szakvizsga - "B" rész (büntető)


Zsanett08 # 2018.04.24. 12:09

Kedves Fórumozók!

Sajnos büntetőből – érthető okból – a vizsgaidőpontok június 30-ig beteltek. Amennyiben valaki mégsem próbálná ki magát (írásban és szóban) kérem, jelezzen a gerazsanett[@]gmail.com e-mail címre, mert szeretnék menni. Nagyon köszönöm.

FCsa # 2018.04.25. 13:48

Tisztelt Fórumozók!

Főiskolán, majd egyetemi éveim alatt is az a tanulási mód jött be nekem és az akkori társaimnak, hogy egy bizonyos tudás után egymást kikérdeztük. Volt aki szerette felmondani a tételeket, volt aki csak hallgatta, volt (köztük én is) aki "kellemetlen" részletkérdéseket tett fel a csoportnak, vagy tanulótársának.
Érdekelhet ez valakit Budapesten?
"B" részből, júniusban vizsgázom.

Üdv: Csaba

Adri1234 # 2018.05.01. 09:42

Kedves tagok!

Május 14-én írom az írásbelit Bv-ből!
Abban kéném a segítségeteket, hogy tudok példa feladatok után nézni!
Illetve szeretném kérni a közös email jelszívát is!
Köszönömszépen.
Üdv

Adri1234 # 2018.05.01. 09:54

Email címem lemaradt : dredryke15@gmail.com

Vidabebe # 2018.05.07. 08:28

Sziasztok!

Eladó könyvek (Patrocinium Kiadó):
BÜNTETŐ ELJÁRÁSJOG 2017.
SZABÁLYSÉRTÉSI JOG 2017.
BÜNTETŐJOG II. - KÜLÖNÖS RÉSZ 2016.
BÜNTETŐJOG I. 2015.
BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI JOG 2017.

Lehetőleg egyben, 10.000,- Ft. Kinyomtatott jogszabályok ajándék.

Érdeklődni: vida.bernadett333@gmail.com.

anett.vekony # 2018.05.08. 16:39

Sziasztok! Eladóvá vált a Büntető eljárásjog könyvem (Dialog Campus), kb fele van kiszínezve, egyébként jó állapotú. Ha valakinek esetleg szüksége van rá a május-júniusi vizsgákra, 4.000 Ft ellenében Budapesten (esetleg ezen a hétvégén Debrecenben vagy Nyíregyházán) átveheti. Érdeklődni: vekonyanett@gmail.com

Kiseper # 2018.05.14. 11:26

Sziasztok

továbbra is eladnám könyveimet együtt, budapesti személyes átvétellel, vagy postaköltség ellenében postáznám is.
Balogh Ágnes: Büntetőjog 1 Általános rész 2015 Dialóg Campus
Balogh Ágnes: Büntetőjog 2 - Különös rész 2014 Dialóg Camus
Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog, hatodik teljesen átdolgozott kiadás, 2015 Dialóg Campus

Egyben 7000 ft, és adom hozzá ajándékba a a HVG Orac BTK kiadást, lezárva 2017 07.01, egyben vannak a 2018.01.01 hatályba lépett változásokkal, és a HVG Orac Büntetőeljárás törvényt , lezárva 2017.07.12. egyben a 2018.01.01 től hatályos részekkel. (ez utóbbiak a jelenleg hatályos törvények)
Aláhúzottak, ceruzával, én mindet használtam, a különös rész is nagy segítség volt sok jogesettel, nálam elidőztünk teljesen kényszergyógykezelés, kóros elmeállapot témában, mindenféle szempontból, az általános rész könyv is nagy segítség volt.

brigusz25@gmail.com

Blanka23 # 2018.05.15. 14:03

Sziasztok!

Van olyan esetleg aki bejelentkezett B vizsgára még júliusig de már tudja, hogy nem megy el, vagy hogy halasztani fog, vagy esetleg gondolkodik rajta :D Már minden hely betelt, én viszont nagyon mennék vizsgázni :) Köszönöm előre is.

FCsa # 2018.05.15. 15:37

Sziasztok!

Valaki el tudná küldeni a szakvigzsga.bunteto@gmail.com jelszót...33 napja megváltoztatták.

Köszönettel: Csaba
fotoscsaba@gmail.com

drleda # 2018.05.19. 23:14

Sziasztok,

szeretnék hozzáférést kérni az alábbi email fiókhoz: szakvigzsga.bunteto@gmail.com

Köszönettel: nagy.adel@gmail.com

drkekesi # 2018.05.30. 10:02

Sziasztok!

Azok soványka táborát erősíteném, akik sikeres vizsga után nem a könyveiktől akarnak bőszen megszabadulni itt, hanem tapasztalatot osztanak meg a történtekről, jó lenne, ha eladó könyvekről szóló regényírás mellett erre is jutna pár perce mindenkinek!!

