Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

végrehajtás kérdések

AésZ # e-mail 2011.03.01. 10:35

Végrehajtó1

Több helyre, több tértivevényes levelet is megfogalmaztam, de nem válaszolnak rá!

végrehajtó1 # e-mail 2011.03.01. 10:24

AésZ
A rendőrségen verd a vasat.

A Nav addig próbálja behajtani (kötelessége) míg a vh kérő nem jelzi hogy nem kell...

Ez esetben nem jelezte

végrehajtó1 # e-mail 2011.03.01. 10:21

kavalkád

Ha a 2 árverés sikertelen akkor 6 hónapig szünetel a végrehajtás

végrehajtó1 # e-mail 2011.03.01. 10:20

babikaa

Ha az üzemben tartónak van tartozása és a gépjárműnek más a tulajdonosa akkor a gépjármű nem foglalható le.Hiszennem a tulaj az adós.

AésZ # e-mail 2011.03.01. 10:04

Tisztelt Fórumozók!
Sebesség túllépésének ügyében már az adóhatóságnál várt az eljárás ellenem, amit ellentmondó bizonyítékok miatt időközben megfellebbeztem az eljáró hatóságnál.
Az eljáró hatóság felügyeleti szervéhez került az ügy. Több mint fél éve, a hiánypótlást kérő levele volt az utolsó hozzám, aminek eleget tettem. Ezzel az elsőfokú határozat elleni fellebbezés, részünkről hiánytalan szakaszába léptem.
A rendőrséget idézem:
„Ha az elsőfokú döntéssel szemben fellebbezéssel élt és annak elbírására még nem került sor, ezen ügyben fizetési kötelezettsége még nem áll fenn.”
Mindezek ellenére, ~2 hónappal később az adóhatóság inkasszót nyújtott be, amit a bank részteljesített. Több eredménytelen inkasszó után felszólítottam az adóhatóságot szüntesse be törvénytelen jogsértő tevékenységét.
Adóhatóság a rendőrségre hárítja a felelősséget, hogy tőle semmiféle értesítőt nem kapott erről. - Az elkövető nem vonható felelősségre, csak a megbízó? - Az adóhatóság továbbította levelemet a rendőrségnek, aki hivatalos döntést több mint fél év alatt, még eddig sem hozott ez ügyben, de azt válaszolta az adóhatóságnak, – írja az adóhatóság –, hogy a kifizetési kötelezettség foganatosítható.
Megfenyegetett az adóhatóság, hogy kivonják autónkat a forgalomból, majd értékesítik azt, ha 8 napon belül nem fizetem ki a tartozást.
Vannak-e jogaink, s ha igen elegendő-e azt meglobogtatni az erősek előtt, vagy fegyverkezzek fel én is?

kavalkád # e-mail 2011.03.01. 09:23

Végrehajtó1

Mi történik ha a köv. vevő sem veszi meg ?
Rá ua. vonatkozik mint az elsőre ?

babikaa # e-mail 2011.03.01. 00:08

Azt értem hogy a tulajtól elvehetik, de jelen esetben neki semmilyen tartozása nincs sehova. csak az üzembentartónak

Dr.Attika # e-mail 2011.02.28. 23:01

Nagyon nem jól érti. "A tulajtól vehetik el." Ön pedig hoppon marad. ( Van erre egy vulgárisabb kifejezés: Pofára esik.)
Egészen egyszerűen önnek semmilyen jogi védettsége nincs.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

babikaa # e-mail 2011.02.28. 22:44

Hűha! most jól összezavarodtam! Tehát a tulajtól nem vehetik el az én ügyem miatt, mivel Ő a tulaj, én meg csak "használom" és fizetem rá a biztosítást. Neki akkor nem lehet baja. Jól értem? Köszönöm szépen a választ!

Dr.Attika # e-mail 2011.02.28. 22:36

Kedves "babikaa"!
Természetesen végrehajtás alá vonható. A végrehajtás mindíg a tulajdonosra vonatkozik. Az üzembentartó a végrehajtási eljárásban "irreleváns", jogilag "nem játszik szerepet".

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

babikaa # e-mail 2011.02.28. 22:07

Kedves Fórumozók!

