miniszteri indokolás


Legislator # 2008.03.24. 14:47

Erre mondanák a Lipótvárosba, hogy"ögyes". A legendák szétfoszlanak, a technika diadalmaskodik.


Sunshine after the rain.

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.02.15. 15:29

nekem kirakja bal felső oldalra ikonba

Legislator # 2008.02.15. 14:16

Úgy tudom, a Ptk. indokolása az Ogy. Kvt.-ben elérhető, még ha ez időrabló is, egyszer lemásolod, és megvan.


Sunshine after the rain.

kismókus # 2008.02.15. 12:20

Dr. Attika: Igen, Complexet. A kapcsolódó anyagoknál ki tudom választani az indoklást is, de amikor a normaszöveg megjelenik, nincs a szövegbe ágyazva az indokolás (bal oldalt felül egy felkiáltójel jelzi más törvényeknél -pl. menekültjogról - PTK-nál viszont nem)
Törvények indoklása menüpont. Minden törvényjavaslathoz fűzött miniszter indoklás ott megtalálható.” Igen, a legtöbb benne van, ezt nem találtam (vagy nagyon elbénázok vmit.
Köszönöm a segítséget, fáradozást.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.15. 12:10

Igen, elnézést kérek, csak a legutóbbi 2 év módosításainak az indoklása érhető el kapcsolódó anyagként a Ptk-ban.

Dr.Attika # 2008.02.15. 11:39

Béla! A törvényjavaslathoz fűzött indoklást nem látja a kapcsolódó anyagoknál. Azt külön kell keresni, úgy ahogy leírtam.

Dr.Attika # 2008.02.15. 11:30

Miért nem látszik? Nálam látszik. Complexet kérdezted ugye?

kismókus # 2008.02.15. 11:13

Köszönöm szépen az értékes útmutatásokat!

DrAttika: Előzetesen kísérleteket tettem, a "Kapcsolódó anyagok..." opciót választva a kommentárok, döntvények, jogegységik látszanak nálam, indoklás még bejelölve sem.

KBS: "Tv. indoklása" adatbázisban a kevésbé nagy terjedelmő tv-k indoklása benne van...

Hozzászólásaitokból az derült ki számomra, tulajdonképpen "időpocsékolás" a miniszteri indokolásokba belenézni, mert a kommentárok többet mondanak... (Annak idején a fősulin még olvastattak velünk ilyeneket - mármint indokolásokat) Mégegyszer köszönet :):)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.14. 16:24

DrAttika! Az általam mondott módon egyben látja az összes indoklást, függetlenül attól, hogy mikor illesztették be az adott normát a törvény szövegébe.
Vagyis megjegyzésem arra vonatkozott, hogy egy jó megoldás után érdemes javasolni egy jobbat - de egy sokkal rosszabbat már nem.

Dr.Attika # 2008.02.14. 16:07

Béla! Nemmindegy, hogy "elvtárs" indokolt vagy nem elvtárs. A kérdezőnek a miniszteri indoklás kell. Sok esetben nem megy vele semmire, de hátha.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.14. 15:58

Vagy Országgyűlés honlapja (www.mkogy.hu), ott minden törvényjavaslat indokolással megvan.

Biztos? 1959-re visszamenőleg?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.14. 15:57

Adatbázis megnyitása. Törvények indoklása menüpont. Minden törvényjavaslathoz fűzött miniszter indoklás ott megtalálható.

A Ptk-ra nézvést pl. ott lesz az 1959-es miniszter elvtárs indoklása. A többit meg lehet összevadászni a több tucat módosításból...

Incitatus # 2008.02.14. 15:04

Vagy Országgyűlés honlapja (www.mkogy.hu), ott minden törvényjavaslat indokolással megvan.

Dr.Attika # 2008.02.14. 15:01

Adatbázis megnyitása. Törvények indoklása menüpont. Minden törvényjavaslathoz fűzött miniszter indoklás ott megtalálható.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.14. 14:28

A szöveg menüpont alatt bekapcsolod a "kapcsolódó anyagok a szövegbe ágyazva látszanak" opciót; azon belül is az "indoklást". Aztán vagy benne van, vagy nincs.

kismókus # 2008.02.14. 14:24

Segítségeteket kérem szépen!
Hol találom a Complex jogtárban sarkalatos törvényeink (konkrétan: PTK, BTK) miniszteri indokolását?