Pénteki napon voltam, lehet ezért is, de nagyon flottul ment a dolog, kb 20-25 perc alatt lezavartak mindenkit, alapvetően a rendszer átlátást díjazták, mintsem a törvényszöveg szó szerinti tudását, nagyon korrekt bizottság volt 2 bírónővel és egy idősebb ügyésszel..

Anyagi:

  • bcs. fogalom (ezt szó szerint) és a társadalomra veszélyesség helye a büntetőjogi akadályrendszerben, a büntetőjogi akadályrendszer általában;
  • emberölés minősített esetei, a különös kegyetlenséggel történő elkövetés részletesen, az emberölés mely eseteit rendeli enyhébben büntetni a Btk.;
  • rágalmazás, becsületsértés: tényállás és elhatárolás, valóság bizonyítására mikor van lehetőség (itt konkrétan a Btk.ban felsorolt 2 esetre volt kíváncsi);

Be.:

  • szakértőről minden, szakértő vs. szaktanácsadó, mikor kötelező, mikor kell 2, kizárás, stb., szakértők párhuzamos meghallgatásának helye a Be. rendszerében;
  • előkészítő ülésről minden;
  • tanúvédelem eszközei, különösen védett tanúról részletesebben (védetté nyilvánítás feltételei, mi a következénye, hogy/ki/mikor hallgatja meg, stb);
  • magánvádas eljárásról minden

Bv.:
ezt kérdezte az ügyész, nagyon fura volt, bonyolult körmondatokban kérdezett és motyogott, nagyon kellett koncentrálni, hogy egyáltalán a kérdést megértse az ember :)

  • elítéltek jogai, kapcsolattartáshoz, vèdelemhez való jog a bv. során, kihez fordulhat egy külföldi hontalan elítélt (én ezzel a problémával nem találkoztam a felkészülés során, mint kiderült az ENSZ emberi jogi szervéhez), meghatalmazást az elítélt képviseletére ki kinek adhat bv. során;
  • BFB szerepe, feladatai;
  • szabálysértés fogalma, szabs. szankciórendszere, mit lehet kiszabni mivel
  • szabs. elzárás időtartama

Sok sikert mindenkinek!!

kitartojogasz # 2018.06.01. 07:54

Sziasztok!

Június 14-én büntetőjogból szóbeli vizsgára átadnám a helyem valakinek, mert sajnos nem tudok elmenni. Akit érdekel, keressen mailben, a részleteket megbeszéljük.

Gy. Mariann

BarbaraSzilvia # 2018.06.03. 08:00

Sziasztok!

Eladó, jó állapotú könyvek a Patrocinium Kiadótól:
BÜNTETŐJOG I. 2017.
BÜNTETŐJOG II. - KÜLÖNÖS RÉSZ 2016.
BÜNTETŐ ELJÁRÁSJOG 2017.
SZABÁLYSÉRTÉSI JOG 2017.
BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI JOG 2017.

Együtt az összes 10.000,- Ft, külön-külön a könyv eredeti árához képest féláron.

Érdeklődni: balanbarbara@gmail.com

BAHA # 2018.06.03. 09:32

Sziasztok!

Sikeres B. vizsga után befejeztem a szakvizsgázást! Sokat segítettek az itt leírt tapasztalatok, ezért én is közzéteszem.

Anyagi jog: csak gyakorlat, gondolkodni kellett, többször elmondta, ez nincs benne a törvényben, de gondoljuk át.

  • bűnösség formái, fogalma
  • gyermek, életkor jelentősége, aki születésnapján követ el bcs-t az felelősségre vonható-e, nem és miért nem?
  • praeterintencionális bcs.-k, limitált veszélyeztetési szándék
  • lopás fogalma (mindenkitől ezt kérdezte), lehet-e tolvajtól lopni
  • sikkasztás, lehet-e sikkasztótól sikkasztani, nem, a tényállás szóról szóra történő kivesézése

Eljárás jog:
kik jogosultak fellebbezésre,
2. fokon mikor tartunk tárgyalást,
milyen ülést tarthat a bíróság,
harmadfokú eljárásban-e van-e tárgyalás
terhelt elnevezése az egész eljárás folyamán,
terhelt vallomása
elítélt meghallgatása lehetséges-e ha lezárult teljesen az egész eljárás (különleges eljárások keretében)
védő visszavonja a fellebbezést, ha ő fellebbezett csak, elég egyedül visszavonni-e
tárgyalás mellőzéses eljárás - külön kitérve arra, ha vádlott fiatalkorú

BV, szabs:

