vállalkozásbba kezdés...


ObudaFan # 2006.02.28. 21:57

NEm, egyszemélyes kft. továbbra is létezik, sőt az új Gt. szerint is létezni fog.

Bogie # 2006.02.28. 08:28

Lotti, 2003-ban alapítottam Kft.-t egy tulajdonossal, azóta változott valami?

Bubó # 2006.02.19. 20:58

Szerintem, ha az előző vállalkozóval együtt bemennek az Önkormányzat szakhatóságához, lehetséges, hogy csak átírják a nevére a működési engedélyt. Az is lehet, hogy azért az ántsz még kijön egy helyszíni szemlére (meg a pénzéért).

Athina # 2006.02.18. 20:08

Felvilágosítást szeretnék kérni...mi kell a működési engedélyhez?Nekem már túl bonyolult az egész, szeretnék tisztán látni végre.
Anyukám néhány éve (4-5)bérbe adott egy üzlethelyiséget,mely a lakásuknak egy külön bejárattal rendelkező része. Az üzlet egy használt ruházati bolt volt, melyben anyukám mint alkalmazott dolgozott.A működtető vállalkozó januártól abbahagyta a tevékenységét. Mivel már egy jól bevezetett üzlet volt, anya kiváltotta a vállalkozói engedélyt, hogy majd ő folytatja. Kérdésem az lenne,kell e beszerezni újból szakhatósági engedélyeket /ANTSZ,Tűzvédelmi,Építésügyi/,vagy ebben az esetben,mivel csak a működési engedély jogosultjának személyében történt változás,elegendő a módosítás?Az üzlet továbbra is használt ruházati boltként üzemelne.
Köszönöm, ha válaszol valaki

sylvie # 2005.12.22. 11:44

Nagyon koszonom a gyors valaszt !!!

ObudaFan # 2005.12.21. 19:56

Nem kell hozzá egyéni vállalkozónak lenni, sőt, ha az is vagy, akkor sem az egyéni vállalkozói minőségedben leszel a cég tagja, hanem magánszemélyként.

sylvie # 2005.12.21. 19:52

Kedves mindenki !

Maganszemely vagyok, es az a kerdesem lenne, hogy maganszemelykent vasarolhatnak-e egy ceget. Ehez szukseges-e hogy egyeni vallalkozo legyek, vagy pedig minden vallalkozoi igazolvany nekul is vehetnek ceget.

Bocsanat az ekezetek hianya miatt ...

Elorre is koszonom a gyors valaszt .

Ginzen # 2005.12.06. 14:52

Köszi "Lotti":)
Írtam a mailcímedre levelet.

Két Lotti # 2005.12.06. 12:50

Kedves Ginzen,

Kft vagy bt létrehozása a legkézenfekvőbb megoldás. Mindkettőhöz legalább kettő tag kell, és mivel egy társasági szerződés elfogadása. Mivel igen sok részletet kell tisztázni, ezért írjál nyugodtan magánban.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Ginzen # 2005.12.05. 21:21

Nos, tudna valaki segíteni?

Ginzen # 2005.12.05. 08:23

Kedves Asus!

e-mail címem: ginzen@freemail.hu

Ginzen # 2005.12.05. 08:23

Kedves Asus!

e-mail címem: ginzen@freemail.hu

Asus # 2005.12.04. 23:17

Szia!

Ird már meg az emailcímed légy kedves!

Ginzen # 2005.12.04. 22:25

Kedves Fórumozók!
A kérdésem egy ötlet megvalósulására irányul. Milyen formában kell (lehet) létrehozni egy olyan vállalkozást, mely más cégek reklámozásával foglalkozik? Mennyi induló tőke kell hozzá? Remélem kapok majd valakitől használható választ, ha szükségesek a megválaszoláshoz olyan feltételek, amelyekről itt nem szóltam, akkor azt kérésre pótolom. :-)
Üdv,
Ginzen