Vagyonelkobzás...


gerbera317 # 2020.06.23. 17:03

Nem járhatott volna nálad a végrehajtó, és július 2-áig nem is mehet(ne). Vagy valami elkerülte a figyelmemet, de ennek én most nem fogok utánajárni. Majd talán Grave helyreigazit, ha valamiben tévedek.

Nahajm # 2020.06.23. 14:44

azért használtam a végrehajtóK szót,mert ketten mentek ki, ez áll a jegyzökönyvben.

Nahajm # 2020.06.23. 14:43

Junius 8-àn kint jàrtak,de senki nem volt otthon.( erröl nem kaptam előzetes tàjèkoztatást) Június 15-èn èrkezett a levél,hogy ismèt kimennek 29-èn. Nem kaptam a felfüggesztèsi ,vagy halasztàsi kèrelmemre vàlaszt. ( azèrt irtam, hogy ne június 29-èn jöjjenek,hanem valamivel később) . Köszönöm az eddigi segítséget!

gerbera317 # 2020.06.23. 14:38

Bocs, ezt nem ide akartam.

gerbera317 # 2020.06.23. 14:38

2020. évi LVIII. törvény a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről. 153. § (2) Ingatlan kiürítése iránt, azzal összefüggésben intézkedni, valamint ingatlan kiürítésére irányuló helyszíni eljárási cselekményt foganatosítani 2020. július 1-jét követően lehet azzal, hogy az intézkedés, eljárási cselekmény lefolytatására, a halasztásra, a jegyző értesítésére vonatkozó határidő 2020. július 2. napján újrakezdődik.

gerbera317 # 2020.06.23. 14:36

A június 29. is kamu(nak tűnik). 2020. évi LVIII. törvény a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről. 153. § (10) Ha a veszélyhelyzet miatt nem került sor helyszíni eljárásra, hagyományos árverésre, vagy helyszíni eljárási cselekményre, az eljárási cselekményt 2020. július 1-jét követően lehet foganatosítani azzal, hogy az eljárási cselekmény lefolytatására vonatkozó határidő 2020. július 2. napján újrakezdődik.
Nem értem mit nem értesz. A helyszíni eljárás és a foglalás az adós távollétében is foganatosítható. Néha nem is hátrány, ha nincs ott az adós. Bőven elég, ha egy, az adóssal azonos címen tartózkodó, megfelelően értelmes személy jelen van (a jajveszékelő anyuka, meg a "maguknak ehhez nincs joguk" csatakiáltással mellét verő apuka nem tekintendő annak).
Kértem a végrehajtás felfûggesztését, azzal az indokkal, hogy részletekben szeretném kifizetni
A részletfizetés tipikusan az a teljesítési forma, aminek felfüggesztés hatálya alatt nem kell eleget tenni, illetve felfüggesztés alatt nem kényszeríthető ki. Gondolom, elutasították a kérelmedet (mert csak azt lehet az ilyennel). Megjegyzem, a részletekben történő teljesítésre eddig is megvolt a lehetőséged, és eztán is meglesz. Két dolog kell csak hozzá: pénz, és tevőleges teljesítési szándék. Felfüggesztés éppen nem.
Azt még jegyezzük meg, hogy a "végrehajtók" kifejezés csak olyankor értelmezhető, amikor évente egyszer összegyűlnek a Kar szervezésében. Hivatali tevékenysége során "a végrehajtó" kifejezés az egyedüli helyes.

Nahajm # 2020.06.23. 14:06

Nem értem mire èrti azt amit ir, június 29-én jönnek ki. Erről értesitèst kaptam.

gerbera317 # 2020.06.23. 13:49

Nem foganatosíthat. Bocs.

gerbera317 # 2020.06.23. 13:48

Azt, hogy van-e mit foglalni, nélküled is meg tudják állapítani. Egyébként pedig kamunak tűnik a problémád, mert még jó egy hétig nem foganatosított helyszíni eljárást a végrehajtó.

Nahajm # 2020.06.23. 13:33

Köszönöm szépen! Kértem a vègrehajtás felfûggesztését, azzal az indokkal, hogy reszletekben szeretném kifizetni, mivel egyszerüen tényleg nem tudnak mit foglalni. Szülöi hazban élek ( max a ruháimat ill.tabletemet) Illetve ha ez nem lehetséges,ne hétfön hanem július közepèn jöjjenek,mert jelenleg nem tartozkodok otthon. Bizom benne,hogy megtudok velük àllapodni.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.23. 13:20

Nem váltják át. Amit tudnak, behajtják, a többi meg majd elévül.

Nahajm # 2020.06.23. 12:39

Üdv! Még 2015-ben rendelt el a bíróság ellenem 617.000 ft-nyi vagyonelkobzást. A végrehajtók hétfön jönnek, nekem nincs ennyi vagyonom . Ilyenkor mi a teendö? Ezt átvàltják szabadságvesztesre, vagy részletekben kifizethetem? Köszönöm szépen a válaszokat!

Csucsu-ki # 2011.10.15. 14:25

Én is úgy tudom, hogy 5év mire az „a követelés” elévül.
Na de...az odafigyelő végrehajtó vigyázz arra, hogy a követelés ne veszítse érvényét.

lengyel.k # 2011.10.14. 08:41

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy a vagyonelkobzás elévül -e és ha igen, akkor mikor?

Ezt a kérdést személyesen 3 jogász ismerősömnek tettem fel, 2 azt mondta, hogy 5 év az elévülése egy pedig azt, hogy soha nem évül el. Mi az igazság? Olyan válaszát várnám, aki járatos benne. Fontos lenne tudnom...