lehet e fiktiv egy cég ha működikl?


kismukk # 2007.11.10. 01:20

(feltételezés)
Ha közokirathamisitás a feljelentés tárgya, az valószinűleg a fórumtárs által emlitett adásvételi szerződésre vonatkozhat, - a feljelentő azt támadhatta meg valótlan adatok szerepeltetése miatt.
Mert, a rendőrséget aligha érdekelné önmagában az, hogy mi is van bejegyezve a cégbiróságon...

ObudaFan # 2007.11.08. 15:17

Az új is biztosít, ahogy a régi is biztosított.

Rexor # 2007.11.08. 14:43

Az új Ctv. elvileg lehetőséget biztosít a cégbíróságnak, hogy törvényességi felügyeleti jogkörében a székhelyén nem "található" céget megszüntessen.

Mukinyul: ha valami sáros volt a kft.-ben, ezért elsősorban az ügyvezetőt fogják felelősségre vonni, aki ügyvezetői megbizatását követő 5 évig felel minden gázos dologért. A barátod elvileg (ha csakugyan az van a háttérben, hogy nem csinált semmit, amit őszintén szólva kétlek..) nem tehető felelőssé az általa vásrolt kft-ben (közreműködésével) elkövetett esetleges bűncselekményért.

kismukk # 2007.11.08. 11:15

mukinyúl azt irod, hogy "rendőrség szerint...". Ezek szerint rendőrség foglalkozott volna a cégnek a bejegyzett helyen való nemlétezésével?!
És milyen következményt helyeztek kilátásba?

Azért kérdem, mert a Ctv szerint a céget akkor tekintik nemlétezőnek, ha bejegyzett helyén nem elérhető, vezető tisztségviselői sem elérhetők lakcimeiken. De, még ekkor sem intézkedik a Cégbiróság. A mi cégünk irodája pl. állandóan zárva, telefont nem veszik fel, a vezetők cimeiről visszajön a levél stb., DE erre a CB csak annyit mond, hogy a cégnek irt TÉRTIVEVÉNYT a cég átveszi, TEHÁT létezik. (nota bene: a Ctv-ben a tértivevény sem szerepel kritériumként...) A CB-nek leadott éves beszámolókban nulla bevétel, egyetlen gazdasági tevékenység sincs, - a CB erre sem reagál.
Megnéztük, hogyan vehetik át a tértivevényes küldeményeket az állandóan zárt irodában?
Nem fogjátok elhinni: a postafiókban!
A cég megállapodott a postahivatallal, hogy eleve ki se vigyék a postacimre, hanem tegyék el nekik postafiókba, oda mennek érte 1-2 hetente.

A fővárosi főügyészségnek is bejelentettük, a cég valójában papiron van csak, elérhetetlen stb. Főügyész-asszony háritott: kértek nyilatkozatot a cégvezetőtől, aki azt állitotta, az iroda rendben működik. Tehát működik. (A választ valójában a céget fedező ügyvédi iroda gyártotta le...) És hogy a vezetők cimei nem valósak? Hát, mert épp átalakulás alatt állnak, és majd ha be lesznek jegyezve újólag, akkor panaszkodjunk.

Ezért furcsállom, hogy ha a CB és a Főv.Főügyészségnek is közömbös a cég valóságos létezése, vajon egy sima rendőrség miért is foglalkozna vele?

ObudaFan # 2007.11.06. 18:04

Mivel még mindig nem tudjuk, hogy vajon miről is szól ez az eljárás, így ennél többet nehéz mondani.

mukinyul # 2007.11.05. 20:18

ok,igazad van persze egy cég elkövethet bcs-t attól függetlenül hogy adót fizet (pl Globex,Il Ferro) de bár jelen esetben nem erről van szó,még ha bármilyen bcs. felmerülne max azért lenne felelősségrevonható a cég ill vezetői,de fiktivnek(nem létezőnek)minősíteni úgy hogy bizonyíthatóan működött,adózott,ügyfelei voltak logikailag elég fura.

ObudaFan # 2007.11.05. 20:01

Nem vicces, léteznek olyan cégek, amelyek befizetnek valamennyi adót, és ennek ellenére kizárólag bűncselekmény elkövetése végett jönnek létre.

mukinyul # 2007.11.05. 19:52

sorry nem csak kapcsolatot tart (tehat nem nullás bevallásokat küldözget) hanem bevallásokat ad le,adót fizet be( ha az állam egyik szerve a befizettet adót elfogadta vicces lenne ha a másik állami szerv szerint fiktiv -vagyis nem létező- ,magyarán a pénze kell egyébként meg az állam nevében mi döntjük e ki fiktiv ki nem az,tiszta 50-es évek)

ObudaFan # 2007.11.05. 17:39

Mondjuk attól, hogy egy cég az adóhatósággal kapcsolatot tart, még nem biztos, hogy valóban a bejelentett tevékenységéből bármit folytatott is.

mukinyul # 2007.11.04. 21:19

csak arra voltam kiváncsi hogy ha a leadott mérlegekkel,adóbevallásokkal,adóbefizetések igazolásával hitelt érdemlően tudják-e bizonyítani hogy a cég működött tehát nem fiktív?

