Szerintetek érdemes....


Impossible # 2008.09.18. 20:32

Kacsa,

Köszi szépen! Csak tudod, amikor azt hallom, hogy a volt évfolyamtársam Izlandon mosogat meg uborkát pucol havi félmillióért, meg valaki más havi egymillióért mandarint lapátol a franc tudja már hol, és haza se akar jönni, mert az neki elég (diplomával mandarint lapátol!!!), akkor kicsit kiábrándítóan hat az a "hurrádejó"-nak titulált hír, hogy bizonyos kivételes ügyvédi irodák hajlandóak minimálbér felett fizetni. Még egy tanár is jobban keres nálunk...

Kacsa11 # 2008.09.18. 20:32

Kedves Impossible,

a 100 több, mint a minimálbér, amit említettél, ezért hoztam fel az sbgk-t. egyébként szellemi alkotások és védjegy területén elég jók, tehát lehet sokat fejlődni. és rendes munkával látnak el.

hudson egy fejvadász cég, ha nem égetik magukat veled, akkor továbbítják a CV-det az ügyfelükhöz (aki jelöltet keres). ezek általában nk-i irodák. kezdőként 250bruttó.

nyelvvizsga nem számít. az számít, hogy hány nyelven tudsz még dolgozni a magyaron kívül. az angol alap. van, ahol ennyi elég is.
gyakran német, ritkábban francia, extrém esetben spanyol vagy orosz jól jöhet.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.18. 20:29

Kacsa és amikor leszakvizsgáztál,
akkor emelték a béredet ?

Kacsa11 # 2008.09.18. 20:27

és ha már ránéztem:
squarra & partners, és D&G szintén olyannak tűnik amelyik minimálbér felett fizet,
és a Gide (Ferenczyként hírdet) biztos, hogy messze minimálbér felett fizet...csak náluk vágni kell nagyon a franciát.

Impossible # 2008.09.18. 20:24

Ja és lehet, hogy az én igényeim túlzottak, de 100 ezer nettó az "szép pénz" kategória szerinted? :D Szerintem nemegészen.

Impossible # 2008.09.18. 20:23

Hát köszi, Kacsa. Ezekszerint neked szerencséd volt. Sajnos nem ilyen híreket hallok azoktól a zismerőseimtől, akik ügyvédi irdoában dolgoznak. Szép pénz? Nade ahhoz gondolom minimum 3 felsőfokú nyelvvizsga kell...legalábbis ahogyan eddig láttam.

Kacsa11 # 2008.09.18. 20:21

most néztem meg...még mindig hírdetnek, tehát hajrá!
az sbgk-hoz is érdemes: ott ha jól emélkszem 100nettó körül kap a kezdő jelölt.

Kacsa11 # 2008.09.18. 20:19

Kedves Impossible,

nem kell messzire menned...itt az állásbörzén jelentkezz a hudson bármelyik hírdetésére.

Kacsa11 # 2008.09.18. 20:17

nekem eleinte nagyon sokat kellett olvasni...aktákat, szerződéseket, amiket aztán átbeszéltünk. fordítások, jogi kutató munkák...aztán idővel már elkezdhettem írni...levelet, szerződésmódosítást, aztán egyszerűbb szerződéseket és így tovább...
a kávé le volt főzve, tea a polcon, fénymásolni max. csak a magam cuccát...

ha kifizetnek neked egy viszonylag szép összeget, azért hülyék lennének a postára küldeni sorban állni, mert azt a szolgáltatást mástól, olcsóbban megkaphatják...

Impossible # 2008.09.18. 20:13

Ok Kacsa, akkor esetleg adhatnál nekem pár ügyvédi irodát elérhetőséggel, ahol nem kávét kell főzni. Ha tényleg ennyire szívderítően látod a helyzetet. Én ilyennel sajnos még nem találkoztam. :D

Impossible # 2008.09.18. 20:11

Egyébként pedig örülök, hogy végre egyetértünk valamiben (ügyvédi irodai munka ideje+fizetés...ja és igen, valóban az átlagról beszéltem, nem a kivételről).

Kacsa11 # 2008.09.18. 20:10

saját példámra és még sok kollégám és barátom példájára támaszkodva:
egészen komolyan gondolom.

Impossible # 2008.09.18. 20:06

Kacsa,

Nem mintha még nem kötöttem volna eleget beléd más topicokban, de úgy érzem, most ismét muszáj. :D (Mellesleg megjegyzem, hogy a tájékozottságod előtt fejet hajtok. Minden elismerésem.) De ugye azt te sem gondolod komolyan (ismét :D ), hogy ha a totál kezdő (volt) joghallgató odamegy ügyvédi irodába, akkor nem kávéfőzés, takarítás, bevásárlás, sorbanállás, fénymásolás lesz jódarabig a feladata? :D

Kacsa11 # 2008.09.18. 20:05

Kedves Impossible,

ez most a vörös posztó?:)))
egy hónappal ezelőtt pont az ilyen hozzászólások láttán kezdtel el beirogatni a fórumra...
nem akarnám előlről kezdeni az akkori vitát, pláne mivel nagyon elfajult.
de ha érdekel, akkor olvasgasd a 'gürizés minimálbérért' topicot augusztus elejétől...az újabbakat nem érdemes, mert ott már a szemkitolás ment.

szóval, amit leírtál az az ügyvédi irodai piac egyik (nem kicsi) szegmensére értendő.
vannak más ügyvédi irodák, ahol - magyar viszonylatban - egész jól fizetnek a jelöltnek, és még olyan is van ezek között, ahol nem feltétlenül kell a töködet ledolgozni (ez már tényleg ritka, ahol jól is fizetnek és napi 10óra a max)...

