontjából mikortól lehet figyelembe venni a babát? a maximálisan vonható 50% elosztása miatt.
Másik dolog, hogy a gyermek után járó adókedvezményt, csak havonta lehet igénybe venni, vagy van arra lehetőség, hogy májusban egy összegben utalja vissza az APEH, amikor a többi kedvezményt is (életbiztosítás stb.)

Előre is köszi mindenkinek:
Mimke