mikor jár le a munkabért terhelő végrehajtás?


berry38 # 2011.05.02. 15:50

Köszönöm Végrehajtó1,de ha pert indítók akkor sem kell visszafizetnie a gyerektartást,mert az nem jár vissza vagy igen?Visszakövetelhetem a túlfizetést?
ha nem fizetema rózsaszín utalványt akkor meg halmozodik csak az adósság vagy nem?

végrehajtó1 # 2011.05.02. 15:25
  1. végső esetben pert indít a vh kérő ellen.
  2. nem fizeti be rózsaszín utalványon(ez a legegyszerűbb:)
berry38 # 2011.05.02. 14:57

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem,hogy nem vonható felelősségre az a végrehajtást kérő személy,aki nem jelenti be a végrehajtónál,hogy ő megkapja a gyerektartást,csak úgy ahogy eddig, rózsaszín utalványon és nem levonással?Mit tehet az ember ha a béréből is vonják a gyerektartást meg még fel is adja,csak az útobbit egyszerűen nem jelenti le a végrehajtást kérő.

Köszönöm a válaszokat

végrehajtó1 # 2011.05.02. 12:43

Ha vh kérő vagy akkor tudod hogy eddig mennyit kaptál meg a követelésedből.

Nincs olyan hivatal.De a vh-nál tudsz infót kapni.

De nem értem mi a túrót akarsz jelezni?:)

foltoska # 2011.05.02. 05:24

végrehajtó1.
Köszönöm a kérdésemre irt sorokat,de lehet rosszul fogalmaztam

  • a honnan és hogyan tudható meg a tartozás fizetésének kb a vége?A végrehajtást kérő szemszögéből kérdeztem.Végül is erre az előző hozzászólásnál választ kaptam
  • második kérdésemre köszönettel várom a választ.
  • van olyan hivatal akinek jelezni kell,lehet a tartozást?

Üdvözlettel

végrehajtó1 # 2011.05.01. 19:55

Megelőzi.Ez esetben adóra 33% 17% a banki tartozásra megy.Bár sok munkáltató nem így teszi...

MileyC # 2011.05.01. 17:19

Tisztelt Fórumozók?

Ez a kérdés engem is foglalkoztat. Ha például van egy banki kölcsöntartozásom, amit tiltanak és lesz egy adótartozásom, akkor a banki hiteltartozás letiltását megelőzi az adótartozás tiltása? Ha igen, akkor a következő hónaptól egyszerűen csak az adótartozást fogják tiltani a jövedelemből?

végrehajtó1 # 2011.05.01. 16:32

Az adós akinek nem tudni meddig és milyen levonás terheli munkabérét.

Az adós tudja milyen levonást terheli.

hisz igy akár későbbi azonos tipusú megelőzheti a korábbi tartozást?

a későbbi azonos tipusu nem előzi meg a korábbi tartozást.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.01. 16:01

Azt valóban nem tudhatja a végrehajtó, mennyi idő alatt folyik be a teljes tartozás összege, mert nem jós. De azt fillére tudnia kell, hogy adott napon éppen mennyi a teljes tartozás összege.

foltoska # 2011.05.01. 15:56

Az adós akinek nem tudni meddig és milyen levonás terheli munkabérét.

  • Hogyan és honnan tudható meg a tartozása fizetésének kb. vége.

A birósági végrehajtó felvilágositása szerint hosszú ideig terhelt a munkabére,/az 1.5.10.év /konkrét válasz nem adható?

  • Van olyan hivatal akinek jelezni lehet,kell a tartozást,hisz igy akár későbbi azonos tipusú megelőzheti a korábbi tartozást?

Köszönettel várom a segitő választ.