Késedelmi kamat kiszámításához kérnék segítséget


DolgozóBajban # 2021.01.12. 16:34

Sziasztok. Beszéltem ezzel a tróger céggel: elengedni egy fillért sem hajlandók, viszont felajánlottam a 30e HUF-ot/hónap. Úgy néz ki,elfogadták. Ettől függetlenül futok még egy kört, mert nekem gyanús, hogy ők ezt a tartozásomat valóban 22,3%-os kamattal vették-e át, mint jogutód. Megkérdezem az eredeti "hitelezőt", milyen kondíciókkal adták el ezeknek a férgeknek.

Mindenkinek köszönöm a tippeket, segítséget.

gerbera317 # 2021.01.12. 14:03

Javítás: Nem is a harmadát, hanem csak a negyedét lapátolná így mellé.

gerbera317 # 2021.01.12. 13:15

viszont a köhintései növelik a tartozását
Növelni nem növelik, csak nagyon rossz hatásfokkal csökkentik. Gyakorlatilag a felét mellélapátolja. Ha harmincra emelné az eddigi húszat, azzal elfelezné a futamidőt, és nagyjából 730e forintot spórolna azzal, hogy csak a harmadát lapátolja mellé. Én nem akarom letolni senki torkán a számtant, csaxóltam...

alsovonal # 2021.01.12. 09:02

Tudom gerbera, viszont a köhintései növelik a tartozását, ahogy azt te is levezetted.
Gyakran akad egy a dunyhájában gyűjtögető nagyi, rég nem látott spórolós nagybácsi stb.

papinianus88 # 2021.01.12. 09:00

Dolgozóbajban, pedig valahogy muszáj lenne többet vállalni...Egyelőre tudod teljesíteni a kötelezettséged, de valóban sokáig tart (és ez csupán egy tartozás). Amennyiben végrehajtásra kerülnél a végrehajtó és a törvény nem kérdez 33%-ot lekapnak. És onnantól még inkább megindul a süllyedés. Nem beszélve arról, hogy akár a munkádat is elveszítheted, ha a munkáltatónak nem adja a levonással járó csesztetés, kötelezettség. A kamat miatt csúnyán megsarcolod magad, ha nem vállalsz többet.

gerbera317 # 2021.01.12. 08:48

@Dolgozó
Jól tudod, de ezzel a tudással egy tapodtat sem vagy előrébb, mert igazából nem erre vagy kíváncsi.

@alsóvonal
Lejjebb írja a kérdező, hogy havi húszat is alig bír kiköhögni.

alsovonal # 2021.01.11. 20:58

Ha jól tudom

Jól.

Tegyél ajánlatot a faktorcégnek. Gondolj ki egy korrekt összeget és tedd oda nekik. Könnyebben szabadulsz.

DolgozóBajban # 2021.01.11. 16:31

Kedves gerbera,

köszönöm, ezt elfelejtettem :-( Mármint azt, hogy a köv.kezelő jogutód. Még egy utolsó kérdést enged meg: ha netán most azt mondanám, hogy ameddig nem kapok Ft-ra pontos elszámolást, addig nem fizetek, akkor a köv. kezelő tud egyből önálló bírósági végrehajtást kezdeményezni, vagy neki is ez a sorrend van, hogy közjegyző
  • > FMH --> vagy elfogadom, vagy ellentmondok?

Nem tervezek ilyet, csak elméletben kérdezem. Ha jól tudom, ilyen vállalkozások nem tehetnek inkasszót számlára, nem tilthatnak munkabért, stb...max az ügyfelet tudják ijesztgetni.....

gerbera317 # 2021.01.11. 15:43

számomra az is meredek, hogy milyen jogcímen tud egy köv.kezelő ekkora kamattal számolni
Erre szerződtél azzal, akitől a kölcsönt felvetted. A követeléskezelő annak csak jogutódja.

DolgozóBajban # 2021.01.11. 15:18

Szia gerbera!

ismét köszönöm. Nem buli, de ha több nem fér bele ha meggebedek, akkor sem, akkor nagyon nincs választásom.

Tudom, hogy rengeteg a bukó összeg, de jelenleg nem vagyok képes többre :-(

Ezek szerint majdnem helyes a számításuk...ezt szomorúan olvasom.....már azon voltam, hogy pontosítást, új számításokat kérek, mert nem stimmelnek az összegek, és valahol úgy érzem, pluszban lehúznak a kamatokon túlmenően. Bár számomra az is meredek, hogy milyen jogcímen tud egy köv.kezelő ekkora kamattal számolni :-(

gerbera317 # 2021.01.11. 14:07

Az első kép szerinti összesítő alapján a tartozásod a mai napon 946.108 Ft, amiből megfizettél eddig 170e forintot, így a mostani tartozáősod 524.713 Ft tőke és 252.395 Ft kamat, összesen 776.108 Ft. Ehhez képest a (majdnem) 804e Ft tartozás valóban túlzásnak tűnik, jóllehet, nem annyira vészes.

