Mit vihet a végrehajtó?


reecsaj # 2013.06.18. 17:45

jó estét! azt szeretném megtudni ha vettem fel hitelt x banknál de nem a saját házamra vettem fel hanem egy ismerősömére. épp annak az ismerősömére aki pár évvel ezelőtt az én ingatlanomra vett fel. aki az én házamra vett fel nem fizeti így azt próbáljuk fizetni mert csak az én lakásomról van szó, de a másikat amin az én nevemre van felvéve és az ő házukéra azt nem tudom fizetni. mit javasolnak a saját házamat próbáljam törleszteni ami más hitele vagy az én felvett hitelemet ami a más ingatlana.
azt szeretném megtudni kinek a házát viheti így a bank vagy végrehajtó? azt akinek a nevén van a hitel de a házán van még más banki kölcsön vagy akiére felvettem? a végrehajtó az én házamat is viheti így ha nem törlesztem a nevemen lévő hitelt? és levonhatja a fizetésemből is pl ha nincs bankszámlám hanem anyuéra vagy pároméra utaltatom?

gerbera317 # 2013.06.18. 21:52

Egy letiltás esetén 33%-ot, több letiltás esetén 50%-ot.

birka1 # 2013.06.19. 08:01

Több is lesz..Köszönöm

lui82 # 2013.06.26. 21:32

Üdv!

Segitséget szeretnék kérni! 30 éves múltam, a szüleimmel élek, születésem óta egy lakásban lakunk. Bedőlt egy járműhitelem, a motoromat elvitte a bank, nem volt kezesem, nem volt semmi fedezetem hitelfelvételkor. Nem tudok fizetni. Édesapámat ápolom ithol, mozgássérült, havi 25.500 ft -ot kapok, munkahelyem nincs. Érdeklődnék hogy a szüleim lakását, berendezését lefoglalhatja -e a bank, pontosabban árverezheti -e, kerülhet e miattam a család utcára, az én tartozásom miatt?
köszönöm megtisztelő válaszát

gerbera317 # 2013.06.28. 07:34

Ez a topik szinte csak erről a kérdésrőlszól, mindannyiszor ugyanazzal a válasszal. Olvass vissza!

Kérdező3 # 2013.06.28. 14:54

Üdvözlet,
önálló bírósági végrehajtónál van az ügyem, aki megállapította, h nincs behajtható vagyonom. Az lenne a kérdésem, hogy lefoglalhatja-e a feleségem nevén lévő, de közösen vásárolt ingatlanunkat, mert úgy tudom régebben azt is lefoglalhatták, mi változott azóta? segítségeteket előre is köszönöm!

maresz75 # 2013.07.01. 19:53

Tisztelt fórumozók!

A következő a kérdésem egy tartozás miatt elárverezhető e az ingatlan, ha az adósnak csak haszonélvezeti joga van az ingatlanon.

monalisa1 # 2013.07.01. 20:36

Kérdező3

Ha a közös pénzből vásárolt ingatlan csak az egyikük nevén van az még nem jelenti azt, hogy a másikuk annak ne lenne félig tulajdonosa., földhivatali bejegyzésen kívüli tulajdonlás fogalma.

monalisa1 # 2013.07.01. 20:50

maresz

Mivel nem a haszonélvezőé az ingatlan árverezi csak az esetleges ingóságait lehet, ezen kívül letiltás eszközölhető a jövedelméből, nyugdíjából, illetve "megcsapolhatják" bankszámláját - már amennyiben van.

----
  • laikus hozzászóló
runningman # 2013.07.01. 21:40

Kérdező3

Nem mindegy milyen tartozásod van.

  • Ha olyan amiért a feleséged is felel, akkor lefoglalhatja az egész ingatlant is (visszterhes ügyletből származó: pl bankkölcsön).
  • Ha olyan amiért te felelsz csak (nem visszterhes: pl adótartozás, kártérítés, bűnügyi ktsg, mittudomén) akkor csak a felét.

Mindenesetre nem szeretik lefoglalni, mert több vele a macera mint amennyit megér, mert a feleséged úgyis igénypert indít, mondván, hogy az az ő különvagyona (vagy abból van) ami már a házasság előtt megvolt neki. Igénypert azonnal (8 nap) meg kell indítani, mert csak úgy van halasztó hatálya a végrehajtásra.

Szerintem a legtisztább az ingatlannal addig kezdeni valamit amíg nem kerül a végrehajtó látókörébe.

Marcsi1964 # 2013.07.02. 06:01

Kedves fórumozók!Tanácsot szeretnék kérni, a következő ügyben.Több mint 4 éve elváltunk, a ház 50 %-a az enyém.A másik fele a volt férjemé.A házban én élek a gyerekekkel,a berendezési tárgyak is az enyémek.A volt férjem ide van bejelentkezve,de nem lakik itt. A napokban kaptam egy levelet az önkormányzattól, vagyis a férjem nevére jött. Valami tartozás miatt, jön a jegyző, a végrehajtó megbízásából,felértékelni a házat.Nagyon félek attól, hogy bár a tartozás nem az enyém, árverezni akarnak.Nem tudom mihez van jogom?Köteles vagyok e beengedi? Mit tehetnek velünk? A házon jelzálog van, amit közösen fizetünk.Teljesen tanácstalan vagyok, és félek hogy a gyerekeimmel együtt mehetünk az utcára.A tartozás kifizetése reménytelen. Segítsetek!!!

monalisa1 # 2013.07.02. 08:24

Nemigen vesz bárki is olyan ingatlant ami lakott -főleg gyermekekkel lakottat, mit csínáljon veletek?...