Egy gépkocsi üzembentartója vagyok. Végrehajtás alá vonható "miattam" ha más a tulajdonosa? Köszönöm!

viki.ca # e-mail 2011.02.28. 20:51

Jó Estét!
A végrehajtás felfüggesztéséről szüneteltetéséről volna kérdésem:Férjemmel 3 kk. gyermeket nevelünk kis faluban élünk házunk becsértéke 4 millió forint bejegyzett tartozásunk 10millió mely egy 4 miliós deviza hitelből lett.A a végrehajtási eljárás már folyamatban van-autónkat holnap árverezik,azonban az idei évben nem nyílik rá lehetőségem,hogy kiköltözzek a házból ezért szeretném a jelenlegi szakaszban az ingatlanárverés felfüggesztését kérni?!Rá vonatkozó törvényt elolvastam azonban nem tesz említést arról,hogy mennyi időre függeszthetö fel az eljárás?és ha más ügy is van folyamatban arra is külön kérelmezni kell a szüneteltetést?Köszönöm

lewho # e-mail 2011.02.28. 18:11

végrehajtó1 olvass vissza a kérdésemre pls!

végrehajtó1 # e-mail 2011.02.28. 15:08

Akkor ugrott az előleg.Valamint a következő alcsonyabb árat licitáló kapja meg.És a különbözetett kötelezik hogy fizesse meg.

Ha nincs akkor uj árverés.

kavalkád # e-mail 2011.02.28. 12:13

Köszönöm.
Ha nem fizeti ki a vételárat akkor mi lesz ?
(azt gondolom hogy ő ilyen "árfelhajtó"-ként jött oda.)

végrehajtó1 # e-mail 2011.02.28. 10:23

Aki az árverési jegyzőkönyvben szerepel.

kavalkád # e-mail 2011.02.28. 10:05

Szép napot !

Kaptunk a vh-tól árverezési jegyzőkönyet. Az egyik árverező meghatalmazással jött. (Legalább is ezt mondta.)Végül ő vette meg az ingatlant (kikiáltási ár 250,0 eFt volt és 500,0e Ft-ért vette meg.)

A jzk.-ben a meghatalmazott neve szerepel mint nyertes árv.vevő.
Akkor most papírforma szerint ki az új tulaj ?
Egyszerűen nem értem , és azért érdekel mert vele leszek osztatlan közösben....

lewho # e-mail 2011.02.28. 09:35

A könnyebb érthetőség kedvéért: a vh kérő és a zálogjogosult 2 külön személy! Nem a zálogjogosult "indítja" a vh-t!

lewho # e-mail 2011.02.28. 09:02

.

lewho # e-mail 2011.02.26. 22:08

nandy, tudom. De ha nem a zálogjogosult a végrehajást kérő, és a vh kérő kifizeti az előleget, akkor nem fog szünetelni a vh (gondolom, nincs olyan, h csak az egyik hitelező vonatkozásában szünetel), ergo árverés is lesz.

Namármost miután a zálogjogosult bekapcsolódik az eljárásba, és nem fizet, de a záloggal terhelt ingatlant elárverezik, miért nem fogják kielégíteni, legfeljebb levonják a költséget a részéből?

Az előleg fizetésének elmulasztása szerintem nem eredményezheti azt, hogy ha egyébként elárverezik az ingatlant, a bekapcsolódott zálogjogosult nem nyer kielégítést. A Vht.-ban csak annyit találtam, hogy a vh szünetel, ha felhívásra nem fizeti ki a vh-t kérő (ilyen jogállású a zálogjogosult is) az előleget. De a vh mégsem szünetelhet, hiszen ellenkező esetben arra az abszurd eredményre jutnánk, hogy a zálogjogosult megakadályozhatja az árverést pusztán azzal, h nem fizet előleget.

nandy #   2011.02.26. 19:31

lewho:

biztosan tudod Te is, hogy a végrehajtás eljárás (bizonyos kivételekkel..) csak akkor indul meg, ha a vh. kérő megelőlegezi a vh. költségeket. A végrehajtás során befolyt összegből pedig elsősorban a vh. költségeket kell jóváírni. Ha ezen felül marad pénz, akkor abból lehet kielégíteni a zálogjogosultat stb...

lewho # e-mail 2011.02.26. 12:13

valaki?

lewho # e-mail 2011.02.25. 12:50

Illetve a költségeket is levonhatja a végrehajtó a befolyt vételárból!

lewho # e-mail 2011.02.25. 11:50

végrehajtó1 köszi a választ!

Nem fogják kielégíteni? Miért nem?

az előleg megnemfizetése nem csak azt eredményezi, hogy a vh szünetel? És ha a vhkérő befizeti, akkor olyan nem lehet, hogy szünetel, el fogják árverezni az ingatlant, a zálogjogosult bekapcsolódását pedig már engedélyezte a bíróság.

végrehajtó1 # e-mail 2011.02.25. 11:31

emdé

Sok mindent nem.Próbálj egy 2 havi részletet kicsikarni.Ha nem megy akkor fizesd be.