Jogtalan végrehajtás elleni per esélye?


Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.10. 16:41

Hát ki másnak adnának? Az viszont igaz, hogy tényleg nem fog menni távgyógyítással; keress egy ügyvédet irl.

arthas74 # 2012.09.10. 12:47

Én azt gyanítom, hogy a Gázművek, megbízott egy jogi képviselőt járjon el az ügybe. Bár nem tudom, milyen indíttatásból, hisz egyszer már az összes tartozásomat át adta végrehajtásra. Felmerült volna egyéb költsége még? Lehet, de azt is fel vezeti a nevem alá mint tartozást. Amit mi 2011 április 21-én fizettünk ki személyesen a gázműveknél a rendszerükben még aktív tartozásokat. Valószínűleg menet közben fizettük be a maradék tartozást személyesen, mint ahogy a jogi
képviselőt megbízta. És a befizetés után nem jelezte a fizetés megtörténtét és így az tovább ment végrehajtásra. Akkor viszont nem én hibáztam és nem nekem kellene ezt a hibát megfizetnem. Ezért érzem úgy, hogy az egész végrehajtás nem jogos.
Ez csak az én véleményem, találgathatok, meg agyalhatok ezen, erre választ nekem nem fognak csak úgy adni.

gerbera317 # 2012.09.09. 19:56

arthas74

Vond vissza a végrehajtási kifogást, és akkor talán visszakapod az illetékét! Itt korlátozás vagy megszüntetés iránti pernek van helye. Vagy talán annak sem:

Azt írod, hogy végrehajtás indult ellened, melynek során letiltásból + befizetésből megtérült a főgáz követelése. Hogyan kerül elő egy újabb végrehajtási lap ugyanahhoz a követeléshez? Én azon sem csodálkoznék, ha végrehajtási lap visszavonásának lenne helye.

Tedd a következőt: Nézd meg a korábbi főgázos ügy végrehajtási lapján, és azon a végrehajtandó határozat számát. Ha ez megegyezik az újabb vh-lapon feltüntetett határozatszámmal, akkor a kibocsátó hatóságnak vissza kell vonnia a végrehajtási lapot. Egyébként pedig pernek van helye.

Egyébként pedig f@x üsse ki a fogát annak a végrehajtónak, amelyik nem tudja, mit kell tanácsolni az adósnak Vht. 41. § esetén! Meg annak az adósnak is, aki nem tudja, ha végrehajtó jár el ellene, akkor a végrehajtónak kell fizetni, nem másnak...

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.08. 07:28

A "végrehajtási kifogás" tanáccsal megtévesztettek téged! Nem lesz jó.
"eljárás korlátozása" iránti pert kellett volna indítanod...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.07. 17:38

A végrehajtást kérőnek fizettél. A végrehajtónak kellett volna. Most egyetemlegesen tartoztok a végrehajtónak az őt illető díjjal, szóval teljesen jogosan tiltatja a fizetésedet.

arthas74 # 2012.09.07. 15:05

Ugye nem olvastad el rendesen? Ezért kár volt hozzá szólni.
Tartozásom ami volt 2011 április 21-én végleg teljesítettem minden tekintetben.
A 2011 Június 17-én keltezett végrehajtási kérelem olyan összegeket kívánt újra behajtani ami már 2011 április 21-én befizetésre került.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.07. 14:54

Ugye, viccelsz? Kártérítési igénnyel, mert behajtják rajtad, amivel tartozol?!
"Hol a kamera?"

arthas74 # 2012.09.07. 14:34

Tisztelt Fórumozók!

