Őstermelő végrehajtása


lewho # 2013.04.05. 09:33

követelést is le lehet foglalni...

pl. támogatást

wers # 2013.04.05. 09:00

kalmi, egyre kevésbé értem, mi a kérdésed.

Így kérdés, hogy mennyire folyik össze a magán vagyon az őstermelői tevékenységgel....
jajj.. nem mindegy, miből vette a TV-t, a kocsit?

kalmi # 2013.04.05. 07:42

Konzultáltam másokkal és érdekes dolgot mondta, hogy az őstermelőnek nem kötelező a bankszámla, az agrár támogatás is mehet postán....
Ami info fontos, hogy nem egy őstermelői tevékenységből származó végrehajtásról beszélünk, hanem egy olyan magánszemélyről, aki őstermelő és ebből származik a jövedelme.
Így kérdés, hogy mennyire folyik össze a magán vagyon az őstermelői tevékenységgel....

wers # 2013.04.05. 04:57

Őstermelő ellen végrehajtás csak ezen tevékenységén kívüli tartozása miatt lehetséges
Ezt hogyan érted? Ha nem fizeti ki a vetőmagot, azt nem lehet végrehajtani?

Dr.Attika # 2013.04.04. 21:02

Őstermelő ellen végrehajtás csak ezen tevékenységén kívüli tartozása miatt lehetséges. Sokan nem értik, hogy mit takar az őstermelői minősítés.

lajcsó # 2013.04.04. 20:47

Az őstermelő bankszámlája is végrehajtás alá vonható. Márpedig ha igénybe vesz bármilyen agrártámogatást akkor lennie kell bankszámlának.

kalmi # 2013.04.04. 20:27

:))) Nagyon tetszett a példád és valamelyest helyén is való.

Akkor vissza az elejéhez elvileg valahogyan meg lehet tudni valakiről a végrehajtónak (végrehajtó számára is publikus adatbázisból), hogy esetleg őstermelő-e vagy sem, illetve az itt keletkezett jövedelmet valahogyan lehet-e végrehajtani?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 18:17

A végrehajtás arra való, ha az adós önként nem teljesít. Akkor pedig nem túl meglepő, ha az adós a végrehajtás alatt sem teljesít önként.

(Az együttműködési kötelezettség nem azt jelenti, hogy az elítélt maga szerez a kötelet az akasztáshoz.)

kalmi # 2013.04.04. 18:10

Akkor már semmit, de ha valaki azt nyilatkozza, hogy neki nincs semmi jövedelme, de közben keletkezik és ezt nem vallja be, akkor szerintem valamit elkövet ezzel...
Azaz az adósnak elvileg együttműködési kötelezettsége van szerintem az végrehajtóval...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 17:44

Mit tehetne? Hogyan foglaljon le utólag már elköltött jövedelmet?

kalmi # 2013.04.04. 17:23

Ha jól értem, hogy SZJA, vagy valamilyen adófizetési kötelezettsége keletkezik, azaz ha azt mondja valaki, hogy őneki nincs semmi jövedelme, de év végén keletkezik x SZJA, akkor mi történik? Pl: Ezt a végrehajtó látja-e és ha látja mit tehet?

lajcsó # 2013.04.04. 14:28

"ez milyen "munka viszonynak számít"
"Mezőgazdasági őstermelő: az a 16. életévét betöltött, nem egyéni vállalkozó magánszemély, aki a saját gazdaságában a 6. számú mellékletben felsorolt termékek előállítására irányuló tevékenységet folytat, és ennek igazolására őstermelői igazolvánnyal rendelkezik, ideértve a termőföldről szóló törvény szerint családi gazdálkodónak minősülő magánszemélyt és e magánszemélynek a családi gazdaságban nem foglalkoztatottként közreműködő családtagját is, mindegyikre vonatkozóan a 6. számú mellékletben felsorolt termékek előállítására irányuló tevékenysége(i)nek bevétele (jövedelme) tekintetében." (SZJA Törvény)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 14:21

Ez az, hogy sehogyan sem látja. A terményt tudja esetleg lefoglalni ingóként.

kalmi # 2013.04.04. 12:41

Akár lehet búza is, mert jó most az árra :)

A viccet félre téve engem is inkább a technikai háttere érdekel, hogy ez milyen "munka viszonynak számít", azaz a VH hogyan látja? Ha nem akkor erre fel kell e külön hívni a figyelmét?

wers # 2013.04.04. 11:12

lehet buta a kérdés, de terményben nem hajthat végre?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 11:02

Miért ne lehetne végrehajtható? A gyakorlati megvalósítás viszont erősen kétséges.

kalmi # 2013.04.04. 10:09

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném megkérdezni, hogy az őstermelő jövedelme végrehajtható (valahol kimutatható)? Ezt a bírósági végrehajtó alap esetben ellenőrzi?

Köszönöm!

KALMI