Azt áruld el, miért buli neked a havi 20e teljesítés, ha a követelés havonta csaknem 10e forinttal növekszik? Így a teljesítésed felét a semmibe lapátolod kifelé, tetted eddig is, meg az előtted álló 98 hónapban is (az több mint 8 év!), összességében kb. 2.300.000 forintot megfizetve, aminek a fele (1,15 M) a befizetése pillanatában megy a lecsóba. Ez miért jó neked? Vagy tényleg ennyire nem megy a számtan?

DolgozóBajban # 2021.01.11. 11:22

Szia gerbera!

előkerítettem a kért doksikat, feltöltöttem ide kép formátumban, remélem, olvasható lesz:

1-es: http://kepkezelo.com/…xcx1lse0.jpg

2-es: http://kepkezelo.com/…r9m5bqu1.jpg

Az 1-es képen van az eredeti okiratuk, a 2-es képen pedig egy 2018.augusztus havi személyes felkeresés után itt hagyott papír tartalma.

Néhány Ft eltérés volt valóban a leírtakban, ezért elnézést, nem volt szándékos.
Ami tuti: a mai, kérésemre megküldött értesítőjükben ez szerepel: "Az aktuális hátralék 803 942 Ft. A tartozás után felszámított késedelmi kamat (524 713 Ft tőkére vetítetten) évi 22,3 %."
E-mailben kaptam.

Kérem, nézzétek át, mert én ezt ífgy is sokallom :-(

DolgozóBajban # 2021.01.11. 10:57

Szia gerbera.

először is köszönöm a választ. Bevallom, próbálkoztam az Általad leírt "matekkal", de valahogy fura volt kicsit:-(

Nem értem a kérdésedet: miért hallgatnék bármit is? Elég baj az nekem, hogy adósságom van, nem lenne értelme bármit elhallgatnom, a saját érdekemben.

Mi az, amit nem mondtam el szerinted? Nem kötekedés, tényleg nem látom, mi maradt ki.

Annyi esetleg. hogy a banknál, aki eladta a követelést, a KHR nyilvántartás szerint 415.000 Ft volt a "Szerződés összege"-érték (ez van a KHR-sajátadat jelentésemen.

Amit írsz, engedményezési értesítőt mindjárt előkeresem, de szinte biztos, hogy abban is hasonló összegek lesznek.

Ha jól olvasom, amit írsz, szerinted is sok a mai napon fennálló követelésük?

gerbera317 # 2021.01.11. 10:51

Eladott összeg: 524.000 HUF
Ez az információ semmit sem ér. De nem is látom be, miért így kell közölni egy tényállást, ha az engedményezési értesítőben nyilvánvalóan több áll, az pedig rendelkezésedre áll. (Fogalmazzunk úgy, hogy te látod, mi pedig (mármint a fórum) nem látjuk.) Így aligha fogsz használható tanácsot kapni.
Egyébként, a kamatszámítás hatodikos tananyag. Ha az 528.000 Ft a tőke, akkor ez kamatozik 22,3 százalékkal, ami 117.744 Ft növekmény évente (9812 Ft havonta, 2.264 Ft hetente, 323 Ft naponta - számtannak hívják a varázslatot). Könnyű kiszámolni, hogy ha az 528e Ft az eladott tőkeösszeg, akkor sem lehet a követelés most 856e Ft, ha pedig a teljes követelés összege volt az, akkor pláne nem lehet ennyi, különösen akkor nem, ha azóta teljesítettél 170 ezret.
Valamit elhallgatsz, úgy-e?

DolgozóBajban # 2021.01.11. 10:33

Tisztelt Szakértők!

kis segítséget szeretnék kérni, mert nagyon nem értek valamit:

sajnos, beleestem egy csapdába, aminek a vége egy alább részletezett tartozás lett, mait elismertem, fizetem is a havonta megbeszélt összegben. Viszont nem nagyon értem, hogyan jönnek ki a számok.Részletezem:

  • Adósság típusa: folyószámla hitel,
  • Bank eladta egy köv.kezelőnek: 2018.05 hónapban
  • Eladott összeg: 524.000 HUF
  • Köv.kezelővel megállapodtam 2020.06.hónapban, 1x 70.000 Ft, majd utána havi 20.000 Ft részletekben.
  • Köv.kezelő szerint 2020.06 hónapban a teljes tartozás már 856.000 Ft (ez szerintem nagyon sok!)
  • köv.kezelő szerint az éves késedelmi kamat, ami terheli a tartozást, az 22,30%.
  • mai napig, 2020.06.hótól befizetésre került 170.000 Ft.

Segítenétek eldönteni, hogy a mai napon köv.kezelő szerint fennálló több, mint 850.000 Ft-os tartozás valós-e?
Sajnos, nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, de bevallom, ezt nagyon sokallom!

Előre is köszönöm.