Kft. - s kérdések


joyo # 2009.09.30. 19:16

Köszi kbs!

Nem gúnyból írtam az emberkét, szavamjárása, amikor már nagyon teli van mindenem. Tartozása van a cégnek, de semmi fedezet/vagyona nincs.
1.)Tartozás minimum a társam szabijának a díja, a bérleti díj, a könyvelő munkadíja, számlavezetési díj stb (ez utóbbiakat én egyedül megelőlegeztem, ennek fele követelhető visszamenőleg?)úgy tudom, akkor ha van tartozás és nincs fedezet nem csinálhatom én a felszámolást, vagy igen? De nem is akarom csak vita lenne, hogy biztos sumákolok, tudom többe kerül, de legalább nem csesztetnek évek múlva is majd!

2.)A tartozás tekintetében indok lehet az amit már leírtam (hogy ő gyesen van, így ő nem tartozik helytállni?)?

3.)Ha a társaságtól kérem a tartozások megtérítését, akkor annak a fele elvileg őt terheli gyestől függetlenül, nem? Hülye voltam, mert nagyjából 350 ezer Forint körüli összeget kifizettem a költségekre saját zsebből, persze van róla számlám stb.

Bocs, "kicsit" nehéz a felfogásom! Köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.30. 18:19
  1. A felszámoló lehet ember, nem kötelező 150 cm alatti magasságúnak lennie. Te is lehetsz, és akkor magad tudod, hogy mennyia díjad.
  2. Nem is kell beszállnia. Ha végelszámolás van, az az azt jelenti, hogy a társaság képes maga fizetni a költségeket, eserleg még marad is.
  3. A társaságtól kérheted - a korlátolt felelősségű tagtárstól nem.
joyo # 2009.09.30. 18:09

Sziasztok!

Megszüntetném a kft-énket, én vagyok az egyik tulaj (meg az ügyv.vez), van egy másik, aki épp gyeden van. Megrendelések híján muszáj vagyok megszüntetni a céget.
1.)A kérdésem az, hogy ha végelszámolás van, annak kb. mennyi a díja (a felszámoló emberke díjára lennék csak kiváncsi a többivel képben vagyok).
2.) Ha a tulajtárs nem akar beszállni a költségekbe arra hivatkozva, hogy ő gyeden van, így nincs onnan keresete x éve, meg nem tudna miből fizetni, az támadható/igaz-e?
3.)Én kérhetem-e az utóbbi egy évre a saját zsebből fizetett költségek (könyvelő, bankszámladíj, iparüzési adó, bérleti díj, ez mondjuk a saját ingatlanomra vonatkozik, én mint magánszemély vagyok a bérbeadó) felének visszamenőleges megtérítését tőle? Én már rég meg szerettem volna szüntetni, ő húzza az időt. A cégnek nincs vagyona, bevétele másfél-2 éve, mi van ilyenkor a a gyes/gyed alatt keletkezett szabijával? Köszi

ObudaFan # 2009.09.09. 15:00

Nincs mit.

enik # 2009.09.09. 08:24

Köszönöm ObudaFan!
Én is ezen a véleményen vagyok, de van egy kolléga, aki köti az ebet a karóhoz, hiába fejtetetm ki részletesen a véleményemet.
Mégegszer köszi

dr.derdakeniko@globonet.hu

hg68 # 2009.09.08. 09:37

Tisztelt Sz.Márton!

Köszönöm az útbaigazítást! Így már el tudok indulni.

Gábor

Sz.Márton # 2009.09.08. 09:13

Tisztelt hg68!

Pl. ez a tevékenység: "Egyéb elektronikus, villamos vezeték, kábel gyártása" a 358/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 1.sz mellékletében a 13. számon került meghatározásra mint engedélyköteles tevékenység. Az engedélyeztetések hatósági ügyintézéseit, amennyiben egyéb, hivatalos céges feltételek is megvannak, a területileg illetékes, regionális államigazgatási hivatal mefelelő kirendeltségein hajtják végre, a rendelet alapján előírt módon a többször is módosított közigazgatási eljárás szabályai szerint /2004. évi CXL. törvény). Ott érdemes érdeklődni az ügyfélszolgálatokon, melyek az egyéb feltételei e tevékenység továbbra is a jogszabályoknak megfeleltethető, de engedélyköteles folytatására. (honlapjaik is vannak.)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.08. 08:42

Nagyon speciális.

hg68 # 2009.09.07. 09:13

?? Valami nehezet kérdeztem? Vagy rosszul tettem fel a kérdést? :|

Üdv!
Gábor

hg68 # 2009.09.03. 16:55

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném Önöktől megtudni, KFT végezhet e tevékenységet a következő tevékenységi körökben úgy, hogy abban sem tag, sem alkalmazott, nem rendelkezik villamos irányú képzettséggel.