  • utólagos fokozatváltás (fel, le, okai)
  • utólagos fokozatmeghatározás
  • közigazgatási bírságot szabtak ki és utána lefolyik a szabálysértési eljárás ez így helyes-e (nem)
  • közérdekű munka megkezdésének elhalasztása, végrehajthatóság megszűnése
  • kifogás szabs. eljárásban
  • ügyész szerepe

Nagyon kedves, nagyon emberi bizottság volt. Két kúriai bíró, és egy főügyész BAZ megyéből. Két idősebb hölgy és egy férfi. Hármast kaptam először anyagi jogból, nem ment valami fényesen, de aztán ő maga mondta, hogy kijavítja négyesre, mert túl nehéz kérdéseket tett fel....Nem akar belerondítani ebbe a szép eredménybe,látja eddig csak négyest és ötöst kaptam.
Ha nem velem történik el sem hiszem, hogy ilyen létezik! (azt hiszem dr. Maklári Péternek hívták az anyagi jogot kérdező kúriai bírót)

kitartást mindenkinek és az anyukáknak üzenem, hogy két gyerek mellett is meg lehet csinálni a szakvizsgát, igaz nagyon kell hozzá a család!

Hajni

Babolat # 2018.06.03. 16:08

Sziasztok!

Szeretném elkérni a szakvigzsga.bunteto@gmail.com email-cím jelszavát, mert sajnos a korábbival nem tudok belépni.

Előre is köszönöm!

Köszönettel: Anna
babolat89@gmail.com

beigeu # 2018.06.07. 08:40

Sziasztok!
Én is szeretném a szakvigzsga.bunteto@gmail.com e-mail címhez a hozzáférést elkerni.
Köszönöm
lacotola@citromail.hu

vizs.ga # 2018.06.13. 06:23

Sziasztok!

Ahogy láttuk mostanra a közös e-mail címek használhatatlanok lettek, ezért csináltunk egy olyan felületet, ahol könnyen fel és letölthetőek lesznek az anyagok.

Itt érhető el: http://jogiszakvizs.ga/

Az a probléma, hogy nincs még rajta semmi.

Kérjük azokat, akik lementették bármilyen hasznos anyagot, segítsenek feltölteni a már meglévő kidolgozásokat.

Vagy e-mailben is lehet küldeni anyagot az info@jogiszakvizs.ga címre, azok is feltöltése kerülnek később.

Köszönjük - valószínűleg sokak nevében - a segítséget! :)

AndreaKovacs # 2018.06.14. 09:35

Sziasztok!

Szeretném én is megosztani a tapasztalataimat, mert nekem nagyon nagy segítség volt, hogy itt olvashattam a már vizsgázottak beszámolóit.

Hétfőn írtam anyagi jogból, a jogesetem BH 2005.4.135. , az alábbi, egyszerűsített verzióban:

Az I. r. terhelt akkori alkalmazottjával, G. P. sértettel gépkocsi adásvételi, illetve csereügyletbe bonyolódott, amelyből következően G. P.-nek az I. r. terhelttel szemben tartozása keletkezett.

Az I. r. terhelt ügyei intézése során pénzhez jutni nem tudott, ezért megkérte II. r. terheltet, hogy akár veréssel megfenygetve, de szerezze vissza sértettől a pénzét.

Ekkor a II. r. terhelt I. r. mobiltelefon-készülékéről felhívta G. P.-t és bemutatkozás nélkül közölte a sértettel, hogy beszélni szeretne vele. G. P. a telefonálás során ismerőse hangját vélte felismerni, ezért az épületből az utcára ment, ekkor észlelte az ott várakozó gépkocsiban ülő I. r. terheltet és azt, hogy a gépkocsiból kiszáll egy erős testalkatú ismeretlen férfi - a II. r. terhelt - és közölte a sértettel, hogy az I. r. terhelttel a 800 000 forint tartozásért jöttek és reméli, hogy a sértett fizetni akar, mert nem szeretné, hogy ha megvernék, vagy megszurkálnák. Eközben az épület háta mögé hívta G. P.-t, aki ennek a felhívásnak eleget tett.

A sértett magyarázkodott, hogy ennél kisebb összeggel tartozik az I. r. terheltnek és félelmében - mert a II. r. terhelt valamit tartott a kezében, amit kés markolataként észlelt - ígéretet tett, hogy valamit majd fizet.

Ezt követően a II. r. terhelt azt közölte a sértettel, hogy a dolgot megoldhatják másként is, nevezetesen mondjon egy olyan összeget, amiért ő békén fogja hagyni. Eközben a megverésre és megszurkálásra vonatkozó fenyegetését megismételte. Miután a sértett közölte, hogy nincs pénze, előbb aranyról, majd elektronikai cikkekről beszélt, hogy azt is elfogadja, kifejezetten a sértett nyakában lévő aranyláncot említette, ezt azonban a sértett arra hivatkozással, hogy édesanyjától kapta, nem adta át. Ezután szóba hozta a II. r. terhelt a sértett Mercedes autóját, amit elvinnének, de amikor a sértett közölte vele, hogy az autó el van rohadva, ettől eltekintett. Közölte végül a sértettel, hogy 100 000 forint olyan összeg, amivel nem sértené meg.