ObudaFan # 2007.11.04. 10:41

Olyan jogi fogalom nincs, hogy fiktív cég. Ismeretlen székhelyű cég van, és azt úgy állapítják meg, hogy a cégbíróság megszünteti.

Mivel a leírtakból nem igazán derül ki, vajon milyen bűncselekményről is van szó, nem lehet megmondani, hogy egy mérleg bemutatása mire elég.

mukinyul # 2007.11.03. 17:42

Egyáltalán van e valami standard és konkrét ismérve hogy egy céget fiktivnek nyilvánitsanak? vagy ez egyedi elképzelés kérdése? (pl adószámfelfüggesztés ügyekben is érdekes sztorikat hallottam,valaki elköltözött, még a változásbejegyzés átfutása alatt felfüggesztették az adószámát mert "fiktiv"nek tartották,persze a vált bej után visszaállították

mukinyul # 2007.11.03. 17:33

Köszi Obudafan,szerzek hétfőn egy hihallgatási jegyzőkönyvet.Addig is szerinted ha bemutatja a 2004 2005 mérlegeket,adóbevallásokat,adóbefizetéseket az elég arra hogy megdöntse a "fiktiv cég" prekocepciót ?? mi a véleményed ??

ObudaFan # 2007.11.03. 11:22

Mondom, nincs valami rendben az általad előadott történettel. szerezz egy kihallgatási jegyzőkönyvet, és annak alapján pontosítsd a dolgot.

mukinyul # 2007.11.02. 22:38

és ez miben változtat a leányzó fekvésén? lehet-e fiktivnek minősíteni egy céget 2006-ban mert akkor(amikor már elköltözött,amit sajna nem jelentett be)nem találták a székhelyén, viszont az üzletrészvásáráslás után,2004,2005ben mérlegeit leadta,adóbevallásokat tett,adóit befizette??
Mivel bizonyithatja ezeknek az idiótáknak hogy nem fiktiv,hiszen létezett dolgozott,adózott?????

Dr.Attika # 2007.11.02. 22:25

Mondjuk meg ObudaFan a kérdezőnek, hogy kft-t nem lehet venni csak kft-ben lévő üzletrészt. És ennek függvényében más a "leányzó fekvése". Te sem jó oldalról közelítetted meg a "leányzót".

ObudaFan # 2007.11.02. 21:04

Aki közhitelű nyilvántartásba bejegyzendő, gazdasági tevékenységhez kapcsolódó adat, jog vagy tény bejelentését, illetve ilyen adat, jog vagy tény változásának bejelentését elmulasztja, ha a bejelentési kötelezettségét jogszabály írja elő, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

Ez nem okirathamisítás, és az azért nem egyszerű, hogy bizonyítsa a hatóság egy ilyen tiszta mulasztásos bűncselekmény felbújtását, vagy bűnsegédletét.

mukinyul # 2007.11.02. 18:12

Egy barátom a következő sztorit mesélte a minap (nem igazán hittem hogy van ilyen )

Egy ismerőse még 2004ben vett egy Kft-t, 2006-ban meggyanúsitották közokiratmahimsítással (a rendőrség szerint „olyan adatok kerültek a cégbíróságon bejegyzésre cég fiktív székhelyén nem működött, valós gazd tevékenységet nem végzett” ) ezzel szemben ő állítja a cég működött 2006 közepéig (2004,2005 mérlegeket, adóbevallásokat levleit átvette) akkor elköltöztek,erről a cégbíróságot elfelejtették értesíteni,de 2004-2006 közepe között a székhelyen elérhetőek voltak

KÉRDÉS: Mit tegyen hogy a prekocepcióval szemben elhiggyék neki a tényeket( csatoljon mérleget,adóbevallás,befizetési igazolásokat?-ez megerősíti az általa elmondottakat?

A legviccesebb az egészben hogy a barátomat a cég volt ügyvezetőjének vallomása alapján szintén meggyanusították (őt közokirat hamisitásra felbujtással, tudnillik a rendőrök szerint „közeműködött abban,hogy olyan adatok kerültek a cégbíróságon bejegyzésre,amelyek cég fiktív székhelyén nem működött, valós gazd tevékenységet nem végzett”
Ehhez képest

  • a barátom a cégadásvétel időpontjában vidéken bp-től 300 km-re volt 3 napig amit szálloda számlával igazolt
  • a volt ügyvezetőn kívül senki nem állitja hogy ő ott volt
  • a volt ügyvezető azt állítja barátomtól vett át 30e Ft-ot a Kft-ért (törzstőke 3millió!!) ezzel szemben a cégadásvételi szerz 3 mio-ról szól.
  • ezzel szemben áll ismerőse és az ügyvéd nem hivatalosan tett állítása(ismerőse nem tett rendőrségi vallomást, az ügyvéd pechjére ebben az ügyben is képviseli az ismerőst)

KÉRDÉS: Mit tegyen a szerencsétlen ebben az irracionális ügyben? Szerezzen tanukat hogy nem volt ott ahol már igazolta hogy nem volt ott??