Fizetési meghagyás ellentmondás, hogyan?


gerbera317 # 2021.01.03. 17:39

@Zsolts
Hát akkor fogalmazz úgy, hogy "a xxxxxx/Ü/évszám/intézkedésszám számú fizetési meghagyással szemben ellentmondással kívánok élni, mindenekelőtt azért, mert nem tartozom, másodsorban azért, mert a követelés az időmúlással elévült."
Inkább arra gyúrj, hogy mindezt a kézhez vételtől számított 15. nap postazárásáig leírd, helyesírását ellenőrizd, elmentsd, kinyomtasd, borítékold, elküldjed. Ja, és ne felejtsd el aláírni, valamint két tanúval igazoltatni, hogy te írtad alá.

alsovonal # 2021.01.03. 14:20

itt azt írják

Akkor itt miért kérdezed?

A bíróságon majd elmondhatod miért mondtál ellent.

Zsolts # 2021.01.03. 13:22

Köszönöm, akkor ezek szerint nem kell indoklás?

Ebből a cikkből indultam ki, itt azt írják, írjak bele indoklást, a feltöltött mintában is van.

http://utcajogasz.hu/…i-meghagyas/

gerbera317 # 2021.01.03. 13:16

... a fizetési meghagyással szemben.

alsovonal # 2021.01.03. 11:50

Kérdésem, hogy az ellentmondásba mit írjak bele

T. Közjegyző!

Alulírott Jon Doe a fenti számú (van bent “Ü” betű) ügyben ellentmondást terjesztek elő.

Bugyi, 2020. 01. ..

Zsolts # 2021.01.03. 11:01

Kedves Fórumozók!

Kaptam egy fizetési felszólítást a MediCredit Zrt-től.
Elvileg tartozom a Telekomnak, ez a követelés lett kiszervezve ennek a cégnek.

Ennek "tartozásnak" a története az, hogy még 2016-ban megszüntettem egy előfizetést a Telekomnál, de a routert elfelejtettem időben visszavinni, így keletkezett egy tartozást, ami rendezve lett, miután pár nap késéssel visszavittem nekik az eszközt. Erre ki is állítottak egy papírt, hogy nem tartozom semmivel. Ez a papír sajnos már nincs meg, nem gondoltam, hogy szükség lenne rá.

Rá kb 2 évre kezdett el csekkeket küldeni nekem ez a MediCredit Zrt. (már egy másik lakcímre, amit nem tudom, hogy honnan szereztek meg?!)
Felhívtam a Telekomot, hogy mi a helyzet, nézzenek utána, hogy mi az alapja ennek a követelésnek, hiszen én min.2 éve nem vagyok az ügyfelük. Azt mondták, nem tudnak róla, hogy tartoznék, de nem tudnak kiállítani papírt arról, hogy 0 Ft-tal tartozom, mert 2 évvel ezelőtti ügyfelekről már nincs adatbázisuk.

Az érkező csekkekről eddig nem vettem tudomást, most fizetési meghagyást kaptam.

Kérdésem, hogy az ellentmondásba mit írjak bele:

A követelt összeggel nem tartozom. (Ez igaz, de nem tudok róla papírt bemutatni, és a Telekom sem ad.)

A követelt összeg elévült. (Ez is igaz, de ezzel elismerem, hogy tartoztam?)

Előre is köszönöm a segítséget!