A Fővárosi Gázművek felé volt tartozásom, mely végrehajtásra került és a fizetésemből
havi rendszerességgel, letiltassál vonták. 2011 Áprilisára a tiltás elérte a tőke
tartozást. Apukám segítségével 2011 Április 21-én egy-összegben befizettük a fennálló
tartozást a Fővárosi Gázművek pénztárában. És a pénztári befizetés mellé kértünk
Pénztári bizonylatot mely tételesen felsorolta a befizetett összegeket és azok jogcímeit.
Majd 2011 Október vége felé (sajnos a borítékot nem találtam) a végrehajtótól kaptam egy
levelet, melyben a Gázművek által kérvényezett végrehajtási kérelem és a Végrehajtó saját
végrehajtási lapját tartalmazta. Végrehajtási kérelmen először a végrehajtó átvételi pecsét
dátuma szúrt szemet, 2011. Június 24. Majd megnéztem a kérelmi lap kiállítási dátumát, mely
2011. Június 17. Tüzetesebben átnéztem a végrehajtási kérelmet, mégis mit kell még fizetnem.
Két tétel volt felsorolva ami a Fővárosi Gázművek pénztári bizonylatán már egyszer kifizetésre
került. Összeszedtem a papírokat és 2011. november 16-án a végrehajtónál megjelentem panasszal
élve, miszerint a követelt összeg már kifizetésre került. Ott kiállítottak egy iratot, hogy a
Gázművek adjon számot a befizetésről, mivel az általam bemutatott pénztári igazolást ő nem
tudja elfogadni. Hiába hivatkoztam a dátumokra, hogy a teljesítés már jóval korábban megtörtént
mint ahogy a végrehajtási kérelem kiállítása megtörtént. Két hét elteltével vissza tértem a
végrehajtóhoz, hogy megtudjam milyen választ adtak. A Gázművek a két tétel befizetését
leigazolta, de a perköltség, a kamat és a végrehajtói járulék pedig maradt. Végrehajtó
javaslatára, ha panaszom továbbra is fenntartom, akkor a bíróságon végrehajtási kifogással
élhetek. Ezt meg is tettem. Ez ügyben jogerős ítélet(végzés) még nem született, de ennek
ellenére a végrehajtó 2012 Augusztusában és 2012 Szeptemberében végrehajtást foganatosított,
utasítva a munkáltatómat a fizetésem törvényben előírt letiltására.
Azt szeretném tudni, hogy a fizetésemből eddig levont összegeken felül élhetek e kártérítési
igénnyel?

gerbera317 # 2012.08.13. 20:05

A végrehajtó azért foglalta le az autót, mert vélelmezhető volt az adós tulajdonjoga. Te azért nyerted meg az igénypert, mert megdöntötted ezt a vélelmet. De ez nem jelenti automatikusan azt, hogy a foglalás jogszerűtlen volt.

Nem fogod tudni érvényesíteni a kártérítési igényedet. Ahhoz, hogy kártérítést ítéljen meg neked a bíróság, előbb valakinek meg kellene állapítania, hogy a végrehajtó intézkedése jogszerűtlen volt, és ez a valaki nyilván nem te leszel. A törvény szerint a végrehajtó intézkedése ellen végrehajtási kifogást lehet előterjeszteni a végrehajtást foganatosító bírósághoz. Tehát egyedül a foganatosító bíróság jogosult a végrehajtó intézkedését megítélni, senki más. A végrehajtó intézkedésétől számított 3 hónap eltelte után nem lehet kifogást előterjeszteni; e határidő elmulasztása miatt nincs helye igazolásnak. Tehát az objektív határidő elteltével nincs bíróság, aki a végrehajtót elmarasztalhatja, de ha belül lennél a határidőn, akkor sem biztos, hogy elmarasztalnák.

Tehát a kártérítési igényed alaptalan, és az is fog maradni, ezért nem javaslom a pereskedést. Még szép, hogy nem egyezkedik a végrehajtó, hiszen nincs is miről.

fincsi # 2012.08.13. 19:33

T. Fórumozók!

A végrehajtó jogtalanul 8 hónapra lefoglalta az autónkat, amit azóta végrehajtási igényperen keresztül vissza kaptunk. A kérdésem a következő mivel én veszélyeztetett terhes voltam 100 km-re kellett utaznom bérelt autóval, a férjem külföldre járt dolgozni bérelt autóval, 8 hónapi részlet fizetés, casco, biztosítás... és nem utolsó sorban az ügyvédi és a perköltség is hozzájött még. Peren kívül próbáltunk megegyezni de a végrehajtó teljesen elzárkózik miszerint ő nem hibázott és jogszerűen járt el /az elődje meghalt/ mutogat mindenkire. Pereljem vagy sem? Van valami esély ellene vagy nyugodjak bele, hogy ezt meg lehet tenni sajnos?!!