Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


recece0609 # 2017.08.24. 06:52

Lemaradt a lényeg kormányhivatalhoz került át nem M.B.V.K. személyes árverés lett volna....

bszmaresz # 2017.08.26. 22:42

@colle:
2016.11.17-én zárult az árverés,amelyen az egyetlen licitáló voltam. Az adós mindent megtett ezután:kifogás,fellebbezés,stb. 2017.07.04-én vettem át az ingatlant úgy,hogy a végrehajtó nem jelent meg a helyszínen,magam írtam átadás-átvételit,amiben leírtam,hogy az adós 30 napon belül,velem egyeztetett időpontban szállíthatja el az ott maradt holmijait. Ehhez tartotta is magát,nem volt gond.

votinka # 2017.08.27. 10:13

Üdv Bszmaresz!
Én is hasonló cipőben járok.
2017.04.10-én zárult a licit.
Most ott tartunk,hogy a hét elején másodfokon elutasították az adóst.
Szerintem a jövő héten megy a levél a jegyzőnek és kezdődik a 60 nap.
Mire számíthatok még?
Milyen időhúzás jöhet még?
Köszönöm!

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.08.29. 06:01

@wt15

Az árverésről a az árverési hirdetmémnyel értesíti a vh. az árverési érdeklődőket, amellyel eleget tesz a tájékoztatási kötelezettségének, ebből kifolyólag az árverési hirdetménynek a valóságtól eltérő tartalmáért a vh. tartozik felelősséggel. Más kérdés, hogy a te esetedben vélhetően az ingatlan-nyilvántartásból "emelte" át az árverezett ingatlan adatait. Az ingatlan adatai ugyanakkor nem minősülnek közhitelesnek.

Ha van 15e Ft-od és esetleg némi pénzed vh. jogban jártas jogi képviselőre, akkor érdemes lehet megpróbálnod egy vh. kifogással az árverést megsemmisését kérned, az árverési hirdetmény adatainak az ingatlan fizikai adataitól való lényeges eltérésére hivatkozással. Van néhány olyan bírói döntés, amely felhasználható lehet ez ügyben, ugyanakkor az, hogy te nem tekintetted meg az ingatlant, vélhetően a te poziciodat gyengíti......

Ha nagyon túlfizetted az ingatlant, akkor érdemes sztem megfutnod. Nehogy kifuss a 15 napból ....

Üdv

gerbera317 # 2017.08.29. 06:18

v15
Árverési vevőként ilyenkor milyen lehetőségeim vannak?
Egyet tehettél volna: nem veszed meg az ingatlant. Te megvetted megtekintett állapotban, ennyi volt.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.08.29. 06:30

Kedves @gerbera317

Sztem azért ne temessük el:

"A Legfelsőbb Bíróság Pfv. I. 20.455/2008. számú ítélete szerint: A Vht. 143. §-a szerint a végrehajtó az ingatlan árverését az árverési hirdetménnyel tűzi ki, amelyben tájékoztatja az árverés iránt érdeklődőket az ingatlan adatairól. Az árverés iránt érdeklődők - a későbbi árverési vevők - vásárlási szándéka a hirdetményben közzétett adatok alapján alakul ki, az érdeklődők a közölt árverési feltételek ismeretében döntenek abban a kérdésben, hogy vevőként jelentkeznek-e az árverésre; ezáltal a hirdetmény az árverésre, annak végeredményére lényegesen kihat. Mindezek miatt az árverési hirdetménynek az árverés időpontjában fennálló, valós tényeket, adatokat és körülményeket kell tartalmaznia."

Üdvözlettel

gerbera317 # 2017.08.29. 06:35

Hát akkor hajrá, w15! De csakis árverés megsemmisítésében gondolkodj, mert a kártérítés biztos bukta! „Mindezek miatt az árverési hirdetménynek az árverés időpontjában fennálló, valós tényeket, adatokat és körülményeket kell tartalmaznia” Ugyanis az ingatlan-nyilvánartás közhiteles, és ha a végrehajtó a hirdetményben ezt közli tovább, akkor a végrehajtót nem terheli mulasztás, amire egy esetleges kártérítési igény alapzható lenne.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.08.29. 06:56

Kedves gerbera317,

Az Inytv. 5. § (1) bek szerint :"Az ingatlan-nyilvántartás - az ingatlanok e törvényben meghatározott adatai (a továbbiakban: ingatlanadatok) kivételével - közhiteles hatósági nyilvántartás.

14. § Az ingatlan-nyilvántartás az ingatlan következő adatait tartalmazza:
a)24 a település nevét, az ingatlan fekvését (belterület, külterület megjelölése), a KCR-ből automatikus adatátvétel útján átvett címadatokat a helyrajzi számát és területnagyságát,"

Tehát az hogy fszt., pinceszint vagy emelet az a KCR-ből átemelt NEM kozhiteles adat!

