Szerintetek érdemes....


annus89 # 2010.08.12. 14:43

Én az Ersténél nyitottam diákszámlát, náluk "bankolok" :), asszem most kocsit plussz jogsit is lehet nyerni

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.12. 13:32

Olyat keress, ahol nincs kezelési költség. Ha találsz.

végrehajtó1 # 2010.08.12. 13:29

Nem itt hanem a bankban.

szandy90 # 2010.08.12. 13:27

Sziasztok!
Ti hol szoktatok bankolni? Nekem még nincs bankszámlám, de úgy tudom az ösztöndíj miatt nyitnom kell egyet..

szandy90 # 2010.08.12. 13:26

Sziasztok!
Ti hol szoktatok bankolni? Nekem még nincs bankszámlám, de úgy tudom az ösztöndíj miatt nyitnom kell egyet..

Legislator # 2010.03.05. 19:54

Eigenschaftswort-milyen szép szó!


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.03.05. 19:53

"figyelembe véve azt, hogy mellette lehet dolgozni is…"

A kutatás, vagy az oktatás nem munka talán? (Nem a hobbikutatókra és hobbioktatókra gondolok, akik ilyeneket írnak hogy: "Három vállalkozásom mellett tanársegéd vagyok az X egyetem Z tanszékén.")


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.03.05. 19:13

"Olyan szél lett/hogy a lángot/elfújta és aztán rángott/az arca/míg az ajtóig kísérték."


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.09.20. 01:30

Én is tudom, hogy a topic nem személyeskedésre való, de azért itt volt az ideje szerintem, hogy valaki nyíltan figyelemre méltassa - főleg egyesek rosszalló véleménye után - Kacsa11 hozzászólásainak magas színvonalát. Úgy gondolom, hogy Nélküle egyik topic sem lehetne az, ami: érdemi eszemecsere.

Kacsa11 # 2008.09.19. 19:49

ami egész szép summa, figyelembevéve azt, hogy mellette lehet dolgozni is...bár egy idő után - ugyanis ha dolgozol, akkor nem tudsz annyira a tudományos előrementeledre koncentrálni, ergó megragadsz tansegnek, vagy adjunktusnak - már annyival beelőzöd ezt az összeget a melóban szerzett pénzzel, hogy megfordul a fejben, nem-e kéne hagyni az egészet és azt a heti 8-10 órát is inkább pénzkereséssel vagy pihenéssel tölteni...

Legislator # 2008.09.19. 17:16

Ami Kacsa11-et illeti, én már csak megmaradok a saját álláspontomnál... A Ryan fiú meg nélkülünk is eldönti, mit akar. Mindenki a maga szerencséje kovácsa.

Ami Impossible kifakadását illeti az illetmények vonatkozásában, azzal is csak mélyen egyetérteni tudok, úgy azonban, hogy ki kell egészítenem a dolgot: nettó 110.000 ft körül kap egy egyetemi tanársegéd illetményt... Ez csupán tényközlés akart lenni.


Sunshine after the rain.

vivi1111 # 2008.09.19. 08:13

nem teljesen kapcsolódik ide, de visszaolvastam és láttam, hogy többen méltattátok Horváth Attilát (ELTE). Maximálisan egyetértek veletek. Ritka az olyan egyetemi oktató, aki valóban EMBER tud maradni és szakmailag is elismerésre méltó.
Szóval egy voksot én is letennék mellette.

Kacsa11 # 2008.09.19. 07:36

kbs, lol:)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.19. 07:30

ksstomi utàn szabadon:

Na, te aztán jól kiválasztottad a hivatkozási alapot. :))

És igaza van Mohos doktornak: nem írtam egyetlen nevet sem. Csak úgy megjegyeztem.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.19. 07:23

Ez egy semleges topic, itt végülis senki sincs megszólítva.

Kacsa11 # 2008.09.19. 07:19

kbs,
ha màr középkor...elözö éned nem égetett boszorkànyokat? nem-e? pedig felvilàgosultsàgotok
egyszinten àll...

guba,
kösz, de veled ellentétben, én jól keresek...de neked biztos jól jönne az a kis mellékes, csak nem hiszem, hogy alkalmas lennél a munkàra...

ksstomi utàn szabadon:
mindkettétöket megkérnélek, hogy a topic-okat ne terheljétek a személyeskedö megnyilvànulàsaitokkal. amiket beirtatok, annak semmi köze a topic-hoz. ezeket inkàbb e-mailben...nektek is jobb, ha nem nyilvànosan alàznak...vagy nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.19. 07:01

Amikor a középkorban egyes hajósok tengeri szörnyekről, egylábú patagon benszülöttekről meg embert termő fákról meséltek a szárazföldi népeknek, az ő kiemelkedő tájékozottságuk is feltűnt; és a hasznuk is igen nagy volt.

