Vagyonelkobzás 10 év után


Pasas20 # 2020.12.05. 11:45

Nagyon köszönöm tényleg kedvesek vagytok lehet jogászra kellene bíznom az írást, hogy biztosabb legyen a dolog.

alsovonal # 2020.12.05. 11:32

Ez új infó, köszi gerbera.

Pasas20 így vedd tárgytalannak a 41 mintát.

Ha a NAV hivatalból nézi az elévülést, az neked jó lehet. Írj nekik, hogy álláspontod szerint elévült a követelés. Bumm.

gerbera317 # 2020.12.05. 11:28

Ne érjen meg egy próbát, mert nem működik!Éppen ezért módosítotram az első hozzászólásomat.
Az Avt. szerint a hatóság hivatalból észleli az elévülést, és hivatalból intézkedik a végrehajtás megszüntetése iránt. Az adós szerepe ebben az lehet, hogy ha a hatóság nem észleli az elévülést, akkor felhívja erre a figyelmét.

Pasas20 # 2020.12.05. 11:17

Hűha ez bonyolultabb mint gondoltam!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget bár az a 41-ről szóló topic elég katyvasz számomra egy próbát megérhet. Lehet kellene keresnem egy hozzáértő jogász aki tutit tud mondani.

gerbera317 # 2020.12.05. 11:12

Nem jó, megnéztem. Az elévülés kezelésénél az Avt. nem nyúl a Vht-hoz.

alsovonal # 2020.12.05. 11:01

Nos, ha gerbera azt mondja, hogy NAV-végrehajtásban is mehet a 41, akkor itt egy minta, amit esetemben helyén kezelt a végrehajtó, parancsolj @Pasas20:

T. Cím!

Alulírott Pasas20 (1000 Bp 10, Hős u. 1.; anyja neve: Minta Erzsi) kérem
a T. Címet a Vht. 41. §-a szerinti eljárás lefolytatására, mert álláspontom szerint a végrehajtást kérő követelése elévült.

Ez a beadvány nem végrehajtási kifogás, hanem szíveskedjék a végrehajtást kérőt a Vht. 41. § -a szerint nyilatkoztatni és az eljárás eredményéről a válaszadást követően vagy a válaszadásra nyitva álló határidő elteltével az adóst, engem tájékoztatni.

Maradok tisztelettel: Pasas20

Kelt.: Budapest, 2020. 12. 05.

Ezt küldjed be a NAV-nak s hogy biztosan célbaérjen papír alapon (ajánlva, tértivel). Mehetne e-papíron is, de szeretik figyelmen kívül hagyni néhol a ‘18 előtt indult ügyekben érkezett elektronikus beadványokat...

gerbera317 # 2020.12.05. 10:14

Az a végrehajtó valószínűleg megyei végrehajtó, később törvényszéki végrehajtó lehetett, most pedig a NAV.
Elévülhetett, de hogy tényleg elévült-e, azt nem ettől a fórumtól fogod megtudni. A Vht. 41. § szerint kell elévülésre hivatkozni a végrehajtó hatóságként eljáró NAV-nál előterjesztve. Azt, hogy ez mi a búbánat, a szomszédős "végrehajtás elévülése" című topikban tudhatod meg, mivel az jóformán másról sem szól, csak a 41-ről.

alsovonal # 2020.12.05. 08:37

@Pasas20

Lényeges dolgok hiányoznak (főbüntetés, próbaidő stb.), ahhoz, hogy tippelni (!) lehessen, hogy esetedben az elévülés mikor kezdődött.
Alapvetően az elévülés a próbaidő leteltének napján kezdődik, nem a jogerős ítélet napjától, ahogy gondolod.

NAV-os végrehajtásom nem volt, hülyeséget nem akarok írni, de majd jönnek nálam sokkal okosabbak. :)

Pasas20 # 2020.12.05. 07:21

Kedves alsovonal!

Egy 2007-ben elkövetett vesztegetés büncselekmény után 2011 februárra született jogerős ítéletben kaptam melékbüntetésként a vesztegetési összeg vagyonelkobzását 270.000 Ft-ot.
A per végére egy petákom se maradt így érthetően nem kerestem az összeg kifizetésének a hogyanját majd mivel tényleg nem keresett semmilyen végrehajtó ezt közel 10 év alatt el is feledtem.
Szerintem ez a levél is csak a hatáskör változás miatt jött nem a konkrét én ügyemet porolták le.
Szóval kell fizetnem vagy elévült?
Ha elévült mit tegyek?

alsovonal # 2020.12.04. 20:15

@Pasas20

10 év után ez nem évült e el

Elévülhetett.

Mit tegyek?

Kicsit részletezd, ennyiből nehéz konkrétumot mondani.

Pasas20 # 2020.12.04. 19:54

Üdv kedves MINDENKI!

Egy 2011 februárban kiszabott vagyonelkobzás mellékbüntetés után senki nem keresett meg annak megfizetésével kapcsolatban. Ma 2 hónap híján 10 évvel kapok a NAV-tól egy levelet amiben közlik, hogy törvényi hatáskörváltozás alapján a végrehajtó által megindított eljárásokat a jövőben a NAV folytatja tovább.
Megadtak egy bankszámla számot, hogy ezentúl az Ő számlájukra fizessem meg az esetlegesen korábban engedélyezett fizetési részleteket.

Nyilván amire kíváncsi vagyok hogy majd 10 év után ez nem évült e el van e egyáltalán elévülés ilyen helyzetben.

Egyáltán nem értem hogy eddig ez miért nem kellett nem bújkáltam, bejelentett munkaviszonnyal rendelkezem azóta is, adtam vettem pl. személyautót ez idő alatt.
Mit tegyek?