Ha kevés a fedezet a végrehajtásnál


Zsuzsanna69 # 2013.07.17. 18:31

Még egy kérdésem lenne. A volt férjem miután a tulajdonrészét elárverezik, tudni fogja, hogy maradt további tartozása. Tud-e később intézkedni, hogy az örökségére már ne tudjak tovább terhelni? Még nem örökölt, de hamarosan fog. Arra gondoltam, hogy esetleg lemond az örökségéről a gyerekei javára hogy ne tudjak ráterheltetni.

gerbera317 # 2013.07.17. 14:14

Ha az adósod vagyontárgyát megveszed árverésen, akkor a vételárnak azt a részét, ami a felosztási terv szerint neked jár, visszatarthatod. Korábban ez egész' jó lehetőség volt, különösen 2. árverési utáni átvételkor, de mostanra elrontották, úgyhogy sok jóra ne számíts.

Zsuzsanna69 # 2013.07.17. 13:15

Tisztelt Gerbera 317!
Mit jelent az, hogy vásárolhat beszámítással?

Zsuzsanna69 # 2013.07.17. 13:13

Köszönöm a válaszokat és pontosítok. Családi ház fele-fele tulajdon. Volt férjem tulajdonrészére van végrehajtás bejegyezve (tartásdíj stb.). Én kívánom megvenni, de az igazságügyi ingatlan értékbecslő szerint ez a fele tulajdon 8 milliót ér. A volt férjem tartozása már több, mint 8 millió, ráadásul sorban állunk. A végrehajtó említett valami felosztási tervet, de marad még tartozása. Tudom, hogy a tartásdíj elsőbbséget élvez, de egyéb tartozása is van irányomba, és ezekkel már csak a sor vége felé állok, tehát marad még tartozása.

gerbera317 # 2013.07.17. 13:04

A nyitó kérdés nem tér ki arra, hogy a kérdező adóstárs-e, vagy nem adós tulajdonostárs. Ha utóbbi, akkor minden további nélkül árverezhet.
Az sem derül ki, hogy végrehajtást kérő-e a volt férje ellen, vagy csak követelése van vele szemben. Ezen múlik ugyanis, hogy vásárolhat-e beszámítással vagy sem.

wers # 2013.07.17. 12:53

olvasom, én úgy értettem, hogy a férj része nem futja az összes adósságra (méhg arra sem, amivel neki tartozik), a volt feleség reménykedik, hogy a leendő örökségre is rá lehet terhelni a fennmaradót

Dr.Attika # 2013.07.17. 12:41

Olvassátok vissza a topicindító első mondatát.

wers # 2013.07.17. 12:23

azt írja, volt férje, nem biztos, hogy ő is adós

Angelicasol # 2013.07.17. 12:20

Mért lenne adós ő is? Szerintem erre nincs elég infó a kérdésben...

Dr.Attika # 2013.07.17. 12:16

És még annyit, hogy nem árverezhet, mert a férje után Ön is adós a főszabály szerint.

Dr.Attika # 2013.07.17. 12:14
Zsuzsanna69 # 2013.07.17. 12:06

Végrehajtás van bejegyezve volt férjem tulajdonrészére a közös házunkra. Nemsokára árverezik a fél házat, az ő részét (amit szeretnék megvenni), azonban a tulajdonrész kevesebb mint amennyivel ő nekem tartozik. (Nem csupán nekem tartozik, többen sorakoznak a földhivatali bejegyzés alapján). Lehet, nem szép dolog ilyet kérdezni, de úgy néz ki, nemsokára örökölni fog. Továbbvihető-e a végrehajtás az öröklött ingatlanra?