Félelmében a sértett végül azt mondta, hogy nincs ugyan 100 000 forintja, de 15 000 forinttal rendelkezik, a többit majd részletekben fizeti. Rövid szóváltás után a II. r. terhelt a sértettel bement annak lakásába, ahol a sértett a 15 000 forintot részére átadta, végül a terheltek a gépkocsival a helyszínről eltávoztak.

A megoldás a BH-ban.
(1. rendű: önbíráskodásra felbújtás bűntette, 2. rendű önbíráskodás kísérlete, zsarolás minősített esete halmazatban)

Ma voltam szóbelizni, egy nagyon jóindulatú, kedves bizottság előtt. Borzasztóan izgultam, egyszerűen szinte semmi nem jutott eszembe, pedig becsülettel felkészültem. Nagyon segítőkészek voltak, próbáltak rávezetni a helyes válaszra, amikor megakadtam. Inkább sok apróbb kérdés volt, semmit nem kellett teljes egészében kifejteni.

Anyagi:

  • elkövetők (tettesek, részesek)
  • kettős szándék mit jelent
  • halmazat, alaki, anyagi, homogén, heterogén (az átlátására volt kíváncsi, egy két példa is volt)
  • büntetés kiszabása
  • szab.vesztés tartama
  • feltételes szabadságra bocsátás
  • önbíráskodás, zsarolás, rablás elhatárolása

(Minden kérdés kapcsolódott valamilyen formában a jogesethez.)

Be:

  • mi a bíróság feladata (igazságszolgáltatás)
  • védő mikor kötelező
  • nyomozási bíró, főbb feladatai
  • bíróság hatásköre a nyomozás során
  • eljárási cselekmények
  • ügyvédi irodában házkutatás, miként zajlik (ügyész jelenléte)
  • egy-két gyakorlati példa tanú kihallgatással kapcsolatban

Bv, szabsértés:

  • szabálysértés fogalma
  • sz.sértési büntetések
  • sz.sértési kényszerintézkedések
  • sz. elzárás időtartama
  • elítéltek jutalmazása
  • bv bíró

Biztos kifelejtettem pár kérdést..

bianetta20150301 # 2018.06.21. 08:12

Sziasztok!
Aki a szakvizsga anyagok nyomtatását nem tudja megoldani, keressen!

f_zsuzsa # 2018.06.25. 11:22

Sziasztok!
Sikeres vizsga miatt eladósorba kerültek az alábbi tankönyvek:
Balogh Ágnes: Büntetőjog 1 Általános rész 2015 Dialóg Campus
Balogh Ágnes: Büntetőjog 2 - Különös rész 2014 Dialóg Camus
Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog, hatodik teljesen átdolgozott kiadás, 2015 Dialóg Campus
Herke Csongor: Büntető eljárásjog 2014 Dialóg Campus.

A könyvek jó állapotúak. Együtt 10.000 Ft.
Átvétel személyesen Budapesten lehetséges.
Sikeres szakvizsgát és kitartást kívánok mindenkinek!
Üdvözlettel:
Zsuzsa

Jenei Györgyi # 2018.07.07. 07:34

Sziasztok!

Keresek könyveket illetve más segédanyagokat minden témában ami a "B" szakvizsgarészhez kapcsolódik. Akár elektronikus formában is! (drjeneigyorgyi@gmail.com)

Üdv:
Györgyi

pigi001 # 2018.07.12. 13:29

Sziasztok!
Szeretnék hozzáférést kérni az alábbi email fiókhoz: szakvigzsga.bunteto@gmail.com
Köszönettel: piegelattila@gmail.com

b.nora1986 # 2018.07.18. 12:42

Sziasztok!

Szeretnék hozzáférést kérni a közös e-mail fiókhoz.

Az e-mail címem: bekasi.nora@gmail.com

Köszönöm szépen a segítséget!

Kiorasan # 2018.07.20. 20:26

Kedves Fórum!

Most kerültem "vizsgaérett" állapotba és minden segítség jól jönne. Büntivel kezdek. Szeretnék én is hozzáférni a közös anyagokhoz (kiorachan@gmail.com)

Köszönöm szépen. Üdvözlettel:

Orsi

CsNora_28 # 2018.07.24. 08:07

Sziasztok!
Szeretném elkérni a szakvigzsga.bunteto@gmail.com e-mail címhez szükséges hozzáférést.
Köszönettel,
Nóra (csevarnora@gmail.com)