Kft. - s kérdések


Papali # 2010.04.24. 07:56

Tavaly év végén egy ismerős kft-jének végeztem el különböző munkákat, nem munkaviszonyban hanem vállakozóként. Azóta sem kaptam meg a munkáim ellenértékét. Amikor sokadszorra rákérdeztem, és azt mondtam, hogy nem szeretnék, de úgy látszik muszáj lesz hivatalos útra terelnem az ügyet, azt mondta, tegyek amit akarok, a cég megszüntetése hamarosan el lesz indítva, és egy fillérje sincs a cégnek, így hiába követelek bármit is... Kérdem én, ez komolyan így van? A kft. 3 M-ig (8 éve alakult) nem tartozik helyt állni? Ha a 3 M nincs meg, akkor így jártam? Ilyenkor - megszüntetés esetén - nem kell plusz befizetést elrendelni a tőke erejéig és így helytállni a tartozásokért? Köszönöm!

Rexor # 2010.04.15. 15:23

Igen.

kukacmaci # 2010.04.15. 15:14

Tisztelt Jogi Fórum!

Szeretném megtudni, hogy az alábbi két cég kapcsolt vállakozásnak minősül-e?
"A" cég: 90%-ban édesanyám a tulajdonosa, 10%-ban a feleségem.
"B" cég: 100%-ban én vagyok a tulajdonosa.

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.15. 10:43

A szerződés szóban, sőt ráutaló magatartással is érvényesen létrejön; viszont azt sehogy sem tudod kiszűrni, hogy a megbízó vitassa utólag a létezését, a tartalmát. Bizonyítani természetesen könnyebb, ha teljes bizonyító erejű magánokiratod van.
Egyébként a fax írásos formának számít.

(Ez nem cégjogi kérdés ám egyáltalán. Egyszerűen szerződési jog.)

Angelaniko # 2010.04.15. 07:58

Az eredeti aláírásst tartalmazó dokumentum el sem jut hozzánk (külfüldről érkezik a megbízás nagyon rövid határidővel, így a postát nem tudjuk megvárni)
Mi teljesítjük a megbízást, csak nehogy az legyen, hogy a másik fél nem egyenlíti ki a számlát, mert nem tudunk felmutatni egy eredeti dokumentumot (csak a faxoltat) - persze ennek kicsi az esélye, de...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.15. 07:51

Ezt hogy érted? Ha te elfogadod a megbízást, a megbízó meg nem vitatja, hogy megbízást adott, akkor ez nem kérdés.

Angelaniko # 2010.04.15. 07:47

Sziasztok,

Én egy munkaerőközvetítő kft tulajdonosa leszek, és azt szeretném megtudni, hogy a szolgáltatásra történő (egyszeri) megbízási szerződés megkötése történhet-e faxon keresztül, tehát érvényes-e a dokumentum. (A távolság-idő miatt)
Előre is köszönöm a választ.

Holly # 2010.04.14. 11:15

köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.14. 10:24

Menjetek másik bankhoz!
Egyébként szerintem a bank ilyen okra hivatkozva jogszerűen nem tagadhatja meg a szerződéskötést. A PSZÁF valószínűleg marasztalná.

Holly # 2010.04.14. 08:20

sziasztok! újonan alakult Kft. bankszámlanyitási kötelezettségének akar eleget tenni, de a bank megtagadta a számlanyitást, mivel az egyik tag másik cége BAR-listás. mit lehet ilyenkor tenni? mi lesz a céggel (hiszen a bankszámla kötelező)?
köszi!

ObudaFan # 2010.04.13. 15:14

Nincs mit.

csillag.csillag # 2010.04.13. 13:34

Nagyon köszönöm!

ObudaFan # 2010.04.13. 11:51

A törzstőke szolgáltatásáig, esetleg, ha a társasági szerződés így rendelkezik, még a pótbefizetés szolgáltatásáig.

csillag.csillag # 2010.04.13. 08:50

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogyha egy 500 ezer ft-os kft. tulajdonosa vagyok, aki nem vesz aktívan részt a cég életében megbízott ügyvezetők irányítanák a cég vezetését. Ilyen esetben meddig terjed az én felelősségem?
Köszönöm

misso # 2010.04.13. 06:37

Köszönöm!

ObudaFan # 2010.04.12. 16:56

Hozhat.

misso # 2010.04.12. 15:21

Köszi ObudaFan! Még egy rövidet hadd kérdezzek: a tag, tulajtárs, a taggyűlésre hozhat-e magával ügyvédet? Köszi

ObudaFan # 2010.04.12. 13:31

1. Ha a cég nem ad le mérleget, törölni fogja a cégbíróság.
2-3. A taggyűlés kizárólagos hatáskörébe tartozik olyan szerződés megkötésének jóváhagyása, amelyet a társaság saját tagjával, ügyvezetőjével köt.
4. Ha nincs 3/4-ed, amivel dönthetnél a végelszámolásról, akkor leginkább az üzletrészed értékesítésében gondolkodhatsz.