Impossible # 2008.09.18. 19:58

Nem érdemes elmenni ügyvédi irodába dolgozni. Az a lehető legszarabb hely, amit el tudok képzelni. Sokan panaszkodnak is, hogy rengeteg a munka (napi 14 óra vagy több), a fizetés meg pocsék, jó esetben minimálbér. Hacsak nem érzed úgy, hogy ez az életed, a midnened, ami nélkül létezni sem tudnál, akkor ne csináld, be se tedd oda lábad. Bár az is igaz, hogy ha úgy érzed, hogy ezt kell csinálnod, akkor valószínűleg tévedésben vagy, és jobb lenne kezeltetned magadat, mint ügyvédi irodába menned dolgozni. Ott csak tönkretesznek. Szóval jó véleménnyel vagyok erről, mint azt a mellékelt ábra is mutatja, dehát ezzel nem vagyok egyedül, az biztos. :D

Kacsa11 # 2008.09.18. 19:30

hű de nagyon megszaladt itten a kommentek száma:)

Kedves hunfrakk,

ha már így megszólítattam általad: valóban inkább veled értek egyet, mint Legislatorral. (bocs Legislator, de miután már annyit vitáztunk az oktatásról, gondolom ez nem lep meg:))

Kedves Ryan,

bár én a magam részéről a tanórák hasznosságát vitatom és nem tartom szükségesnek a jó tanulmányi eredményhez, abban Legislatorral egyetértek, hogy hallgatóként a tudás megszerzése a legfontosabb. Elsősorban tanulj! (ne csak jogot, nyelvet is - azzal többre mész, mintha a jogbölcselet kollokviumod 2es helyett 4es...)

tanulni azonban dolgozva is lehet...én nem divezifikálnék annyira, mint hunfrakk...ha tudod, hogy egyáltalán nem érdekel a büntetőjog, akkor pl. ügyészséggel ne foglalkozz...
de egyébként hunfrakk ötlete nem rossz.
arra figyelj viszont, hogy olyan helyre menj, ahol fejlődhetsz, nem pedig kávéfőzés, fénymásolás, sorban állás a munka, mert annak nincs sok értelme, hacsak nem szereted a kávét.

hunfrakk # 2008.09.18. 19:09

igen, Horváth Attila (ELTE, Pázmány) az egyik legjobb, leglelkesebb előadó

  • igazságos vizsgáztató - és ember...
Ryan # 2008.09.18. 19:06

eh Horváth Attillát különösen kedveltem,pláne hogy tavaly kétszer is ötöst adott:) megfogadom amit mondd:)

hunfrakk # 2008.09.18. 19:05

az alacsony szintű, kezdetleges jogi jellegű, akár asszisztensi munka is több és hasznosabb a semminél

kutatómunka is nagyobb kedvvel megy ha dolgoztál élőben ténylegesen is azon a területen
pl. írtál, szerkesztettél, véleményeztél eddig mondjuk 50 db. bérleti szerződést
majd leülsz és írsz egy tanulmányt, dolgozatot, könyvet a bérleti szerződésről, ingatlanhasznosításról

  • különös tekintettel a gyakorlatban tapasztalható ellentmondásokra
Ryan # 2008.09.18. 19:03

okés srácok öszintén köszönöm a gyors tanácsokat,meg nézem idén nyáron hogy is megy ez:)

igen tapasztalat az alapja mindennek:)

hunfrakk,legislator : kösz mégegyszer

Legislator # 2008.09.18. 19:00

Ezt nem kétlem, de általában a feladatot is ehhez (a jelölt-jelölti szinthez) szabják. Vagy lemaradtam volna egy brossúrával:-)? (Ha már a docens urat idéztük...).


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2008.09.18. 18:54

diploma megszerzése után már JOGÁSZ az illető

nem joghallgató, nem diák
könnyebben megnyílik az ajtó
pl. ha tőzsdébe akarsz belekukkantani, élőben hogy működik, szervezet stb.)
egy diáknak /pl. disszertációhoz/
mint egy ügyvédjelölt úrnak

(konkrét, újabb verenytártárs toporog az ajtóban, mit akarhat?)

(e gondolat nem tőlem hanem Horváth Attila docens úrtól származik/

Legislator # 2008.09.18. 18:50

Jó helyet kell kifogni, de mi biztos manapság? "Si in ius vocat-ito" ha szabad a kis rómaiak első számú írásgyakorlatára szolgáló Lex XII (duodecim) Tabularum kezdőmondatát úgy parafrazeálnom a jelen esetre, hogy ha Ryan barátunk menni akar (és tud) stúdiumai mellett, vagy a nyári pihenőidőszakban (az általa kedvelt gyúrás helyett) a praxisba, akkor úgyis menni fog, ha nemlegesen dönt, akkor pedig lesz még később is ideje rá.


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2008.09.18. 18:45

elvetted = elővetted

hunfrakk # 2008.09.18. 18:44

elméleti ismeretek jobban megragadnak, ha azokat gyakorlati példán keresztül világítják meg

apró részletek, finomságok, speciális esetek könnyedén elsajátíthatóak magolás nélkül, észrevétlenül,
ha gyakorlatban találkoztál vele

  • és mikor felmerült ez a bizonyos gyakorlati probléma, elvetted kommentárt, szakkönyveket stb.

ez a biztos, hosszú távú tudás záloga
(legalábbis nálam - fenitek dologi és kötelmi jogra értendőek)