Én ugyan jobban csípem, ha az a tájékozottság a pozitív jog és az alkalmazási gyakorlata terén csúcsosodik ki; de végül is lehet olyan, aki szerint a bécsi ügyvédi kamara névsora fontosabb...

guba # 2008.09.19. 06:22

Kacsa, most olvastam, hogy a Hudson jó kommunikációs készséggel rendelkező diszpécsert keres főállásba, pályakezdő jogászok felvilágosítására. Szerintem ez tutkó meló lenne neked, és még pénzt is kapnál, nem érdekel? Bár lehet, hogy már kerestek ez ügyben.:))

Impossible # 2008.09.18. 22:16

Hát Kacsa, elolvasgattam, amit a "gürizés minimálbérért" topicban írtál, és bár eddig is feltűnt a kiemelkedő tájékozottságod, ez méginkább megerősített ebben. Szerintem nagy hasznára vagy az itteni fórumozóknak, és a nevükben is köszönöm a kitartó hozzászólásaidat! Szinte már élvezet olvasni. :D

Eweol # 2008.09.18. 21:32

Az eredeti kérdésre válaszolva: érdemes, de nem kényszerből, csak ha van hozzá kedved, időd, energiád, stb.
És próbálj olyan helyet találni, ahol nem csak kávét kell főznöd vagy még azt sem szabad, ahol nem csak egyszerűen ott vagy de kvázi semmi dolgod és nem is akarnak megbízni semmivel stb. - bár néhány dolgot ilyen helyeken is látsz-olvasol, de hosszabb távon időpocsékolás.

Kacsa11 # 2008.09.18. 21:03

gürizés minimálbérért...augusztus elejétől...végén már nem érdemes olvasni.

Impossible # 2008.09.18. 20:59

Melyik topicban írtad le? Elolvasnám. Csak ugye tök mindegy, külföldön mennyit keres egy jogász, mert kimész, és kvára nem tudod használni ott, amit itt felszedtél, mert tök más a jogrendszer, más szabályokkal stb.

Igen, nálunk kb saját magadat kell letenni az asztalra, és utána fel se kelsz.

Kacsa11 # 2008.09.18. 20:55

a másik topic-ban azt is leírtam mennyit keresnek a jogászok itt-ott...sokat.

a kérdést már én is feltettem párszor magamnak. most ott tartok, hogy mérnöknek vagy geológusnak kellett volna mennem...:)))

egyébként nálunk is lehet sokat, csak ahhoz sok idő alatt, sokat kell letenni az asztalra...

Impossible # 2008.09.18. 20:46

Hát ja, és akkor gondolj csak a külföldi diplomásokra, mennyit keresnek, ha egy izlandi takarítónő kap fél millát. Itthon tanulsz elvileg 5 évet egyetemen, ami szart se ér kb, utána rohadsz a munkahelyen minden áldott nap estig (és ez csak a jó eset) legalább 3 éven keresztül, majd leteszed a kva nehéz szakvizsgát, miközben azt gondolhatod magadról - szerintem alappal -, hogy na már igazán letettél valamit az asztalra, és midnezek után odanyomnak egy olyan összeget, ami az izlandi takarítónő fizetésének töredéke. Ilyenkor az ember felteszi a kérdést szerintem, hogy mi fsznak csinálom én ezt??? És olyanok tényleg kevesen vannak, akik bele vannak buzulva a jogba. Nekik talán még "megéri", bár efelől is vannak kétségeim. Olybá tűnik - legalábbis számomra -, hogy semmi értelme nincs az egésznek, a "társadalmi presztízs" pedig megkopott.

Kacsa11 # 2008.09.18. 20:38

Kedves Impossible,

ezzel mélységesen egyetértek, hogy kiábrándító...de sajnos Mo-n annyi az átlagbér amennyi, máshol meg nagyon magas...

semmi "hurrádejó" nincsen bennem, más hozzászólásaimból asszem már leszűrhetted.
minden viszonyítás kérdése...