misso # 2010.04.12. 12:10

Sziasztok, kicsit hülye helyzetbe kerültem: van egy kft-m, én vagyok az üv.ig és van még egy tulajdonostársa aki alkalmazott is egyben /volt férjem:-( / Megállapodtunk, hogy a válás után felszámoljuk a céget, bár a per még csak most kezdődik, ő felszólított, hogy adjam át neki a mérleget, mert el akarja adni az üzletrészét. Taggyűlés a cég a történetében soha nem volt megtartva, lehet, hogy hülyén hangzik, de nem tudtam, hogy kötelező, ő sem kérte soha az összehívását ezidáig. A cégnek az első 2 évben volt némi bevétele, de az elmúlt 3 és fél évben már csak papíron létezett, bevétele, forgalma nem volt.
1.) Kérdés, milyen következményei lehetnek ennek?
2.) A cég az én ingatlanomat használta székhelyként, ott volt az iroda stb. Szerződés szerint fizetett volna bérleti díjat, de nem pénzben hanem építőanyagban, de azok a beruházások amikhez felhasználhattam volna nem valósultak meg. Kivásárolhatom ezeket az építőanyagokat, a cégből? Kell ehhez a másik tulajtárs beleegyezése? Az anyagok tönkrementek, lejártak, csak a selejtezés túl macerásnak tűnik a kivásárláshoz képest.
3.) Ha onnantól kezdve, hogy a székhelyként szolgáló ingatlanból elköltöztünk bérleti díjat számolok fel, de immár nem építőanyagban, hanem pénzben, az szabályos-e? Költség megosztás a cég megalakulása óta volt a rezsire nézve.
4.) Mit tehetek ha ő nem egyezik bele a felszámolásba?

Bocsi, kissé hosszú lettem.
Köszi előre is!

pazs # 2010.04.10. 12:22

Minden más megoldás csak rosszabb és minél tovább vártok, annál több pénzbe fog kerülni. A végelszámolás fél-egy év alatt zajlik le, ennél gyorsabb megoldás sajnos nincs.

kukacmaci # 2010.04.10. 09:32

Köszönöm.
De egyrészt nem hinném, hogy ezt most ki tudnánk fizetni, másrészt mit csináljunk addig?

ObudaFan # 2010.04.10. 09:12

Meg kell csinálni egy szabályos végelszámolást. Ehhez ügyvédre és könyvelőre lesz szükséged.

kukacmaci # 2010.04.09. 18:25

Van egy kft.-m, amit sajnos nem tudunk tovább működtetni. Az üzlethelységet ahol van béreltük, de nem tudjuk tovább fizetni a bérleti díjat. A berendezést és az árut viszont nem tudom hova tenni, mert otthon nem férne, raktárat bérelni meg nincs miből. Eladni próbáltuk, de eddig nem sikerült. Viszont vannak tartozásaink, amiknek ez lehetne a fedezete. Nem akarok szabálytalanul eljárni és mivel tudomásom szerint az ügyvezető felel a cég dolgaiért, teljesen tanácstalan vagyok.
Mit tehetek, hogy jogilag ne lehessen belőle kellemetlenségem a későbbiekben?

ObudaFan # 2010.04.05. 11:30
  1. Mehet az egész azonnal házipénztárba, csak a cégre fordítsátok.
  2. Elméletben kellene az utcafrontra valami.
  3. Elég, ha az ügyvéd ellenőrzi, hogy kié az ingatlan.
  4. Mindenki annyiért adja el a dolgát, amennyiért akarja, legfeljebb az úgy ajándékozással vegyes adásvétel lesz, és aszerint is kell adózni utána.
heretix # 2010.04.04. 22:30

Tisztelt Fórumozók!

Ketten egy Kft alapítását tervezzük 500.000 Ft törzstőke befizetésével. Mindkettőnknek van heti 40 órás bejelentett munkahelye máshol, így a kft-nek nem lenne dolgozója. Ügyvezető én lennék egyszemélyben.

Kérdéseim:

  1. Az 500e Ft bankszámlára történő befizetés után (azaz megvan az igazolás az APEH felé) kivennénk házipénztárba a maximális összeget, amit a jelenlegi jogszabály megenged. Mekkora lehet ez az összeg? Kell-e még valamire odafigyelni ezzel kapcsolatban?
  2. Negyedéves ÁFAbevallók lennénk alapból?
  3. Cégtábla: Elég ha a postaládára nagybetűvel (pl. matrica) felírjuk a cég nevét vagy mindenképpen kell valami kiszögelhető tábla pl, társasház bejárati ajtaja felé az utcafrontra?
  4. Számlatömb aláíró csak én lehetek (ügyvezető), mivel a társam "csak tag"? Azaz majd én írhatok alá egyedül minden papírt, szerződést, én mehetek a bankba ügyeket intézni stb?
  5. Cégalapításkor a székhely tulajdoni lapját ki kell váltanom több ezer Ft-ért, azaz kell a hiteles másolat a cégalapítás miatt?
  6. Ha tegyük fel a társaság vagyona 5 év múlva pl. 10 M Ft-ot ért (pl ennyi van a bankszámlán) és az egyik fél el akarja adni az 50%-os tulajdonrészét egy 3. félnek (a másik tag nem tart rá igényt), akkor azt 5MFt-ért kell eladnom, vagy elég eladni azt 250eFT-ért, amennyivel anno beszállt az illető? Ezt az APEH miatt kérdezem, hogy ebbe belekötnek-e vagy sem? (Analógia: nem ajándékozhatok el egy 20M Ft-os családi házat 10eFt-ért, mert akkor egyértelműen látszik/ódhat, hogy az illetéket akarom elcsalni)

Válaszokat előre is köszönöm!