Kft. ügyvezető nélkül? Lehetséges?


ObudaFan # 2006.01.26. 18:18

Kft-nél beltag nincs, csak bt-nél, ott viszont nem ügyvezető van, hanem üzletvezető. Az alkalmazott meg a társaság eredményességétől függetlenül kapja a bérét, úgyhogy neki mindegy kell, hogy legyen (kivéve, ha felszámolják a céget, és nem jut a béréhez).

denever # 2006.01.26. 08:53

Egy ügyvezető mindenképpen kell! De nálunk 20 főre három !! van, azért,hogy több pénzt kitudjanak venni a kft-ből! A kettő még talán elmenne! De a beltagok ezt,hogyan fogadták el azt nemtudom,mi alkalmazottak vagyunk! Sok beleszólásunk nincs,csak melózunk,pénz meg nincs!Ha jogszabály megengedi, miért ne legyen igy!

ObudaFan # 2006.01.06. 16:48

Akkor viszont úgyis felszámolás lesz a végelszámolásból.

sziget # 2006.01.05. 19:55

Hát igen...
Összeülni összeülnek ők maguktól is (hiszen nem győzzük elégszer mondani nekik, hogy így nem mehet tovább), csak senki sincs aki elvállalná... Építőipar, építőipari helyzetben...
Igazából abban sem vagyok biztos, hogy még végelszámolással meg lehetne szüntetni...

ObudaFan # 2006.01.05. 10:30

Igen, csak ha a tagok maguk is hajlandóak összeülni, akkor ez felesleges.

zozzy # 2006.01.05. 09:06

Szerintem meg azt lehet még csinálni, hogy ha nincs ügyvezető, hogy bármelyik tag kérje a cégbíróságot, hogy törvényességi felügyeleti eljárás keretében hívjon össze egy taggyűlést ügyvezető megválasztása céljából. Én már javasoltam ügyfélnek ilyet és a cégbíróság összehívta a taggyűlést. Persze ez csak akkor működik, ha a céget tovább akarjátok működtetni. (Bocs, hogy nem idézek most § számokat.)

sziget # 2006.01.05. 06:35

Szia!
Köszönöm szépen a gyors választ. Én is így gondoltam, hiszen egy átutalás, egy bevallás, meg egyáltalán semmi sem működik ügyvezető nélkül. Csak azt hittem, hogy a Cégbíróság kijelölhet valakit (mint pl. a felszámolókat...).
Mégegyszer köszi!

ObudaFan # 2006.01.04. 15:11

Nem működhet jogszerűen ügyvezető nélkül. Jelenleg - ha cégvezető sincs - nincs aláírásra jogosult személy. Ez alatt a 60 nap alatt kellett volna a rendkívüli tagggyűlést összehívni, és megválasztani az ügyvezetőt, de ha eddig nem történt meg, most csináljátok meg, vagy kezdeményezzétek a végelszámolást.

sziget # 2006.01.04. 14:20

Üdvözlök mindenkit!
Abban kérném a segítségeteket, hogy egy kft. működhet-e ügyvezető nélkül, mi a teendő, ha ügyvezető nélkül maradt? A régi ugyanis lemondott, az a 60 nap, amire plusszban kötelezhető, már letelt, és még mindig nincs új. Ki ír ilyenkor alá? Ki gyakorolja a munkáltatói jogokat? Ki indíthat átutalásokat? És tudnátok-e vmilyen paragrafust mondani ezzel kapcsolatban?
Segítségeteket előre is köszönöm!