végrehajtás megszüntetése, többletfizetés


gerbera317 # 2021.07.18. 12:47

Jó, azt még tegyük hozzá, hogy gyökérség ennyire türelmetlennek lenni, de semmiképpen nem jogszerűtlen. És a kérdező is mulasztott, hogy nem jelezte időben a teljesítési szándékát, kérve egy minimális haladékot.

drbjozsef # 2021.07.18. 11:31

A 15 nap határidő esetén a 26. napon sem teljesített a kötelezett, és felháborító, hogy ügyvédhez fordult? Érdekes hozzáállás.
Egy, csak egy feladatod volt : határidőben teljesíteni. Ha ez nem sikerült, mire fel most a paláver?

gerbera317 # 2021.07.18. 10:44

Az végrehajtó a végrehajtható okirat szerinti követelést köteles behajtani a behajtani végrehajtást kérő részére. Nem véletlen, hogy nem "elengedő" az elnevezése, hanem "végrehajtó".

capafotos # 2021.07.18. 07:23

Köszönöm, bár nem jó hír. A végrehajtónak is leírtam mindezt, amit a posztban, de ő maga nem dönthet a megszüntetés kérdésében, csak a bíróság dönthet erről. A bróság viszont peresítés hatására szüntetheti meg a végrehajtást, amit ezek szerint nem érdmes megindítanom, mivel a határidőtúllépés feljogosítja erre azegyébként felháborító eljárásra a másik felet, jól értem? Ha a perindítás nem sanszos, nem "vághatja meg" valahogy a végrehajtó az ügyvédi költséget? 1,5 óra ügyvédi költséget elszámolt a hitelező..

gerbera317 # 2021.07.18. 06:52

Jogszerűnek tűnik amit tett. A határidő intézményének éppen az a lényege, hogy az elmulasztása a jogosultat feljogosítja a soron következő lépésre. Ez pedig a végrehajtás kérése, amihez ügyvédet bízott meg.

capafotos # 2021.07.17. 20:15

Sziasztok Fórumozó Urak! Végrehajtás megszüntetése iránti pert indíttatnék, de eltérő válaszok jönnek idáig a következő kérdésre: Elszámolhatja a végrehajtást kérő a befizetésemet (12 nappal az ítéletben kiszabott 15 nap letelte után fizettem) ügyvédi költségre, kamatra? Vagy csak az ítéletben szereplő tőkeösszegre? Az ügyvédek egyetértenek a Vht. 41. § szerinti eljárás elindításával, mint előcselekménnyel, de az nem tiszta, hogy ezután tisztán megnyerem-e a pert, nem számolhatta volna el a végrehajtást kérő ügyvédi díjra a befizetésem? Ugyanis a befizetésem megérkezett hozzá a határidő utáni 12. napon. Arra hivatkozik, hogy ekkorra már megbízott csilliárdokért egy ügyvédet, és egy részét erre számolta el a befizetésemnek, és így a tőke nem lett kifizetve az ő kis rendszerében és végrehajtást indított, létezik, hogy ez jogszerű?

gerbera317 # 2018.10.27. 17:06

Pontosítsunk: végrehajtás megszüntetése iránti pert indítasz, úgy-e?
Nyilván, csak a törvényes mértékű késedelmi kamatot követelheted. És valóban nem érdemes vele szórakozni.

Pálfi Béla # 2018.10.27. 14:13

Sziasztok!

Végrehajtás megszüntetését kérem a bíróságon mert a végrehajtást kérő nem ismerte el a végrehajtási ügyérték megtérülését. Túlfizetésben vagyok már egy éve. Havi 15-20 eFt a túlfizetésem. Kérdésem: a visszakövetelt összegre milyen kamatot számíthatok? A Ptk. 6:48§ által előírt késedelmi kamatot? Mert az elég csekély, akkor inkább nem számolok kamatot.
Köszönöm!