2732 08 Egyéb elektronikus, villamos vezeték, kábel gyártása
2733 08 Szerelvény gyártása
2931 08 Járművillamossági, elektronikai készülékek gyártása

A cég jelenleg hálózati feszültségű készülékekhez gyárt kábelkötegeket.

Fontosnak tartom megjegyezni, hogy nem én akarok kontárkodni. Nekem meg van a megfelelő képzettségem, csak éppen kiválóban vagyok a szóban forgó társaságból, és érdekel, az működhet e tovább nélkülem.

Üdvözlettel:
Gábor

ObudaFan # 2009.09.03. 08:20

Nem száll át.

ObudaFan # 2009.09.03. 08:19

Nem száll át.

enik # 2009.09.03. 07:48

Tisztelt Fórumozók!

Szerintetek, ha a kft. tagja eladja az üzletrészét, akkor a tagi kölcsön visszakövetelésének a joga is átszáll az üzletrész megszerzőjére?
Az üzletrész átruházási szerződésben erről egy szó sincs, illetve a vételár megállapításánál is figyelmen kívül hagyták a tagi kölcsönt.

ObudaFan # 2009.08.30. 09:38

Megoldható. Az számolható el, ami a kft. költsége.

Natti # 2009.08.29. 20:15

Tisztelt fórumozók?
Kft-t alapítanánk, és a székhellyel kapcsolatosan arra gondoltunk, hogy bérlünk egy nagyobb lakást, és egy részében laknánk, egy szoba pedig lenne az iroda.
Megoldható-e ez így, és ha igen, az irodának kinevezett helyiségre a költségek elszámolhatóak-e.
Szíves válaszukat előre is köszönöm.
Tisztelettel:
Natti

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.13. 07:01

Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya.

nemeli # 2009.08.12. 20:55

Tisztelt Fórumozók!
Megmondaná valaki, hogy mostanság mennyi az ügyvéd díja egy telephely bejegyzés, vagy cégbírósági módosítás esetén?
Köszönöm!

bonafides # 2009.07.31. 10:39

Tisztelt KBS!

Sejtettem.Köszönöm a gyors választ.

bonafides # 2009.07.31. 10:39

Tisztelt KBS!

Sejtettem.Köszönöm a gyors választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.31. 10:04

Nem, nem.

bonafides # 2009.07.31. 09:42

Tisztelt Óbudafan!Tisztelt Fórumozók!

Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni.
Egy barátom Libanonban él jelenleg, és ott szeretett volna kft-t alapítani, de horribilis ügyvédi munkadíjakról kapott ajánlatot a helyi ügyvédekről. Hozzám fordult, hogy mennyibe kerülne mindez itthon.

Általános felvilágosítást a helyi viszonyokról tudtam neki adni, de azt nem tudom, hogy:

  • Eu-n kívüli országban lévő fióktelepet meg lehet e jelölni a társasági szerződésben?

Megalapítható egyáltalán ez a cég itthon? A cég a tevékenységet is kizárólag külföldön végezné.

Köszönettel.

ObudaFan # 2009.07.30. 19:09

Ne haragdj, de idejében kellett volna jogász segítségét kérni. Azért még mindig elmehetsz a társasági szerződéssel ügyvédhez, de valahogy nem hiszem, hogy olyan nagyon be lennél biztosítva.

bpmdiamond # 2009.07.30. 19:06

Köszönöm a válaszodat!

Tudom, vagyis gondolom, csak annyira idegesít a dolog, hogy kitaláltam valamit, amiből lehetett volna nem keveset nyerni és baromi sok ídőt és energiát fordítottam az egészre, majd egy rosszul megválasztott "társ" ezt tönkreteszi és jogilag semmit nem tudok csinálni, úgy hogy részesedésem is van és ügyvezető is vagyok....

ObudaFan # 2009.07.30. 17:21

Lemondhatsz az ügyvezetésről, és ehhez nem kell lemondanod az üzletrészedről. Csak kérdés, hogy fog-e az érni valamit, ha így mennek a dolgok.

bpmdiamond # 2009.07.30. 16:10

Konkrétan ugye van jópár dolog, amihez nem kell az aláírásom. Pl. eszközök vásárlása. Elmondom, hogy felesleges ennyiért megvenni valamit, mert nem hozza vissza az árát, szerinte meg igen, ezért elmegy és megveszi. Majd felírja költségnek. Gyerekes dolog, hogy nem működik a kommunikáció, de jelenleg ez a helyzet és mivel képtelen vagyok rá hatni, ezért szeretnék rajta változtatni.
Eddig az összes munkahelyemen vagy cégemben működött a "KÖZÖS DÖNTÉSHOZATAL", itt egyszerűen nem, meg is van az eredménye...
Természetesen nem kötelező együtt dolgoznunk és viheti a céget, csak ezesetben szeretném látni, hogy valamit kapok az eddigi munkámért és a beletett dolgaimért...