Munkagép kölcsön fedezeteként


guba # 2011.05.09. 18:41

Jelzálog fedezetként szolgálhat a két gép, de szerintem ha csak 20 %-al haladja meg az értékük a követelést, akkor ez egy kicsit kevésnek tűnik. Bár ha könnyen eladhatóak, akkor nem feltétlenül.

kovacsz # 2011.05.09. 17:58

Azért dátum nélküli adásvételi szerződésre ne biztassunk senkit se....

monalisa1 # 2011.05.09. 17:19

Állítsa be a telephelyetekre azt a két munkagépet, így ténylegesen fedezetül szolgálnak esetleges fizetés nehézség esetén. Mert ugye nem gondolják azt, hogy a kölcsön visszafizetése előtt a gépeket használni is akarnák?! (Bármely okból összetörhet/amortizálódhat stb. az a fárnya gép, aztán volt fedezet nincs fedezet.)

Külön: készüljön adásvételi szerződés napi dátum nélkül, ha teljesít oké - összetépni, ha nem, akkor onnantól tiétek a telephelyen álló két gép.

Tudom, hogy kemény feltétel, de ha neki pénz kell... (Vélhetően bank nem áll vele szóba.)

Ha azzal jön elő, hogy "a" gépekkel akarja kitermelni a kölcsönpénz visszafizetését, nos NE ezekkel.

Jelzálogot nem tetetheszt a gépekre mert nem ingatlan, tehát kell hogy valami "kézzelfogható" legyen a bírtokodban.

monaLuis
laikus hozzászóló

valeer # 2011.05.09. 16:20

Tisztelt Szakértő!

Építőiparban egy cég szeretne a mi cégünktől pár millió nagyságrendű kölcsönt felvenni. A fedezetet két munkagép jelentené, amelyek becsült értéke úgy 20%-al nagyobb a kölcsön összegénél.
Kérdésem, nem fizetés estén hogyan tudom magamhoz váltani a fedezetül szolgáló munkagépeket?
Valóban biztos fedezetnek számít két munkagép?