Kérdés az, hogy a végrehajtonak (aki szervezi az árverést, és menedzseli az egész vh eljárást, amelynek keretében jár kinn a helyszínen) vagy az árverési vevőnek kell meggyőződnie az ingatlan fizikai es jogi körülményeiről?

gerbera317 # 2017.08.29. 07:13

Akkor marad az, hogy egy valamire való végrehajtó árverési jegyzőkönyvében benne van, hogy a vevő az ingatlant megtekintett állapotban vásárolta meg.

bszmaresz # 2017.08.30. 13:16

Votinka!
Másodfok után szerintem már nem tudja az adós húzni az időt. Ha időben lép a végrehajtó,akkor a moratórium előtt birtokba tudod venni az ingatlant.

votinka # 2017.08.30. 19:26

Köszönöm!

boat20 # 2017.08.31. 08:58

Tisztelt szakértők!

Ma érdeklődtem a végrehajtónál.
Az ügyintéző hölgy az mondta, hogy augusztus 29-én kaptak egy levelet, hogy a bíróság megszüntette a végrehajtás felfüggesztést.
Mondom, nagyon frankó mehet a levél a jegyzőnek és indul a 60 nap.
A hölgy közli velem, hogy még nem, mert még nem jogerős. Várni kell megint 15 napot.
Fellebbezést emlegetett. Másodfok után milyen fellebbezésről beszél?
Tényleg ki kell várni a 15 napot és csak utána lehet értesíteni a jegyzőt?

Köszönöm!

Grave7 # 2017.08.31. 10:17

@boat20: Ha az elsőfokú bíróság nem pervezető (és így nem fellebbezhető) végzéssel szüntette meg a végrehajtás felfüggesztését, akkor bizony fellebbezésnek helye van a végzéssel szemben, amit szintén meg kell várni. A végzés kelte után kb.1hónappal nézi majd meg bíróság, hogy jogerősítheti-e a végzést.

boat20 # 2017.08.31. 10:38

Grave7:

Volt elsőfok,elutasították az adóst.
Fellebbezett.
Ezután másodfokon is elutasították az adóst.
Augusztus 29-én kapott egy levelet a végrehajtó,hogy megszüntették a végrehajtás felfüggesztését.
Ma hívtam,azt mondták,hogy várjuk 15 napot(augusztus 29-től) és aztán értesítik a jegyzőt...
Nem értem,hogy most miért kell várni megint 15 napot.
A magyarázat az volt,hogy még nem jögerős,mert fellebbezhetnek...
(A hölgy nem volt valami határozott...)

Grave7 # 2017.08.31. 13:48

@boat20:

A bírósági végzésekkel szemben alapesetben fellebbezésnek van helye, amíg a fellebbezési határidő (kézbesítéstől 15 nap) nem telik el, nem jogerős a végzés és az abban foglaltak nem váltanak ki joghatást. (általánosságban így van)
A bíróság végzéssel szüntette meg a felfüggesztést.

De ezt tisztázni bemehetsz ügyfélfogadási időben a végrehajtóhoz is és vele vagy helyettesével beszélsz, kéred jegyzőkönyvbe foglaltan válaszoljanak a kérdéseidre.

boat20 # 2017.08.31. 16:01

Grave7!
Köszönöm az információt.
Elnézést, hogy ilyen értetlen vagyok,de nehéz elfogadni,hogy emiatt fog elmaradni az átadás és átcsúszik jövő márciusra....

colle # 2017.08.31. 17:44

Kedves Gerbera317!

SOS segítségre lenne szükségem. Az adós ingóságai a lakásban maradtak a birtokba adáskor. Ezt 30 napig kell őriznem. Az adós vagy az utolsó napon tudná elvinni, vagy előtte 1 héttel. Ilyenkor mondhatom -e neki, hogy sorry a két időpont közül nekem a hamarabbi a jó? Egyébként nem kicseszésből, hanem tényleg az lenne a megfelelőbb. Ebből származhat -e bajom? Mivel telefonon kommunikálok vele, így ha smsben ezt leírom neki, akkor lesz írásos nyoma is.

Egyébként albit keres, és azt mondta, ha nem talál akkor elviszi egy garázsba, csak ha mégis találna, akkor nem kellene kétszer költöznie.

Köszönöm a segítséget!

gerbera317 # 2017.09.01. 06:55

mondhatom -e neki, hogy sorry a két időpont közül nekem a hamarabbi a jó?
Tehát azt kérdezed, jogodban áll-e megegyezni az adóssal egy elszállítási időpontban? Nem is tudom, erre hogyan kell válaszolni úgy, hogy az ne legyen sértő.

gerbera317 # 2017.09.01. 07:16

Na jó, ne beszéljünk itt rébuszokban:
Hát persze, hogy választhatsz az adós által felkínált időpontokból. Olyan nincs, hogy ő felsorolja, hogy neki ekkor és akkor jó, válassz egyet, majd ha választottál, akkor kijelenti, hogy ő nem azt szeretné, hanem csak az utolsó napon elvinni a cuccait. Be kell neki határozni, hogy "figyelj paraszt, vagy akkor jössz, vagy pedig a harminc nap elteltével az utcáról leszel kénytelen összeszedni a szélnek eresztett xaraidat".

colle # 2017.09.01. 11:33

Köszi Gerbera317 a segítséget! Azért mertem megkérdezni, mert a birtokba adáskor mondta az adós, hogy jön az első héten, utána mondta, hogy legyen a második hét, mert még nem talált albit. Most meg mondta, hogy akkor talán jövő héten ekkor, vagy max. az utolsó napon. Mivel humánus vagyok, így eddig nem szóltam neki, de az nem az én gondom, hogy Ő nem talál albit.

A végrehajtó még annyit mondott, hogy érdemes mindent kamerára venni. 2 tanut vinni. És aláíratni az adóssal egy papírt, hogy a cuccait sértetlenül átvette, ami az ingatlanban maradt ingóság, arra nem tart igényt.

gerbera317 # 2017.09.01. 11:38

érdemes mindent kamerára venni. 2 tanut vinni. És aláíratni az adóssal egy papírt, hogy a cuccait sértetlenül átvette

Ártani éppenséggel nem árt, de az, hogy "az adós veszélyére", eleve meghatározza, ki viseli a tárolás kockázatát, és ki nem.

colle # 2017.09.04. 13:57

Kedves Gerbera317 és a többi szakértő!

Ti melyik megoldást választanátok?

Az adós az utolsó előtti napon szeretné elvinni az ingóságait.

Szerintem még azt sem tudja hova fogja vinni a dolgait. (Tudom ez nem az én gondom). Elvileg hoz ismerősöket pakolni, de abban sem volt biztos, hogy 8-tól délután 15h-ig össze tudnak pakolni (100 négyzetméteres ház). Akkor jönne a költöztető brigád pakolni. De ugye még azt sem mondta meg az adós, hogy hova lesz a költöztetés.

Ezért arra gondoltam, hogy kibérlek neki egy 30 négyzetméteres konténert, ahova nem az utolsó előtti napon, hanem a hét közepén elcuccol, és így marad még 1 hónapja, hogy malmozzon mit mikor akar. Mivel a konténerre nincs kaució, így 1 hónapot kifizetek, de az Ő nevére kötjük a szerződést. Így 1 hónap után már az ő felelőssége, hogy elviszi onnan vagy sem.

Ti melyiket választanátok? Köszönöm a tanácsotokat!

gerbera317 # 2017.09.04. 14:08

kibérlek neki egy 30 négyzetméteres konténert
Teljesen jó megoldás. A pénzügyi része is.

colle # 2017.09.04. 14:18

Gerbera317!

Ha élcesen írtad, igazából 30e forint 1 hónapra egy ilyen konténer. Ha nem élcesen, akkor elnézést!

Egyébként, hogy kicsit érthetőbb legyen, nagyon unalmas ez a cseszekedés, hogy a birtokba adáskor azt mondta, következő héten költözik, utána a következőn, majd most eljutottunk szépen az utolsó hétig. Ha normális lett volna a végrehajtó, akkor azt mondja, hogy béreljenek neki egy konténert, a szállításra úgy is van elkülönítve pénz, vigyék el a birtokba adáskor oda az adós cuccait, és le van tudva. Sajnos tapasztalatlan voltam. És idegileg már baromi fárasztó. Ha ezt előre tudom, akkor kibérlem a konténert és a birtokba adáskor vigyék a cuccokat oda.

Hozzátartozik még a sztorihoz, hogy ügygondnok volt kirendelve az adós részéről. A végrehajtó mondta sima ügy, az adós nem is lakik a házban. Majd miközben a lakatos nyitotta a házat, megjelent a tulaj, aki éppen bent aludt. A végrehajtó és az ügygondnok is egy jó nagyot koppant, hogy ez az ürge meg mit keres itt....

Egyébként azzal engem milyen hátrány érhet, ha fogom az adós cuccait, nem szólok neki, hanem összepakoltatom és szépen elviszem a konténerbe. Majd amikor jön hétfőn, akkor szólok neki, hogy ott találja, onnan elviheti. Ebben az esetben Ő feljelenthet -e vagy ebből nekem lehet -e bármi károm?

Köszönöm!

gerbera317 # 2017.09.04. 15:30

Ha élcesen írtad
Egyáltalán nem, bár, többen is ahhoz vannak szokva. Ha hiszed, ha nem, jó ötletnek tartom. És még a konténerrel sem neked kell törődnöd. Arra az egyre ügyelj, hogy szerződéskötéskor a szerződő címe ne a megszerzett ingatlan címe legyen.