végrehajtás elévülése??


gerbera317 # 2012.06.13. 21:31

A végrehajtó 5 évig köteles függő tételként kezelni a gazdátlan összegeket. Az nincs szabályozva, hogy ez után mi történik az összeggel. A végrehajtót kell megkérdezni. Nem kizárt, hogy még kifizethető az összeg, sőt, a végrehajtó kifejezetten örülni fog, hogy megszabadulhat a függő tételtől.

somana # 2012.06.13. 12:31

Tisztelt Jogi forum!

Nagymamam hazat kb. 7 evvel ezelott elalrvereztek, de nem vette at a neki jaro osszeget. A kerdesem az lenne, hogy ennyi ev utan megkaphatja-e a neki jaro penzt?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.10. 18:49

Nem értem. Bizonyára az én hibám.

Doloresg # 2012.06.10. 18:42

Az ügy elévülését kértem megállapítani.
ÉS valahol azt olvastam, a hatályon kívül helyezés nem végrehajtási cselekmény.
Főleg 2002 és 2011 ig semmi levelet nem kaptam a bíróságtól.

Azt már végzésben elismerték 2007 ben rossz helyre címezték a levelet, azért nem kaptam meg. 2002 június és 2011 január között semmi levelet nem kaptam sehonnan. 2011. január 3 án kaptam egy letiltást a végrehajtótól,addig ő sem küldött semmit.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.09. 22:20

Jó hosszú. Csak az nem derül ki belőle, hogy mi is a problémád konkrétan, milyen döntéssel szemben akarsz felülvizsgálatot.

Doloresg # 2012.06.09. 17:44

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.
Tudom 5 év a végrehajtásban az elévülés, és bármilyen cselekmény megszakíthatja.
Azt kérdezném egy bíróság által kiadott, hatályon kívül helyezési végzés is ilyen cselekmény lehet?

Az lenne a helyzet 2002 ben elárverezték az örökölt házamat, mert a volt férjem tartozását tőlem hajtották be.Rajta nem lehet.Mikor felvette házastárs voltam még.
Én semmit nem írtam alá a hitelénél,és mégis 100% ban tőlem akarják behajtani.Már 1 millió elment részemről és még van 3 millió.Valamikor ő 400 ezret vett fel.

2002-ben kifogással éltem a végrehajtás ellen.Megkaptam a választ elutasították.Ez júniusban volt

De 2002.november 16 án egy másik végzés hatályon kívül helyezte és új eljárás kezdődött.Én ekkor már más állandó lakcímre költöztem, ami a lakcím nyilvántartóba be volt jelentve .Mert ezt a 2002 novemberi végzést nem kaptam meg.

Az ügyben a végzés 2007. novemberében született.
Ezt már elismerte a bíróság nem volt szabályosan kiküldve.
De most azzal érvelnek a 2002 novemberi végzés szakította meg az elévülést.
Hatályon kívül helyezés is megszakíthatja az

elévülést?
Keresem ezt a 2002 novemberi végzést, de a bíróság nem tudja nekem bemutatni ki is adta fel.
Eger , Gyöngyös , vagy Heves.
Már 10 levelet írtam kértem küldjék a feladás igazolását.

A bank 2002 és 2011 között egy levelet sem küldött részemre.nem tudtam hogy még van tartozás.
Közben több házat is örökölt a volt férjem, tőle mégsem hajtották be.

Menjek felülvizsgálati kérelemmel tovább?

Mert már nincs felebezésnek helye.
Köszönöm ha valaki segítene.

Jin023 # 2012.04.24. 17:55

Az elévülés a végrehajtásban 5 év, ami viszont nem jó hír hogy az elévülést bármely végrehajtási cselekmény megszakítja, tehát az utolsó intézkedéstől számított 5év. Így el lehet húzni ezt a végtelenségig. Továbbá az elévülés nem magától következik be, hanem a kötelezett kezdeményezésére a bíróság dönti el.

gerbera317 # 2012.02.04. 21:38

az lenne a kérdésem hogy ez mikor évülhet el?

Mi mikor évül el?

mika42 # 2012.02.03. 21:53

2002-ben fölvett 1 1/2 évig fizetett kölcsönt örököltem a feleségemtől.most érkezett a végrehajtás fázisába.a nyugdíj folyósító elutasította a végrehajtó által kért letiltást mivel a hozzátartozói és az árva ellátásból nem veheti el.sem ingó sem ingatlan vagyonom nincs csak egy életbiztosítás amit az árva ellátásból fedezek. az lenne a kérdésem hogy ez mikor évülhet el és hogy tud e valamit ártani nekem a végrehajtó a biztosítást lefoghatja e? ennek a két gyermekem a kedvezményezettje köszönöm előre is a választ!