No KAYA Ibrahim???


rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.06.23. 10:35

Bizonyára ti is értesültetek hogy aparlament megszavazta a Ctv. és Csöd tv. módosításait. Amit az államfö még nem hírdetett ki.
A jelszó a fantomcégek szanálas volt szerintetek helyénvaló az új szabályozás???
Én beleolvastam az eldogadott javaslatba és találtam egy két aggályos dolgot.
Például ha valaki eladja a Kft-ben Rt.-ben való részesedését és 5 éven belül a Cégbíróságnál törlési eljárást kezdeményeznek akkor az eladó volt tulajdonos akármilyen kicsi volt a részesedése korlátlan felelösséggel tartozik a volt cége mindenemq tartozásért és ez a föszabály és ezalól neki kell kimentenie magát rajta van a bizonyítási teher.
Rendjén van ez így?
Ráadásul aki nem adja el a részesedését vagy aki megveszi az miért nem felel. Ez nem indokolatlan diszkrimináció?

http://www.parlament.hu/…28/16128.pdf

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.06.24. 12:09

Na fiuk semmi ötlet?

old-guy # 2005.06.26. 17:48

Talán az előterjesztőktől kellene megkérdezni, ők hogy gondolták?

Két Lotti # 2005.07.07. 13:16

Hát ez az! Szerintem is nagyon elnagyolt lett ez a módosítás, és sokan fognak még sírni miatta, becsületes emberek is.

Én éppen most írok egy cikket a várható következményekről (mármint szerintem), ha kész van, itt is közzéteszem.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.07.07. 20:05

örülök hogy végre rajtam kívül más is észrevette azt az ordító hibát
lotti küld át mailben a cikket kiváncsi vagyok rá?
egyébként szerinted nem áll fenn az indokolatlan diszkrimináció az eladó vevő és az elnem adó tag között?

Két Lotti # 2005.07.11. 11:10

De pontosan ezt mondom én is!!! Ha eladta, akkor felel, ha meg nem, akkor nem. Tehát most már csak azt kell csinálni, hogy az ügyvezető tűnjön el, és akkor senki nem felel semmiért!


Ügyvéd - Társasági szakjogász

derill # 2005.07.16. 20:01

Ha diszkriminativ, nem lesz hosszu életü, valaki tuti az Alkotmánybirósághoz fog fordulni.

Lotti: kész már a cikk? Igérted, hogy közzéteszed:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu