név változtatás esetén


zsuzsika13 # 2011.05.22. 17:37

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem. A gyermekünk nevét szeretnénk megváltoztatni a párommal. Szeretnénk, ha az én nevem is hozzákerülne a mostani nevéhez. Ehhez hol kell beadni és milyen papírokat? Milyen helyekre kell beadni ha sikerül a névváltoztatás? Ezeken a helyeken mennyit kell fizetni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Zsuzsa

onom # 2010.10.31. 20:59

Adószám alapján.

Detti26 # 2010.10.31. 19:09

Értem akkor sajnos várnom kell míg kifizetik azt a hitelt így nem merek lakáshitelt felvenni:(

Ugye akkor személyi szám és adószám szerint keresitek az adóst?

végrehajtó1 # 2010.10.31. 18:13

igen

Detti26 # 2010.10.31. 16:38

igen ,így is megatlálhat kezesség miatt a végrehajtó?

Bár listán a régi nevemmel leszek, pl Kiss Veronika ha utána Szabó Veronika leszek az már nem szerepel és a barban csak,ha minden adat stimmel akkor találnak meg.Szóval,ha kifizettem utána a régi nevemmel valóban 5 évig passzív báros leszek ,de az új nevemmel már nem fogok szerepelni!

végrehajtó1 # 2010.10.31. 16:33

Ha bekerültél KHR-be akkor nem kerülsz ki olyan gyorsan mint gondolod.Akkor kerülsz le ha a teljes tartozást kifizetted és ezután eltelt 5 év.

Ugy hogy még minimum 5 évig ott leszel:(

A kérdésed még ezután is aktuális?:)

Detti26 # 2010.10.31. 13:14

Sziasztok végrehajtótól lenne néhány kérdésem.

Aktív bárlistás vagyok egy személyi kölcsön miatt A bankkal megegyeztem és fizetem most már rendesen5 hónap múlva lekerülök.De a nevelő szüleim nevét szeretném felvenni mint születési név.Így ha jól selytem akkor bár listán már nem leszek az új nevemmel,de sajnos kezese vagyok egy hitelnek amít még most fizet az adós de ha egyszer nem fogja akkor végrehajtó az új születési nevemet megtalálhatja?Mi alapján keresik az adóst szig szám adószám,vagy név szül idő és anyja neve?Köszönöm a segítséget!