Lehallgatás


Andi2010 # 2012.01.30. 11:20

Az alábbiban kérem hozzáértő segítségét:
Mit lehet tenni abban az esetben, ha illetéktelenek lehallgatják a telefonomat? Ez már teljesen biztos, mert több helyen megérdeklődtem, csak abban nem tudtak segíteni hogyan tudom ezt megakadályozni.

Sherlock # 2012.01.30. 11:26

Hogy hallgatják le?

ius latratus # 2012.01.30. 11:41

Jó kérdés, de talán még jobb a miért. Mert ha tudja az okát, akkor nem is biztos, hogy "illetéktelenek" férnek hozzá az információhoz.
Ez nem állásfoglalás részemről, csak hozzászóltam a dologhoz.

Andi2010 # 2012.01.30. 17:07

Telefonálás során van olyan, hogy egy harmadik fél egyszerűen beletüsszent stb.ú
Illetéktelennek minősül szerintem mindenki, aki nem családtag, vagy nem kapott ilyenre felhatalmazást. Nos, ez esetben mindegyik kizárva. A nem kívánt egyén ugyanis egy szolgáltató szervezet (nem telefonos).

Andi2010 # 2012.01.31. 09:00

Még egy dolgot szeretnék kiemelni: semmilyen bűncselekménnyel nem vádolnak, így bírói elrendelés sem lehet a háttérben. Egyszerűen a szolgáltató tartozik nekem, és nem akar fizetni. Lehet, hogy így akarnak kibújni a fizetés alól?

ius latratus # 2012.01.31. 09:28

Úgy.
(...)

kfgabri # 2012.01.31. 10:15

elvesztettem a fonalat a lehallgatás és a nemfizetés közt.

ius latratus # 2012.01.31. 11:02

Meglesz az...
Adott egy szolgáltató cég, s ez a cég valamennyi összeggel tartozik Andinak. Andi valószínűleg követeli ezt az összeget, ezért ez a cég bosszút forralt, és anyagiakat, s emberi erőforrást nem kímélve, pár jogszabályhelyen átgázolva lehallgatja Andi beszélgetéseit.
Nagyon, nagyon elszánt a szolgáltató cég, mert még betegen is hallgatózik, még akkor is, ha facsarja az orrát a nátha, vagy éppen az allergia.
Andi szerint így akarnak kibújni a (vélt) fizetési kötelezettségük alól. Lehet benne valami, mert talán azt akarják bebizonyítani, hogy ha még félig ebolával küszködve is képesek hallgatózni, akkor mit képzel ez az Andi?, hogy talán majd egy bírói végzésre talán fizetünk?!

Egyjogász # 2012.01.31. 12:14

De legalább megnyugodhatsz, hogy nem a CIA vagy a KGB, azok már vannak annyira fejlettek, hogy a lehallgató személy nem harákol bele a telefonba, hogy a lehallgatott biztosan tudjon a dologról.:)

Andi2010 # 2012.01.31. 12:31

"ius latratus", te ügyvéd vagy, vagy foglalkozol ilyen ügyekkel?

ius latratus # 2012.01.31. 12:37

Nem, nem vagyok ügyvéd. Ilyen ügyekkel sem foglalkozom, bár annak idején álmodoztam az MI5-ról, de hát anyámék inkább szakmát akartak a kezembe...

efi99 # 2012.01.31. 13:00

Javaslom véletlenszerűen egy 120 dB-es 3 mp-ig tartó sípolás beiktatását a beszélgetés közben (persze előtte virágnyelven közölni kell a tényleges beszélgetőpartnerrel, hogy most jön a "szünetjel").
Be lehet ezenkívül mondatni, egy mélyhangú szomszédot áthívva, hogy üdvözlöm, itt a rendőrség, bemértük a telefonját tisztelt poloska, küldjük önért a kocsit, maradjon a helyén.
Kicsit kreatívabban kérem.
Egyébként meg nem lehet, hogy a gyerek veszi fel a födszinten a párhuzamosított másik telefont?

Andi2010 # 2012.01.31. 14:41

Mindenkinek köszönöm a választ. Ezek szerint bizonyos esetekben lehetséges a lehallgatás? Eddig én úgy tudtam, hogy azt csak bíró rendelheti el. Vagy nem?
Még egy kérdés: A fizetéshez bírói végzés kell?

Andi2010 # 2012.02.01. 08:15

"ius lataratus" válasza felvette bennem utóbbi kérdéseimet. Remélem, hogy tudtok rá válaszolni. A fizetést ezek szerint nem a szolgáltatótól kell kérni?