Lízing - kérdés


wers # 2020.01.07. 08:32

(magam részéről hideg is kiráz egy ilyen szerződéstől, akármelyik oldalon is legyen az ember, akkor is, ha nagyon jó az ügyvéd)

oligaliga # 2020.01.07. 08:27

Keress ügyvédet, aki ha nem is szerkeszti és ellenjegyzi a szerződést, de a Te oldaladon ott van a tárgyalásoknál és a szöveget is tudja befolyásolni.

Még egyszer: ha van ennyi pénzed a házra, legyen ügyvédre is.

wers # 2020.01.07. 08:16

mondjuk azzal a furcsasággal, hogy az eladó ragaszkodik egy bizonyos ügyvédhez.

Nem tudom, tilos a vevőnek is megbízni egy ügyvédet?

wers # 2020.01.07. 08:13

Az ingatlan értéke valójában 200 M forint. Én ezt papíron megveszem 45 M forintért.

Na ne már! Ez még viccnek is rossz.

prof laikus # 2020.01.07. 08:09

Megvan az ügyvéd rá, mondjuk azzal a furcsasággal, hogy az eladó ragaszkodik egy bizonyos ügyvédhez. Aki egyébként teljesen jónak tűnik.

Na most, ezt az ingatlant már korábban egyszer így nagyon okosban eladták. És most tovább akarják vinni az újra eladásnál szerződésben a korábba fiktív vételárat, amivel szja, illeték lenne elkerülhető.

Engem az érdekelne, hogy ennyi fiktív részlet beírásával, nem borulhat-be valahol az egész?

Mondjuk valami nem úgy menne ahogy tervezzük, és azt mondja a földhivatalal vagy bármi hatóság, hogy nem foglalkozik fiktív szerződésekkel.

Példa:

Az ingatlan értéke valójában 200 M forint. Én ezt papíron megveszem 45 M forintért. De közben bejegyzésre kerül jelzálog 160 M forint értékben, mert még csak egy részletet fizettem meg. Kin csattanhat ez adott esetben?

Mi lenne mondjuk, ha bemennék a földhivatalba és megpróbálnám töröltetni a jelzálogot..... !!;)


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

wers # 2020.01.07. 07:58

egy ilyen lízingszerződéshez az kell, hogy a vevő az eladóban megbízzon

Igen, mert ugyebár kőbe vésett, hogy a vevőben meg lehet bízni. Még nem is hallottunk még olyant, hogy a vevő nem fizet rendesen. Na meg a rezsit is fizeti szépen, és karban tartja az ingatlant.

(vagy nem)

oligaliga # 2020.01.07. 07:57

Tulajdonjog fenntartással történ eladás? Az utolsó részlet kifizetésére egy bejegyző nyilatkozattal?

Ekkora értékű ingatlannál miért nem keresel ügyvédet már a vásárlás előtt? A szerződés megkötéséhez mindenképpen kelleni fog, és ő biztosan talál nektek olyan megoldást, ami mindkét félnek jó.

prof laikus # 2020.01.07. 07:52

Az ingatlan kb 100M forint.

OK megállapodunk, hogy ezt 5 x 20 M fizetéssel évente, 5 év alatt fizetem ki.

Ez milyen bejegyzés megtételére alkalmas ez a földhivatalnál?

Az eladó és a vevő megállapodnak, hogy a tulajdonjog mikor szálljon át? Vagy minden évben szálljon át 1/5 illetőség?

Mikor én mennyi iletéket fizessek?


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

oligaliga # 2020.01.07. 07:46

Részletre vétel miért nem jó?

prof laikus # 2020.01.07. 07:43

Már mért ne lenne jó? Ha eltelik 5 év, és nyereséggel értékesíti....

De akkor is, egy ilyen lízingszerződéshez az kell, hogy a vevő az eladóban megbízzon vagy megbízhasson. Alapvetően az ingatlan nem áll rendelkezésre biztosítékként. Esetleg be lehet jegyezni rá zálogjogot mondjuk egy fiktív kölcsönre, de akkor meg az eladónak lesz rizikós, és esetleg nem megy bele.

Az én kérdésem az volt, hogy a földhivatali szemszögéből, a jog szemszögéből egy ilyen lízing rendben van-e.

Lehet-e úgy egy ingatlant eladni, hogy most aláírnak és 5 év múlva száll át a tulajdnon. Mellékes, hogy kombinálva egy kölcsönszerződés karakterű megállapodással.

