Lefoglalt autó, szétlopták


gerbera317 # 2021.07.08. 09:10

Ezek szerint csak az első felét tudod értelmezni ennek: "Az adós mindig hazudik, de legalább téved", a második felét már nem.
Nem tudom, kitől és milyen úton kaptál a kérdésedre választ, mert az itt nem látszik. Igazából azt teheted még mindig, amit én feltételes múltban írtam. Amire pedig számíthatsz, hogy a végrehajtó megkérdezi, miért nem tettél eleget ennek: „Az adós a lefoglalt ingóságot köteles gondosan megőrizni. A lefoglalt ingóság elhasználása, elzálogosítása, elidegenítése, megsemmisítése vagy a végrehajtás alól más módon való elvonása a Büntető Törvénykönyv szerint bűncselekmény”. Éppenséggel sem nem elhasználtad, sem nem vontad el. Az, hogy a természet az idő múlásával elhasználta, nem bűncselekmény, erre sikerrel hivatkozhatsz. Ha inkább végrehajtási kifogásban gondolkoznál, azt inkább felejtsd el, éppen a saját mulasztásod miatt.

samtop # 2021.07.08. 08:45

Egy zseni vagy, sok értelme van itt hazudni, nem magam ellen fordul, gratulálok, meg amúgy is a kérdésre kaptam választ. Zseniális

gerbera317 # 2021.07.08. 08:16

semmilyen papírt nem kaptunk
A végrehajtó ügyiratában erre mindig ott van a megfelelő ellenbizonyíték. Most sem lesz másként.
Nem egészen értem ha az ember leír valamit, azt miért vonja kétségbe bárki
Pusztán csak azért, mert nem szokott igaz lenni. Az adós mindig hazudik, de legalább téved. És ha egyik sem, akkor is mulasztott, ami neki róható fel, nem másnak, főleg nem az eljáró hatóságnak. Ez gyakorlati tény, kár is ellenkezni vele.
OFF fars = falsch? ON

samtop # 2021.07.08. 07:59

Csakhogy nem így történt, úton voltunk az autóval, semmilyen papírt nem kaptunk hogy adjuk le a rendszámot, egy közúti ellenőrzés során a rendőr közölte hogy le kell vennie a rendszámot, és a forgalmit bevonja, de hazakísér, hogy ott tegyük le az autót (el sem indulok egy olyan kocsival amit már nem szabad használni). Ezek tények, ez történt. Azóta semmi nincs, és itt rohad, meg lopják szét a kocsit. Hozzáteszem hogy az autó árát kifizettem kamatokkal együtt, de mivel devizahiteles még azért kérnének 6-7M-t. Nem egészen értem ha az ember leír valamit, azt miért vonja kétségbe bárki. Köszönöm a fars választ, kb semmit nem ért

gerbera317 # 2021.07.08. 07:35

A vagyontárgy értékesítése a végrehajtásnak nem célja, hanem csak eszköze. A foglalást és/vagy a forgalomból kivonás hatására meg kellett volna fizetned a tartozásodat. Illetve, a kivonáskor egészen biztos, hogy kaptál egy felszólítást, hogy okmányaival együtt szállítsd be az autót ide-oda. Az, hogy később a rendőrök szedték le a rendszámot, annak a következménye, hogy ennek sem tettél eleget. Ha az autót beszállítottad volna, vagy kérted volna a végrehajtót, hogy szállíttassa el ő (magyarán: ha együttműködő lettél volna), még értékén elárverezte volna az autót.

samtop # 2021.07.07. 17:37

Tiszteletem mindenkinek, a kérdésem az lenne hogy az autómat lefoglalták, vagyis leszedték a rendszámot a rendőrök mivel a végrehajtó kiadta utasításba. A kertben a kapu közelében áll több mint 3 éve. Elég sok mindent le, illletve szétloptak már róla közben pusztul is szerencsétlen. Lassan már csak a vázzal tudok elszámolni. Mire számíthatok? Meddig vagyok köteles "vigyázni rá"? Elvitethetem a maradványt a bontóba, vagy bárhova? Nem egészem értem miért nem árverezték el. Szó szerint ami maradt belőle itt rohad el. 3 éve még ért 1,5, 2M-t, most nem sokatszerintem így szétlopva. Szóval mi bajom származhat ebből? Köszönöm