Szerintetek érdemes....


Legislator # 2008.09.18. 18:40

Nekem az az előnyöm (?) hogy szinte mindig munka mellett végeztem felsőoktatási tanulmányaimat, rövid időszak(ok)tól eltekintve.


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2008.09.18. 18:36

az is elegendő akkor - csökkentsük a keretet - ha, nyáron dolgozol a megjelölt helyeken

a három hónap - csupán kb. alapon lett megállapítva

igaz, hogy tanulmányokra kell koncentrálni, és minél jobb jegyeket szerezni

ugyanakkor gyakorlat is kell
egyetem olyan hú de sok gyarkorlati oldalon is használható ismeretet nem ad

előadások nagy részére én is bejártam
őszintén szólva utólag kissé bánom is ezt

nem kérik minden tárgyból előadásanyagot
van oktató, aki könyvét olvassa fel

ha munka után, FOLYAMATOSAN haladsz a tananyagok tanulásával, vizsgán gond nem lehet

sokan egyetemről kikerülve bánják hogy túl sokat lopták a napot a kávézókban - ahelyett hogy dolgoztak volna, nyelvet tanultak volna
(szórakozás is kell, de nem minden nap)

jelen munkahelyem tele van fiatalokkal - van 15 éves (!), 17, 22, 23 éves
örömmel dolgoznak - tandíjra, tapasztalatra, zsebpénzre (szerződéses, egy ill. hat hónapra szóló)

Legislator # 2008.09.18. 18:36

Tanítottam főállásban, most kutató vagyok, de előfordul, hogy tartok egy-egy nagyelőadást. Nyugodj meg, Te biztos tegezhetnél:-), 30 vagyok, az még nem a halál (egészen).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.09.18. 18:34

Megbeszélés kérdése, de az a gyanúm, hogy pár dolog kiesik, hogy 14 óra után tudsz csak tevékenységkifejtő kötelmet teljesedésbe vinni:-). Úgy tudom, külön nem jegyzik a dolgot. Érdemes a munkáltatóval/szolgálatadó szervvel igazoltatni a gyakorlatodat, ill. szerződni. Egyébként én nem emlékszem, hogy amit az önéletrajzomba írtam, bárki is megkérdőjelezte volna, max. lecsekkolják az embert, egyébként a profi életrajz mögött álló ember fellépése, meggyőzőképessége, szellemi adottságai az elsődlegesek egy álláskeresés során. (És a jó megjelenés is fontos).


Sunshine after the rain.

Ryan # 2008.09.18. 18:31

hm legislator nagyjából ugyanazt mondod mint a tanárom.kiváncsi lennék a való életben tegeznem kéne téged? mármint mintha emlitetted volna hogy Te is tanitasz...

Ryan # 2008.09.18. 18:27

huh nagyon köszönöm a tartalmas kommentet,2 dolog nem tiszta még :ajánlod a kb. 3 hónapos gyakorlat/per terület,de a gyakorlatod és idejét jegyzik valahova? ill. ezt egyetem mellett is lehet csinálni,mert ált 08-14ig bennt vagyok,muszáj bejárni,mert vizsgán főleg az előadást kérdezik.

Legislator # 2008.09.18. 18:25

Kedves Ryan!

Elsősorban a tanulmányaidra koncentrálj, azok az elsődlegesek, ha elfogadsz ennyi kéretlen jótanácsot. Ha nagyon nem bírod ki a ma divatos ügyvédjelölt-jelölt stb. gyakornokoskodás nélkül, akkor azt mondom, volt, akinek egy életre bejött a dolog (ott van ma, ahol hallgató korában jelölt-jelöltként kezdett), de volt, aki csak panaszkodott, hogy nem tartották tiszteletben az emberi méltóságát (bár a konkrét eset egy ügyvédjelölttel esett meg, ha kívánod, elmondom, hogy milyen megnevezéssel illették ezt az egyébként nagytudású évfolyamtársamat egy ügyvédi irodában). Úgy semmi értelme a dolognak, hogy a jogi stúdiumok rovására menjen, addig örülj, amíg nem kell dolgoznod. Később nem nagyon lesz lehetőséged előadás helyett reggel 10-kor a Véndiákban csücsülve kávézni vagy sörözni (-a példatár tetszőlegesen bővíthető).


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2008.09.18. 18:24

persze lehet hogy ez így első ránézére abnormálisnak tűnik, mégis azt hiszem, hogy itteni hozzászólók közül pl. KACSA egyetértene hozzászólásommal

képzeld el, micsoda előnnyel indul el a tényleges jogászi életbe az, aki ilyen sok, szerteágazó tapaszatalatot szerez

nem Kelsent fogják kérdezni az állásinterjún, hanem az eddigi élet-történéseket

szerintem önmagában csak az ügyvédi iroda mint gyakorlati hely - egy hely ahol akár több mint egy évet eltölt a hallgató - bizony nem elég - és unalmas is lehet egy idő után

hunfrakk # 2008.09.18. 18:16

mindenképp érdemes, tanácsos, hasznos elmenni dolgozni

legtöbben úgy kerülnek ki egyetemről, hogy önéletrajzukban a szakmai tapasztalat rész üres, vagy csupán a hat hetes gyakorlatot tartalmazza

ezért is óriási előnnyel indul az a munkaerőpiacon, akinek legalább fél éves munkatapasztalata van

sokkal hasznosabb, több dolgot tanulhatsz munka mellett, közben, mint pl. környezetvédelmi jog, jogelmélet stb. előadás hallgatása alatt

ha én most joghallgató lennék, így csinálnám:

3 hónap ügyvéd
3 hónap bíróság
3 hónap ügyészség
3 hónap közjegyző
3 hónap MOL / T-Com - és társai
3 hónap vmilyen állami cég (ktgvetési szerv, mondjuk energetika, közlekedés, mezőgazdaság terén - ami érdekel)

/gyakornokot igenis mindenhol szivesen látják, vhol még pénzt is adnak örömmel - persze nem a bíróság, ügyészség, önkorm., közig. hiv./

sok embert, vezetőt igy megismersz,
elősegíti kapcsolatépítést, javítja fogalmazókészséget mind szóban mind írásban (sok gyakorlással), stb. /egy jogász egyébként 70%-ban ír,legalábbis a környezetem/

tomas64 # 2008.09.18. 18:06

Szerintem érdemes, mert egy ügyvédi iroda nagyon érdekes...
Amúgy egy jogász holtig tanul, és ez nem közhely.

Ryan # 2008.09.18. 18:04

Szerintetek érdemes elmenni 3.évtől joghallgatóként dolgozni-kisegíteni egy ügyvéd irodába? az egyik legjobb büntetőjogos ügyvéd tanárom óva intett ettől,hogy fölösleges mert 3+1évet amugy is gyakornokként kell majd dolgozni...mi az igazság? tudtok valamit tanácsolni?
mindenkinek nagyon szépen megköszönöm,aki tud!

ui:bocs ha a kérdés naiv,de tényleg fogalmam sincs