Mellesleg rutinszerűen alkalmazzák ezt a szja elkerülésére.


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.06. 21:46

Hogy érvényes-e egy ilyen?
A konkrét szerződést nem látjuk. Az pedig, hogy lehet-e lízingszerződést kötni ingatlanra, megint csak nem kérdés.
Tényleg nem értem, tulajdonképpen mi a problémád.

Mondjuk ha az eladó a személyi jövedelemadót akarná elkerülni.....
Mondjuk, ha te a vevő vagy, akkor ehhez sok közöd nincs - de arra nem jó.

gerbera317 # 2020.01.06. 21:31

...vagy ha végrehajtás(ok) indul(nak) ellene... ;-/

prof laikus # 2020.01.06. 20:51

Hogy érvényes-e egy ilyen?

Mondjuk megkötik 5 évre, a vevő végig fizet. Utána odamehet a földhivatalhoz és a szerződés a fizetéseit igazoló dokumentumokkal alkalmas arra, hogy bejegyezzék a tulajdonjogát és töröljék az előző tulajdonjogot?

Mondjuk ha az eladó a személyi jövedelemadót akarná elkerülni.....


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.06. 20:42

Azért egy tanulmányt bizonyára nem vársz itt el. Mi az igazi, konkrét kérdésed?

prof laikus # 2020.01.06. 20:35

Belterületi lakóházas ingatlant vásárolnék és az eladóval szóba került, hogy lízing karakterű szerződést kötnénk.

Az a kérdésem, hogy milyen feltételekkel lehet egy ilyen lízing érvényes?

Mi kerülhet a földhivatal által bejegyzésre?

5-6 év alatt fizetném ki, és a futamidő végén válnék 1/1 tulajdonossá.

A lízing alatt is birtokolnám az ingatlant.


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

ObudaFan # 2008.01.14. 18:02

Az operatív lízing a bérlethez, a pénzügyi meg a tulajdonjogfenntartásos részletvételhez áll közelebb. Részvényt lízingelni is lehetne, csak minek.

JOLY-JOKER # 2008.01.13. 18:57

meg az amit közben fizettél !

guba # 2008.01.13. 18:17

A részvény értéke lemehet, felmehet, öt év alatt teljesen kiszámíthatatlan tendenciák szerint változhat. Egyetlen lízingcég sem fog megvenni és lízingbe adni olyan dolgot (tekintsük dolognak, bár szerintem is jog), ami lehet, hogy holnap már a töredékét éri, mert a tulajdonos biztosítéka éppen az, hogy nemfizetés esetén visszaveszi a lízingtárgyat.

Dr.Attika # 2008.01.13. 17:34

Ne "iskolázzunk már"! A kérdés nem az, hogy tipi. vagy atipi. és, hogy bérlet vagy sem. A kérdezőt az érdekli, hogy miért nem találkozik ilyen lízing ajánlattal. Azért, mert ennek semmi haszna. Miért nincs szárított lósperma a boltokban?

Nyúlmacska # 2008.01.13. 16:56

A lízing nem bérlet.
Ez egy tévhit. Inkább egy hitelügylethez hasonlít, mint bérlethez, de egyik sem. Egy atipikus szerződés, de nagyon jól elhatárolható a bérlettől.
Kérdés persze, hogy pénzügyi vagy operatív lízingről van szó, nyílt- vagy zártvégű, stb.
Ettől függetlenül részvénylízing -tudtommal - nincs.

Dr.Attika # 2008.01.13. 16:54

A részvény is dolog. Lízingelni is lehet. Nem sok értelme van, de a jog nem zárja ki.
Béla! Ha vitatkozol, akkor Dr. Lábady Tamással vitatkozol.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.13. 16:43

Van viszont az úgynevezett lombard-hitel. Az egy kicsit hasonlít.

Tinó # 2008.01.13. 16:37

Aha….

Tehát ezért nem találkoztam eddig vele : )

Köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.13. 16:29

A lízing bérlet. Bérelni dolgokat lehet. A részvény nem dolog, hanem jog, tulajdoni részesedés.

Tinó # 2008.01.13. 16:23

Hello

Annyi féle lízing van manapság, részvény lízing miért nincs, vagy van csak nem hallottam róla ?

Egyáltalán jogilag lehetséges pénzügyi tranzakció hogy egy lízingcégtől lízingelek pl. 5 millió forint értékű OTP – részvényt mondjuk 5-évre ?

Tinó