Végrehajtás külföldön


pestszentlorinc # 2019.09.20. 22:59

Mi szükséges ahhoz, hogy Svájcban élő magánszemély ellen végrehajtást lehessen kezdeményezni? A svájci lakcíme kell vagy a munkáltató neve, címe? Mennyibe kerül Svájcban magánszemély ellen végrehajtást indítani?

Oligarcha # 2019.09.21. 06:33

majdnem lehetetlen

99.99999 % hogy nem fog sikerülni

nem a költséggel van a baj, hanem, hogy semmilyen magyar papírt nem fogadnak el az ő végrehajtásukhoz. Ha egy magyar számlatartozása van, azt nem fogadják el. Ha magyar fmh-ja van, azt se fogadják el. Ha magyar bírósági ítélet van, azt se fogadják el.

Írjál már részletesebben, hogy miből ered a tartozása, amit végre akarnál hajtatni

Meg ugye, miért is akarsz svájcbna végrehajtatni?????? Gondolom magyar fickóról van szó, nem eredeti német anyanyelvű svájciról, de ha magyarról van szó, akkor miért nem magyarországon hajtatsz végre ellene? Biztosan vannak magyarban is tulajdonai, hajtass végre azok ellen...

Oligarcha # 2019.09.21. 06:36

még egy dolog. a svájcban élő magyarok 95%-nak NINCS SEMMIJE svájcban. Semmije. Albérletben élnek, esetleg egy autójuk van, ami 500 ezer forintot ér, oszt ennyijük van.

pestszentlorinc # 2019.09.21. 19:26

Bocsánat, szóval én vagyok a Svájcban élő magyar adós.Magyarországon egy gombostű sincs a nevemen és most valaki munkabérből szeretne letiltatni Svájcban. Szerintem meg sem tudja találni, hol dolgozom, a svájciak meg nemhogy magyar, de EU-s papírokat sem fogadnak el,ha ideküldetnének egy EU-s behajtást, még azt is kidobnák a kukába. Ha nem svájci a papír, akkor nem foglalkoznak vele.

gerbera317 # 2019.09.21. 20:31

Akkor te most érdeklődni jöttél ide, vagy dicsekedni?

pestszentlorinc # 2019.09.21. 22:52

Érdeklődni, hogy svájci munkahely megtalálható-e valami úton-módon? Kínos lenne, hogy valaki valamit megpróbál behajtani tőlem.

gerbera317 # 2019.09.22. 05:14

Egy tartozást önként, a kényszereljárás beavárása nélkül is meg lehet fizetni. A svájciak mind így csinálják.
Továbbra is úgy érzem, hogy te itt dicsekszel.

pestszentlorinc # 2019.09.22. 10:01

A svájciak is mind így csinálják..... Hahahaha..... Én meg úgy érzem, Te másokat kioktatni jársz ide, mert nagyon unatkozol és rossz a kedved, valakikbe valahol bele kell kötni..... Ostobaságokat irkálsz. Ne ezen a fórumon éld ki rossz kedvedet, senki nem kíváncsi rá. Én sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.22. 12:48

Nyilatkozz csak a saját nevedben. Azt is csak szerényen, mivel a tartozást alól kibújni nem épp becsületes dolog.

gerbera317 # 2019.09.22. 15:20

Szóval, te meg úgy érzed? Hmm, akkor kvittek vagyunk. Örömmel látom, hogy nem is próbálsz cáfolni.
Nos, érdemben: bizony, érhet még kínos meglepetés, ami után lehet, hogy ferde szemmel néznek majd rád ott, ahol Svájcban. Akármennyire is nem elfogadóak az uniós dolgokkal szemben, valamilyen szinten mégiscsak jogállam az is.

pestszentlorinc # 2019.09.22. 17:06

"Imádom" azokat, akik olyan dolgokról nyilatkoznak, amiről fogalmuk sincsen. A hozzá nem értés és fontoskodás csimborasszója. Kedves Gerbera, persze, legyen a tiéd az utolsó szó, úgyse számít, hogy mit hordasz itt össze-vissza. A te észjárásod szerint egyes emberek vadidegen emberek közé járnak fórumon menőzni és dicsekedni, hmmmm..... mindenki magából indul ki. Irkáljál csak itt össze-vissza, neked már úgyis csak ennyi öröm maradt az életben. Nekem nincs időm ilyen gerberákkal vitatkozni.

Oligarcha # 2019.09.22. 19:09
  1. nem tudnak megtalálni,
  2. de még ha meg is találnának a munkáltatód nem fog nekik pénzt adni a fizetésedből, csak mert azok azt mondják hogy tartozol nekik, de magyar papírokat se fog elfogadni tőlük
  3. svájci végrehajtó sem fog semmilyen magyar papírt elfogadni, meg neki bizonyíték kellene arról, hogy te ott laksz. Mondjuk az auswise-od nyomára rá tud bukkanni a svájci végrehajtód, onnantól meg megvan neki a lakcímed is meg a munkáltatód is. Viszont a magyar papírokat nem fogja befogadni, mint annak igazolását, hogy tartozol
Oligarcha # 2019.09.22. 19:13

mennyivel tartozol?
milyen papírjuk van a tartozásodról? bírósági ítélet? számla? szerződés?

Oligarcha # 2019.09.22. 19:18

attól, hogy A ország szerint tartozol, attól még a B ország szerint nem. Ez a legalapvetőbb szemlélet a nemzetközi magánjogban. A többi az elenyésző arányú kivétel.

gerbera317 # 2019.09.22. 20:02

Honnan tudod, hogy nem értek hozzá? Azt csak akkor tudhatod, ha te értesz hozzá. De ha értesz hozzá, akkor mit kérdezgetsz itt? Akkor nyilván csak dicsekszel, mennyire tudod a frankót. Nemdebár?
De nem érthetsz hozzá, hiszen kérdezni sem tudsz. Mert még mindig nem bökted ki, hogy kinek tartozol, svájcinak vagy magyarnak.
Tegyük fel, magyarnak. Nekem ha ilyen adósom lenne, megbíznék egy svájci magánnyomozót, hogy kutasson fel, aztán egy svájci ügyvédet, hogy indítson ellened pert vagy amit ott ilyenkor szokás, aztán ottani végrehajtóval szépen behajtatnám a követelésemet. Na.

Oligarcha # 2019.09.22. 20:10

hát igen, azt amit gerbera írt, azt bizony lehet, és jó eséllyel az sikerre is vezet