A hivatalos embert be kell engedni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.02. 08:47

Be fog kapcsolódni a jelzálogjogosult, esetleg fel is mondja a szerződést, és akkor már az egész ingatlant árverezik. Nem lakottan, beköltözhetően.

Marcsi1964 # 2013.07.02. 09:29

Felmondhatja a jelzálogjogosult, akkor is ha fizetjük ?

Marcsi1964 # 2013.07.02. 09:33

Még hozzátenném, hogy ez egy 1938-ban épült házikó,nem túl jó állapotban,egy nógrád megyei faluban.Eladhatatlan,szinte értéktelen.Próbáltuk eladni, még érdeklődő sem volt.

gerbera317 # 2013.07.03. 15:08

Felmondhatja, de nem feltétlenül szükséges. Van bank, aki ezt tudja és érti, és van olyan, amelyik nem érti, és ragaszkodik a hitel felmondásához.

dipo # 2013.07.05. 10:33

Édesapám ellen végrehajtás kezdődik (8 millió .-Ft-os banki tartozás).
Szüleim az én lakásomban laknak, az ingóságok többsége az enyém, ami pedig a lényeg, több értékes bútor is, melyeket nagyszüleimtől örököltem. Valamint a régi tv-im, plussz hűtő, mosogató.
Csak nyugtáim vannak a műszaki tárgyakról, a bútorokról pedig, hogy örökségbe kaptam.
Ezek elegendők bizonyítani, hogy nem édesapámé az ingóságok?
Valamint, mit kell még bemutatni, jegyzőkönyvbe mondani, hogy ne vigyék el az én ingóságaimat?

gerbera317 # 2013.07.06. 07:58

Elmondod a helyszínelő végrehajtónak, hogy a szülők csak rokoni szívességből laknak nálad, saját vagyonuk a személyes holmijuk, az ingatlan pedig a benne található ingóságokkal együtt a tiéd. Ha kell, tollba mondod ezt a végrehajtónak. Természetesen, ha körül akar nézni a lakásban, azzal nem ellenkezel (a legrosszabb mondat, amit egy végrehajtónak mondhatsz: "szerintem ehhez nincs joga"). Ha a végrehajtó továbbra is foglalni akar (miért tenné?), felajánlod a számlák és egyéb papírok bemutatását. Ha ez sem elég, akkor hadd foglaljon, aztán 8 napon belül igénypert kell indítani, de az már nagyon durva, ha idáig fajul a dolog - én nem is ismerek ilyenre precedenst.

dipo # 2013.07.06. 14:36

Köszönöm.
Amennyiben olyan időpontban megy a végrehajtó amikor én nem vagyok jelen, szüleim is mondják/mondhatják/kell, hogy mondják, jegyzőkönyvbe, hogy mely ingóságok nem az övék?

gerbera317 # 2013.07.07. 12:46

A végrehajtó mindig azt hallgatja meg, aki ott van. A szívességi lakóval az szokott lenni a gond, előszeretettel szegül ellen a végrehajtó intézkedésének, mondván, hogy "várja meg, míg hazajön a tulajdonos", meg "ehhez szerintem nincs joga". Nos, a végrehajtó nem vár, és igenis van hozzá joga. Ki kell tehát a lakót előre tanítani, mi a helyes magatartás.

dipo # 2013.07.07. 14:21

Köszönöm. Kitanítom őket, hogy együttműködőek legyenek.

dipo # 2013.07.07. 16:16

Még egy kérdés:
Az ingatlanban több szint is van, földszinten a saját üzletem (külön bejárat, kívülről), aztán elsőn egy lakás amit ritkán használok, majd a szüleim ahol laknak (lépcsőház köti össze a szinteket).
Kérdésem a végrehajtó minden szintet végignéz/het? Vagyis minden szinten lévő ingóságomról be kell mutatnom a dokumentációt? Vagy csak azt a szintet ahol a szüleim laknak?

danixxl83 # 2013.07.07. 16:26

Üdv mindenkinek!

Én a másik oldalról kérdeznék.
Társasházunkban van egy alkoholista házaspár, akik több mint 500ezer Ft közös költség tartozást halmoztak fel. A férfi a tulajdonos. A fizetési meghagyás jogerőre emelkedett, június végén kérte a közös képviselő a végrehajtást, vagy nyugdíjra vagy fizetésre, konkrétan nem tudjuk hogy dolgozik-e vagy nyugdíjas-e. Bankszámlára is lehetett volna, de annak számát nem tudjuk. Ezt a végrehajtó nem tudja kideríteni?? Miért kellene ezt a Társasháznak tudni??
Mennyi idő szokott lenni az, amire a Társasház megkaphatja az első letiltott összeget?
Köszönöm!

végrehajtó1 # 2013.07.07. 17:33

Ne majrézz már.:)

Én még életemben nem másztam végig az egész házat.
Nem kell dokumentáció.
Elég ha jegyzőkönyvezteted hogy mi a tied illetve mi nem a tied.

dipo # 2013.07.08. 03:27

Köszönöm. Megnyugodtam :)